Yemek Odası Dekorasyonu Yaparken +5 Nokta | Dekordiyon
perde siparişi


Yemek Odası Dekorasyonu Yaparken +5 Nokta

Yemek odaları aynı bir oda olarak düşünmek yerine salon ile bağlantılı bir takım olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Salon dekorasyonu içerisinde kendisine yer bulan yemek odası dekorasyonu en az salon dekorasyonu kadar önemlidir.Bu nedenle bugün sizlere yemek odası dekorasyonu için 5 hassas ayrıntı konusunda işinize yarayacak bilgiler vereceğiz. Yemek odası için klasik tarzı benimseyenlerin yanında daha renkli ve aydınlık iç açıcı yemek odası dekorunu görmek isteyenler de vardır.Bu nedenle dekorasyon seçimlerinde yemek odasının büyüklüğü ya da salonla bir olup olmamasına göre dekorasyon fikirleri değişecektir.

Bütün bu noktaları belirlemeniz yemek odasında oluşturacağınız dekorasyon için yol haritanızı ortaya çıkaracaktır. Şimdi lafı çok da uzatmadan yemek odaları için kritik 5 noktayı aydınlığa kavuşturalım:

Yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır?

1) Salonda ya da yemek odasında her zaman ki gibi ferah bir oda istiyorsanız fazla eşyalardan kurtulmanız gerekiyor. Yemek odasında yemek sohbetleri ve aile meclisleriyle muhabbet edileceğinden dolayı kargaşa yaratacak eşyalara güle güle diyin. Sade eşyalarla çok daha keyifli sohbetlere gireceğinizi hayal edin ve yemek odasındaki eşyaları sadeleştirin.

2) Çok misafir ağırlayan bir yapınız varsa yemek odası takımını mutlaka açılan kapanan özellikli olanlardan seçmenizde fayda var böylelikle 8 ve daha fazla misafir ağırlama durumunda masanın genişlemesiyle kalabalık misafirleri ağırlamanız kolaylaşacaktır.3) Yemek odasının ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı bir durum da aydınlatma konusudur. Eğer yemek odasını açık renklerle dekore ettiyseniz daha yumuşak ışık kullanımı yerinde olacaktır.Fakat koyu renklere sahip bir dekorasyon tercih edildiyse burada da aydınlatma ünitesinin yeterli olması gerekebilir.

4) Yemek odası dekorasyonu için bir güzel tavsiyemiz de ayna üzerinedir. Ayna kullanımı odaları ferah ve iç açıcı göstereceği için yemek odanızın bir duvarını büyük bir aynaya ayırabilirsiniz.Böylelikle yemek odası dekorasyonu hem kullanılan renkler hem aydınlatma ünitesiyle birlikte ayna kullanımını da eklersek çok daha ferah ve geniş bir görüntüye sahip olacaktır.

5) Yemek odasını hareketlendirecek birkaç dokunuşta bulunmak isterseniz klasik parçalarla uyumlu olabilecek aksesuar ve parçaları kullanabilirsiniz.

Daha önce kaleme aldığım sizlere fikir verecek istikbal yemek odası takımı yazımı okuyabilirsiniz.

Örnek yemek odası dekorasyonları

Bug,n sizlere yemek odası dekorasyon fikirlerinden önemli noktaları paylaştık. Umarım yemek odası dekorasyonunu yaparken bu kritik bilgileri kullanır, daha ferah beğeneceğiniz bir ev dekorasyonu fikrine ulaşabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar! 🙂

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x