Yeni Nesil Yataklar için Uyku Sözlüğü

0

Bugün sizlere yeni nesil yataklar için uyku sözlüğü yazımı hazırladım. Teknolojinin gelişmesiyle yeni nesil yataklar, yorganlar ve yataklarda kullanılan teknik ayrıntıların ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmeniz ürünleri satın alırken faydalı olacaktır. Bu niyetle kaleme aldığım uyku sözlüğü yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

yeni-nesil-yatak-sistemleri

Uyku sözlüğü terimleri

Lateks: kauçuk ağacının öz sütünden elde edilir.

Lateks Blokları: Bağımsız hareketleri sayesinde yan yana yatan iki kişi birbirlerinin hareketlerinden rahatsız olmadan uyuyabilirler.

Talalay Sistemi: Bir lateks talalay, uzun ve dikkatli bir işlemle üretilen, standart latekse göre daha dayanıklı, daha esnek ve hava geçirgenliği daha fazla olan lateks çeşididir.yeni-nesil-yataklar

Dolgu Malzemesi: Yay ünitesi ile vücudunuz arasında kalan farklı malzeme tabakalarına verilen isimdir.

Paket Yay Sistemi: Birbirine bağlı fakat bağımlı olmayan torba yay sistemine verilen addır. Böylelikle partnerin hareketleri birbirlerini rahatsız etmez.

Bambu: Pamuktan 6 kat daha hızlı su emme özelliğine sahip malzemedir. Terlemeyi engellemeye yardımcı olur. Yazın serin tutar, kışın ise vücuttaki ısı dengesini sağlar. Doğal bir lif olduğundan antibakteriyeldir. Klimatik bir malzeme olduğu için alez ve yatak pedlerinde idealdir.

visco-yatak-sistemi

 

Yeni nesil yataklar ve kullanılan sistemler

Jel: Aşırı terleyen kişiler için yastık yüzeyini soğuk tutmaya yarayan teknolojidir.

Visco Yatak: Visco yataklar yatağa yattıktan yaklaşık 3 dakika sonrasına kadar sizin vücut ısınız, ağırlığınız ve yatağın bulunduğu ortamın sıcaklığı ile orantılı olarak hareket ederler. Bu da sizin vücudunuzun tepkisine göre hareket etmesi anlamını taşır. (Visco yataklar için daha detaylı bilgi almak için tıklayın.)

Visco Elastisite: Malzemelere basınç uyguladığında yüzeyin elastik tepki vermesine denir. Yani üzerine yattığınız yüzey de benzer oranda esneme yapar. Bu da omurga ile yatağın aynı şekli alması anlamına gelir.

yatak-odasi-icin-yatak-secimi

Combi Zone Yay Sistemi: Yedi farklı sertlik derecesiyle vücudun her bölümüne destek verme niteliği taşıyan ve dinlendirici uyku için destek oluşturan yay sistemi.

Yatak odası hakkında farklı bilgiler almak için yatak odası dekorasyonu yazımı incelemenizi öneririm.

Bugün sizlere belki de hiç duymadığınız yeni nesil yataklar için uyku terimleri sözlüğünü yayınladım. Umarım yeni bilgilerle en doğru yatağı kendiniz için seçersiniz. Aklınıza takılan soruları yorum alanından bize sorabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here