Kolay Ahşap Yüzey Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?

Modern Şark Köşesi Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda Desenler Nasıl Kullanılmalı?

Yılbaşında Çam Ağacı Süslemenin 7 Pratik Yolu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 15 Aralık 2015

Yeni yılın en önemli sembollerinin başında yılbaşı ağaçları gelmektedir. Yılbaşında çam ağacı mekanı canlandırması bakımında ev dekorasyonuna katkılar sunar. Yılbaşında çam ağacı süslemenin 7 pratik yolunu sizler için araştırdık.

Genellikle yılbaşı ağaçlarında çelenk, mum, kurdele ve hediye kutuları yer alır. Ancak yılbaşı ağacını yapay ışıklandırma ile de daha hareketli ve canlı hale getirebilirsiniz.

Yılbaşı ağacı nasıl süslenir

Çam ağacı süslemenin yapılma aşamaları

1. Çam ağacını süslemenin yapılmasında önce ağacın hangi odada ve hangi köşede bulunacağını belirlemek gerekir. Genellikle çam ağaçları pencere kenarına yerleştirilir. Yılbaşı ağacını pencere kenarına konumlandırmak ev dekorasyonuna olumlu katkılar sağlar.

2. Çam ağacı süslerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de yılbaşı ağacının taşıyabileceği kadar süs kullanmaktır. Farklı boyut ve şekillerde kullanılan süslerin fazla ağır olmamasına ve sayıca çok olmamasına dikkat edilmelidir.

Çam ağacı süslemenin ince fikirleri

3. Yılbaşı ağacını süsleme işlemlerinde ilk olarak ışıklandırma sistemi yapılmalıdır. Süslemeden sonra ışıklandırma hem görünüş olarak size fikir verecek hem de ışıklandırmada yaşanacak problemlerin olmaması açısından önemlidir.

4. Çam ağacının ışıklandırmasında ağacın en aşağısından en yukarısına doğru bir yol izlenmelidir. Işıklandırmanın ağacı tam olarak sarması gerekir. En aşağıdan en yukarıya doğru ışıklandırma yapmamızın sebebi ışıkların ağacın tepesinden sallanmasına olanak vermesidir.

5. Çam ağacı süslemelerinde kullanılan ağır süslerin konumlandırılması, ağaç dallarının ucu yerine ağacın dibine göre olmalıdır. Hem ışıklandırmanın yansıması hem de ağacın dengesini koruyacaktır.

Ağaç süslerken süsleri çam ağacının her alanına yaymak gerekir. Bir yere süsleri yığmak görüntü olarak olumsuz bir hava verecek ayrıca ağacın dengesini de bozacaktır.

Yılbaşı ağacı süsleme

6. Çam ağacı süslemenin yapılma aşamasında belirli ve bağlantılı renk düzeni tercih edilmelidir. Genellikle yılbaşı ağacı süslemelerinde yeşil ve kırmızı renkler kullanılıyor. Bu renklere altın ve gümüş renkler de yardımcı olabilir.

Ayrıca kış havasını ortaya çıkarmak için genellikle mavi, mor ve gümüş renkleri de tercih ediliyor. Minimalist bir havada ağaç süslemesi yapmak isterseniz ise, beyaz ve gümüş renkleri kullanmak doğru olacaktır.

7. Modern bir ağaç süslemesine ulaşmak için renkli parlak küreler tercih edilmeli ve bu küreler yeterli büyüklükte olmalıdır.

Daha önce kaleme aldığım kozalak süsleme fikirleri ile çam ağacı süslemenin en güzel işini yapabilirsiniz.

Örnek çam ağacı süsleme fikirleri

Yılbaşı ağacı için daha önce ağaç süsleyenlerin hazırladıkları yılbaşı ağacı süsleme dekorasyon fikirleri için aşağıdaki galeri resimlerine bakmanızı öneriyorum.

Sizlere yılbaşında çam ağacı süslemenin 7 pratik yolu konusundan bahsettik. Umarım güzel bir yıl hepimizi bekler. Sağlıklı, mutlu ve güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Yıl Başı Süsü Arayanlara Kozalaktan Çam Ağacı Yapımı on 23 Aralık 2017

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Nedime 4 Ocak 2016

2016 ya merhaba dediğimiz zamanda çam ağacı süsleme fikirleriniz ilaç gibi geldi…

merve 29 Mart 2016

Yılbaşı geçti çam ağacını ne yapsam diye düşünürken yazınızla karşılaştım. En iyisi depoya kaldırayım…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Dekorasyonda Renk Nedir?

Dekorasyonda Renk Nedir?

30 Nisan 2015