perde siparişi

Yeni Dekorasyon Trendi: Yosun Dikey BahçelerYaşam alanlarının dekorasyonu son derece önemli! Her insan, evinde veya ofisinde daha güzel bir dekorasyonun olmasını ister. Bu noktada, siz de teknolojinin getirdiklerinden faydalanarak daha güzel bir yaşam alanına sahip olmak istiyorsanız tercihiniz yeni dekorasyon trendi olarak bilinen yosun dikey bahçeler olmalıdır.Bu noktada, hizmet alabileceğiniz bir firma arıyorsanız doğru yerdesiniz! Art Wall Moss; tüm Türkiye’ye hizmet veren ve yaşam alanlarınıza yosun Dikey Bahçe uygulamalarını taşıyan bir firmadır. Bugüne kadar birçok kurumsal firmaya hizmet sağlamasından dolayı referansları son derece sağlamdır. Yapmış oldukları işlere on yıl garanti vermeleri ise firmanın farklı bir ayrıcalığı olarak dikkat çekmektedir. Peki, Art Wall Moss’tan hangi konuda hizmet alabilirsiniz? Gelin hep birlikte öğrenelim!

Yosun Duvar Nedir?

Yosun duvar uygulaması; bilhassa 2010’lu yıllarla beraber birçok yaşam alanına girmeye başladı. Doğal yosun malzemesinin özel bir işleme tabi tutulmasıyla beraber meydana gelen son derece dekoratif bir uygulamadır. Yosun duvar uygulamasının birçok avantajının olduğunu söylemeliyiz.

  • Bakım ihtiyacı son derece azdır.
  • Kullanım ömrü uzundur.
  • Su, ışık ve ısı ihtiyacı olmadan çok uzun yıllar boyunca ilk günkü doğal görüntüsünü korumaktadır.
MUTLAKA OKUYUN:  Mağaza Dekorasyonu Yapan Şirket Point-Expo

Yosun Duvar Neden Tercih Edilir?

Yosun duvar; yukarıda saydığımız avantajlarının yanı sıra farklı sebeplerden dolayı da tercih edilmektedir. Her şeyden önce, iç mekanda sert yüzeylerin yumuşatılmasında etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra, mekanlara daha doğal ve farklı bir hava katmaktadır. Birçok yaşam alanı su, ısı ve ışık gibi kriterler açısından yetersiz olabilir. Ancak, yosun duvar sayesinde bu tür alanlarda istenilen yeşil görüntü fazlasıyla sağlanacaktır. Buna ek olarak, 5-8 cm arasında değişen derinliklere sahip her ortamda uygulanması müsaittir.Dikey Bahçe Nedir?

Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız dikey bahçe; birçok yaşam alanının kurtarıcısı olmaktadır. Aslında çok eski uygarlıklardan bu yana dikey bahçe uygulamasına rastlanmaktadır. Hidroponik kullanımı sayesinde dikey olarak askıya alınmış bir panelde bitki yetiştirilmesi adına kullanılan bir teknik olduğunu ifade etmeliyiz. Bu yapılar; birbirinden bağımsız olduğu gibi herhangi bir duvara tutturulma durumu da söz konusudur.

Dikey Bahçeler Neden Kullanılır?

Dikey bahçeler; birçok farklı amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Her şeyden önce, doğal yaşama hizmet etmeleri söz konusudur. Kötü görüntülerin perdelenmesi noktasında işlevseldir. Bunun yanı sıra, kurumsal firmaların çevreci imajını yansıtmaları bakımından uygulandıklarını söylemek gerekir. Yeni yapılan binaların LEED sertifikası alması adına dikey bahçe kullanımı söz konusu olmaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Yemek Odası Takımları Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ayrıca, yaşam alanlarının tamamen yeşil görüntüye sahip olmasını isteyenler tarafından kullanılmaları da mümkündür. Son olarak, dikey bahçe, aslına bakıldığında birçok kişinin hobisi olarak kendisine yaşam alanlarında yer bulmaktadır.Siz de yaşam alanlarınızda yosun dikey bahçeler uygulamasına sahip olmak istiyorsanız m2 fiyatı almak adına Art Wall Moss ile iletişim kurabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x