Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri

3
196

Havalar güzelleşti, artık bahar sevinci içimizi kaplamaya başladı, bununla birlikte evlilik ve düğün sezonu da açıldı diyebiliriz. Gel gelelim çiftler için zaman zaman keyifli zaman zaman bir işkenceye dönüşebilecek olan mobilya seçimi konusunda yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bu noktada ilk tavsiyemiz ile sizlerle birlikteyiz…

Mobilya seçimi dersleri

İlk olarak “Benim tarzım ne, hangi mobilya tarzından hoşlanıyorum?” sorusunu cevaplandırın!

blank
Çiftlerle mobilya seçimi

Evet başlığımızda da belirttiğimiz gibi, bu soruları kendinize sormalısınız. Çünkü karşılaştığımız çiftlerin her birinin hatta çiftlerin kendi aralarında bile farklılıklar olabilmektedir.

blank
Hangi tarz mobilya?

Siz bu noktada neyi sevip neyi sevmediğinizi belirlemelisiniz, yani sizi ne mutlu eder bu soruyu mutlaka cevaplandırmalısınız.

Örneğin, genç spor bir mobilya tarzı mı?

Yoksa klasik çizgilerle donatılmış antikalardan oluşan bir mobilya tarzı mı?

Görünüşten feragat etmek mi önemli yoksa son derece rahat edeceğiniz mobilya tarzı mı önemli?

Erkekler ev dekorasyonundan ne anlar demeyin erkeklerin ev dekorasyonunda görmek isteyeceği şeyler yazısı ile konuyla ilgili oldukça fazla fikir sahibi olabilirsiniz. 🙂

blank
Mobilyalarda renk seçimi

İşte bu sorular sizi doğru mobilyaya ve doğru ev dekorasyon seçeneklerine götürecektir.

Hâlihazırda birçok firmanın farklı tarzda birçok mobilyaları mevcut, işte bu seçenekleri azaltmak için kafanızı karıştırmaması adına kendi tarzınızı belirlemelisiniz.

blank
Mutfak mobilya seçimi

Bununla birlikte bütçe de tamamen size bağlı bir durum. Mobilya için ayırdığınız bütçenin en üst limitinin ne kadar olduğu mobilya seçiminizi doğrudan etkileyecektir.

Piyasada herkes tarafından bilinen mobilya markaları var.  Bunlardan en çok bilinenleri, İstikbal, Bellona, Mondi, Merinos, Doğtaş, Tepe Home ve diğer mobilya markaları.

blank
Bohem tarzı mobilya seçimi

Yeni evlenecekler için ilk olarak yatak odası takımı ve oturma odası takımı ön plana çıkıyor diyebiliriz. Eğer ailenizden çok uzakta bir yerde ikamet ediyor ya da kendi evinizde oturmuyorsanız salon takımı için acele etmemenizi öneriyoruz.

Mobilya Seçimi

Böyle bir önerinin altında yeterince zaman ayırıp tam olarak istediğiniz salon takımını bulamama durumuna karşılık eldeki mobilya alternatiflerinden birini seçmek zorunluluğu olduğu gibi, ilerleyen yıllarda kendi evinizin salonunun genişliği ölçüsünde bir salon takımı seçebilme ihtimalinizdir.

Mobilya seçimi için ikinci bir yazımız olan mobilya seçimi dersleri içeriğine ulaşmak için tıklayın.

İnternetten mobilya seçimi yapmak ve alternatif fikirlere ulaşmak isteyenler ev dekorasyonu alışveriş siteleri yazımı okuyabilirler.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here