Yeni Sezon Abajur Modelleri 2021 için Fikirler


Abajur kullanımı her geçen ev modası sezonunda etkisi artırarak dekorasyondaki yerini sağlamlaştırmaktadır. Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan abajurların aydınlatmadaki etkisi tartışılmazdır. Yeni sezon abajur modelleri ortaya koyduğu tarzları sayesinde hem aydınlatmada hem de dekorasyonda şık ortamlar vaat etmektedir.

2021 Yeni sezon abajur modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan biri kullanacağınız mekâna uygun abajuru seçmektir. Bu seçimde odada bulunan genel aydınlatmanın nitelikleri önemlidir. Ayrıca gerek kullanılan ham madde gerekse şekli için ortamda kullanılan diğer mobilya ve aksesuarların da dikkate alınması gerekir.

Yeni Sezon Abajur Modelleri 2021 için Fikirler
Kumaş abajur modeli

Yeni sezon abajur modelleri içinde benim dikkatimi çeken en önemli ürünlerden biri de tripod ahşap ayaklardan oluşturulmuş farklı renklerdeki bez şapkalar ile tasarlanmış neoklasik türlerdir. Bu türlerin çoğu salon, oturma odası ve çalışma masalarında masa ya da sehpa üzerlerinde şık bir görünüm ile pratik bir kullanım sağlamaktadır. Bu tip bir abajur almayı düşünüyorsanız abajurun çatlama yapmayan fırınlanmış masif bir ağaçtan üretilmiş ahşap bölümlere sahip olmasına dikkat edin. Abajurun şapka tabir edilen bölümünün kaliteli kumaştan üretilmiş olması da oldukça önemlidir. Kumaştaki desenlerin aydınlatma vasıtasıyla duvara ve tavana yansıyacak olması sebebiyle seçeceğiniz ürünü denemenizde fayda var.

Yeni Sezon Abajur Modelleri 2021 için Fikirler
Tripod abajur modeli

Modern salonlara uygun yeni sezon abajur modelleri seçmek istiyorsanız dokunmatik ve top kısmının cam olduğu modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modellerde kullanılan mat ya da parlak nikel kaplamaların salon içindeki mobilyalarınızın tarzına uygun olduğunu söyleyelim. Ayrıca dokunmatik olması kullanımını oldukça pratik hale de getirmektedir. Işığın şiddetini kademeli olarak dokunarak ayarlayabileceğiniz modellerle bulunduğunuz mekânlara farklılık katacaksınız.

Yeni Sezon Abajur Modelleri 2021 için Fikirler
Nikel abajur modeli

Metalin yoğunlukla kullanıldığı mekânlarda kullanmak için tercih edeceğiniz farklı yeni sezon abajur modelleri arasında nikel kaplamalı ürünlerin çok değişik çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ürünlerin dikkat çekenlerinden biri de köşeli ve farklı geometrik çeşitliliğe sahip abajur modelidir. Bu abajur modelinde geleneksel tarzın dışında dikdörtgen şekilli şapka bulunmaktadır. Bu nitelikteki bazı abajurların hem masa lambası aparatı hem de başlığının olması iki fonksiyonu da yerine getirmede avantaj sağlamaktadır.

Kendin yap fikirleri ile abajur yapmak da mümkün! Kendi tasarımızı kendiniz yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

İlginizi Çekebilir: Kendin yap abajur yapımı için tıklayın!

Abajur Modelleri Beğenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evin içindeki tüm abajurların birbiriyle uyumunu gözetiyor fakat odalardaki dekorasyon niteliklerinin farklı olması sizi düşündürüyorsa size bir önerim var. Yeni sezon abajur modelleri içerisinde aynı desende fakat farklı renkteki ürünler yardımcınız olacaktır. Desenlerinin aynı olması sayesinde hem abajurlar arasındaki uyumu yakalayacaksınız hem de oda içindeki mobilyaların rengine uygun abajur seçimi ile oda dekorasyonunu tamamlayan bir ürünü kullanmış olacaksınız.

Yeni Sezon Abajur Modelleri 2021 için Fikirler

Abajurlar nihayetinde aydınlatma araçlarıdır. Bu sebeple içinde kullanılan lambanın özelliklerinden elektrik düzeneğine kadar abajurun en ince ayrıntısına kadar kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile üretilmiş olmasına özen göstermeliyiz. Sadece dekoratif niteliklerine bakarak alınan abajur modellerinin bir süre sonra gerçek işlevi olan aydınlatmayı tam olarak sağlamaması canınızı sıkacaktır. Ayrıca ışığın şiddetinin ayarlanabiliyor olması da kullanım konforu ve göz sağlı açısından önemlidir. Tercih edeceğiniz abajur modellerinde bu özelliklerin olması ürünü daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Yeni Sezon Abajur Modelleri 2021 için Fikirler

Yeni sezon abajur modelleri için de diğer aksesuarların odanıza kattığı değeri artırmada kullandığınız temizleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemi hassas bir şekilde yapmanız hem kendi güvenliğiniz hem de ürününüzün güvenliği açısından oldukça önemlidir. Öncelikle temizlik işlemine geçmeden mutlaka elektrik bağlantısını iptal etmelisiniz. Hafif nemli bir bez kullanacağınız için olası bir problemde elektrik akımına kapılma riskinizin olduğunu unutmayın. Ağır kimyasallar içeren temizlik ürünlerini abajur temizliğinde asla kullanmıyoruz. Abajurun üretim ham maddesi ne olursa olsun yoğun aşındırıcı içeren kimyasallar nedeniyle ürününüz deformasyona uğrayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Dekorasyonda aydınlatma nasıl yapılmalı bir de bu içeriği okumanızı öneririz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x