Kolay Valiz Yerleştirme Püf Noktaları

Halıdaki Kedi Köpek Tüyü Temizleme Önerileri

Çuval Bezi Denilip Geçilmemesi Gereken 35 Yaratıcı Fikir

Mutfaktaki En Büyük Yardımcılarınızdan Tost Makinesi Hakkında Bilinmeyenler

Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 1 Mayıs 2014

Havalar güzelleşti, artık bahar sevinci içimizi kaplamaya başladı, bununla birlikte evlilik ve düğün sezonu da açıldı diyebiliriz. Gel gelelim çiftler için zaman zaman keyifli zaman zaman bir işkenceye dönüşebilecek olan mobilya seçimi konusunda yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bu noktada ilk tavsiyemiz ile sizlerle birlikteyiz…

Mobilya seçimi dersleri

İlk olarak “Benim tarzım ne, hangi mobilya tarzından hoşlanıyorum?” sorusunu cevaplandırın!

Çiftlerle mobilya seçimi

Evet başlığımızda da belirttiğimiz gibi, bu soruları kendinize sormalısınız. Çünkü karşılaştığımız çiftlerin her birinin hatta çiftlerin kendi aralarında bile farklılıklar olabilmektedir.

Hangi tarz mobilya?

Siz bu noktada neyi sevip neyi sevmediğinizi belirlemelisiniz, yani sizi ne mutlu eder bu soruyu mutlaka cevaplandırmalısınız.

Örneğin, genç spor bir mobilya tarzı mı?

Yoksa klasik çizgilerle donatılmış antikalardan oluşan bir mobilya tarzı mı?

Görünüşten feragat etmek mi önemli yoksa son derece rahat edeceğiniz mobilya tarzı mı önemli?

Erkekler ev dekorasyonundan ne anlar demeyin erkeklerin ev dekorasyonunda görmek isteyeceği şeyler yazısı ile konuyla ilgili oldukça fazla fikir sahibi olabilirsiniz. 🙂

Mobilyalarda renk seçimi

İşte bu sorular sizi doğru mobilyaya ve doğru ev dekorasyon seçeneklerine götürecektir.

Hâlihazırda birçok firmanın farklı tarzda birçok mobilyaları mevcut, işte bu seçenekleri azaltmak için kafanızı karıştırmaması adına kendi tarzınızı belirlemelisiniz.

Mutfak mobilya seçimi

Bununla birlikte bütçe de tamamen size bağlı bir durum. Mobilya için ayırdığınız bütçenin en üst limitinin ne kadar olduğu mobilya seçiminizi doğrudan etkileyecektir.

Piyasada herkes tarafından bilinen mobilya markaları var.  Bunlardan en çok bilinenleri, İstikbal, Bellona, Mondi, Merinos, Doğtaş, Tepe Home ve diğer mobilya markaları.

Bohem tarzı mobilya seçimi

Yeni evlenecekler için ilk olarak yatak odası takımı ve oturma odası takımı ön plana çıkıyor diyebiliriz. Eğer ailenizden çok uzakta bir yerde ikamet ediyor ya da kendi evinizde oturmuyorsanız salon takımı için acele etmemenizi öneriyoruz.

Mobilya Seçimi

Böyle bir önerinin altında yeterince zaman ayırıp tam olarak istediğiniz salon takımını bulamama durumuna karşılık eldeki mobilya alternatiflerinden birini seçmek zorunluluğu olduğu gibi, ilerleyen yıllarda kendi evinizin salonunun genişliği ölçüsünde bir salon takımı seçebilme ihtimalinizdir.

Mobilya seçimi için ikinci bir yazımız olan mobilya seçimi dersleri içeriğine ulaşmak için tıklayın.

İnternetten mobilya seçimi yapmak ve alternatif fikirlere ulaşmak isteyenler ev dekorasyonu alışveriş siteleri yazımı okuyabilirler.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: İnegöl Mobilya’dan Ucuz Düğün Paketleri - Ev Dekorasyon Fikirleri on 16 Nisan 2017

Yazıya 2 yorum yapılmış.

duran taşdemir 24 Aralık 2015

Yeni evlenecek çiftlere çeyiz yardımı yapılıyormuş bir fikriniz var mı?

Ahmet Basci 24 Aralık 2015

Yeni evlenecek çiftler ev döşerken nelere dikkat etmeli? sorusuna cevap veren bir yazı olmuş, teşekkürler…

Bunlar da var!
Ahşap Bebek Beşikleri

Ahşap Bebek Beşikleri

15 Temmuz 2015