Yemek Odası Dekorasyonu için 5 Hassas Ayrıntı

1
245

Yemek odaları aynı bir oda olarak düşünmek yerine salon ile bağlantılı bir takım olarak düşünmek daha doğru olacaktır. Salon dekorasyonu içerisinde kendisine yer bulan yemek odası dekorasyonu en az salon dekorasyonu kadar önemlidir.

Bu nedenle bugün sizlere yemek odası dekorasyonu için 5 hassas ayrıntı konusunda işinize yarayacak bilgiler vereceğiz.

Yemek odası için klasik tarzı benimseyenlerin yanında daha renkli ve aydınlık iç açıcı yemek odası dekorasyonu görmek isteyenler de vardır.

Bu nedenle dekorasyon seçimlerinde yemek odasının büyüklüğü ya da salonla bir olup olmamasına göre dekorasyon fikirleri değişecektir.

Bütün bu noktaları belirlemeniz yemek odası dekorasyonu için yol haritanızı ortaya çıkaracaktır. Şimdi lafı çok da uzatmadan yemek odası dekorasyonu için kritik 5 noktayı açıklayalım:

Yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır?

1) Salonda ya da yemek odasında her zaman ki gibi ferah bir oda istiyorsanız fazla eşyalardan kurtulmanız gerekiyor. Yemek odasında yemek sohbetleri ve aile meclisleriyle muhabbet edileceğinden dolayı kargaşa yaratacak eşyalara güle güle diyin.

Sade eşyalarla çok daha keyifli sohbetlere gireceğinizi hayal edin ve yemek odasındaki eşyaları sadeleştirin.

2) Çok misafir ağırlayan bir yapınız varsa yemek odası takımını mutlaka açılan kapanan özellikli olanlardan seçmenizde fayda var böylelikle 8 ve daha fazla misafir ağırlama durumunda masanın genişlemesiyle kalabalık misafirleri ağırlamanız kolaylaşacaktır.

3) Yemek odasının ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı bir durum da aydınlatma konusudur. Eğer yemek odasını açık renklerle dekore ettiyseniz daha yumuşak ışık kullanımı yerinde olacaktır.

Fakat koyu renklere sahip bir dekorasyon tercih edildiyse burada da aydınlatma ünitesinin yeterli olması gerekebilir.

Sitemizde bulunan ev dekorasyonunda aydınlatma nasıl yapılmalı yazımı okuyarak doğru aydınlatma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

4) Yemek odası dekorasyonu için bir güzel tavsiyemiz de ayna üzerinedir. Ayna kullanımı odaları ferah ve iç açıcı göstereceği için yemek odanızın bir duvarını büyük bir aynaya ayırabilirsiniz.

Böylelikle yemek odası dekorasyonu hem kullanılan renkler hem aydınlatma ünitesiyle birlikte ayna kullanımını da eklersek çok daha ferah ve geniş bir görüntüye sahip olacaktır.

5) Yemek odasını hareketlendirecek birkaç dokunuşta bulunmak isterseniz klasik parçalarla uyumlu olabilecek aksesuar ve parçaları kullanabilirsiniz.

Daha önce kaleme aldığım sizlere fikir verecek istikbal yemek odası takımı yazımı okuyabilirsiniz.

Örnek yemek odası dekorasyonları için galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Örnek yemek odası dekorasyonları

Bugün sizlere yemek odası dekorasyon fikirleri için 5 hassas ayrıntıyı paylaştık. Umarım yemek odası dekorasyonunu yaparken bu kritik bilgileri kullanır, daha ferah beğeneceğiniz bir ev dekorasyonu fikrine ulaşabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar! 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here