Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Yılbaşı Lambaları, Süsleri…


Yılın son gününde artık bir klasik haline gelen yılbaşı ağacı ve süsleri seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Öncelikli olarak hangi boyutta bir ağacın sizi mutlu edeceğine ve ortamınıza uyum sağlayacağına karar vermeniz gerekir.


Seçimini yaptığınız ağacın hangi dekoratif aksesuarları kaldıracağı da oldukça önemli bir konudur. Seçtiğiniz ağaç ufak boyutlarda bir ağaç ise büyük ve ağır bir forma sahip olan lambalar ile süslemek ağacınızın dengede durmasını zorlaştırabileceğiniz daha hafif ve daha zarif tasarımlara yönelebilirsiniz. Ağaç süsleme fikirleri sınırsız tasarımlara sahip olduğundan kendi tarzınızı belirleyerek isteklerinize yönelik olarak aksesuar alışverişi yapabilirsiniz.

Yılbaşı ağacı nerede durmalı?

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Yılbaşı Lambaları, Süsleri...
Yılbaşı ağacı nerede durmalı?

Ağacın duracağı konum ile ilgili keskin görüşler olmasa da her noktadan görülebilir bir yerde olması oldukça estetik bir görünüm katar. Ağaç ışıklandırma seçenekleri ile de dikkat çekici bir süsleme tarzıyla dizayn edilirse evinizin, ofisinizin ya da kutlayacağınız diğer ortamların her köşesinden rahatlık ile görünebilir. Geçmişten bugüne kadar gelebilmiş olan çam süsleme geleneği oldukça yaygın ve yılbaşının sembolü haline gelen bir faaliyettir. Siz de bu geleneği devam ettirerek sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.


Dışarıda kar yağmasa da yılbaşında kar olmazsa olmaz!

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Yılbaşı Lambaları, Süsleri...
Dışarıda kar yağmasa da yılbaşında kar olmazsa olmaz!

Herkesin ortak bir temennisi olan yılbaşı gecesinde kar yağması kimi zaman gerçekleşmeyebilir. Bu durumlarda kar yağmış gibi bir görünüme ulaşabilmek mümkündür. Bu noktada devreye kar spreyleri girer. Kar efekti veren sprey formundaki ürünler ile yılbaşı ağacınızın üzerinde ya da cam ve pencerelerinizde bembeyaz, kara benzeyen dokunuşlar elde edebilirsiniz. Kar spreyi nasıl kullanılır sorusunun cevabı da oldukça kolaydır. Spreyi biraz çalkaladıktan sonra dilediğiniz zemini boyayabilir ya da yazılar yazabilirsiniz.

Aynı zamanda çam ağacı süsleme seçeneklerinden de bir tanesi olan yapay kar görünümü katabilme özelliğini bünyesinde taşıyan bu spreyler kalıcı bir etkiye de sahiptir. Birkaç saat sonra kendiliğinden yok olmadığı için gece boyu hazırladığınız konsepti koruyabilirsiniz. Ağaç süsleme konusunda size katkı sağlayacak olan yeni yıla özel süsleme fikirlerinden bir tanesidir.


Peri ışıklarının zerafetini keşfedin!

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Yılbaşı Lambaları, Süsleri...
Peri ışıklarının zerafetini keşfedin!

Yılbaşı teması ve gecesine uygun olan ışıklandırmalar ortamın havasını değiştirecek niteliklere sahip ürünlerden bir tanesidir. Yılbaşı lambası ya da peri led olarak geçen bu ışıklandırma seçenekleri hem yemek sofrasında hem ağacınızın üzerinde hem de farklı bir hava katmak isteyeceğiniz her noktada kullanıma uygun alternatifler arasındadır. Kutlama yapacağınız mekanda yılbaşı ağacı lambası kullanmak hem ortamın enerjisini yükselten hem de neşeli bir ambiyans yaratan özel fikirlerden bir tanesidir. Bu sebep ile farklılık yaratmak amacı ile kullanıma uygun olan tasarımları siz de gönül rahatlığı ile kullanabilir, sevdiklerinize ve kendinize şık bir konsept hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı süslerinde renk uyumunun önemi

Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir? Yılbaşı Lambaları, Süsleri...
Yılbaşı süslerinde renk uyumunun önemi

Yeni yıla girilecek olan gecede yılbaşında neden çam ağacı süslenir sorusu her dönem mutlaka sorulan sorular arasındadır. Paganlar arasında değer vermek ve kutsallığı sembolize eden ağaç süsleme geleneği İskandinav kültüründen günümüzdeki tüm milletler gelmiş olan bir kutlama geleneğidir.


Nedeni kadar yılbaşı ağacı nasıl süslenir sorusu da cevap aranan diğer sorular arasındadır. Kendi istek, ihtiyaç ve tarzınıza göre süsleme yapabileceğiniz çam ağaçlarının spesifik olarak süsleme metodu yoktur. Dilerseniz peri ledler dilerseniz de küçük ya da büyük objeler ile süsleme yapabilirsiniz. Aritmetik bir tasarım sevenler için sıralı ve düzenli süsleme metodlarının yanı sıra aynı zamanda dağınık, karmaşık ve daha enerjik bir görünümde de ağacınızı tasarlayabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x