Yemek Odaları için Dekorasyon Fikirleri | Dekordiyon
perde siparişi


Yemek Odaları için Dekorasyon Fikirleri

Özellikle misafirlerle birlikte yemeğin yenildiği alanlar olması sebebiyle yemek odaları için dekorasyon fikirleri de önem kazanmaktadır. Türk aile yapısında genellikle üç oda bir salon daireler kullanılmaktadır. Bu dairelerdeki oda sayısı yemek odası için ayrı bir oda oluşturulmasını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple yemek odaları genellikle salon içerisinde konumlandırılacak şekilde tasarlanmaktadır.Yemek odası dekorasyon fikri
Yemek odası dekorasyon fikri

Salon içinde yemek odası takımı bulunması salon dekorasyonu ile yemek odaları için dekorasyon fikirleri açısından bir uyumu zorunlu kılmaktadır. Bu sebeple düşündüğünüz yemek odası takımını bağımsız renk, model ve ünite sayısı olarak tasarlamayın. Salon takımı ile birlikte düşündüğünüzde ortaya dekorasyon uyumu çıkacaktır. En güzeli salon takımı ile yemek odası takımını birlikte almaktır. Bu mümkün değilse de salon takımında tercih edilen renk ve desenlere uygun bir yemek odası takımı seçiminde bulunmak en doğru yaklaşım olacaktır.

Yemek odası takımı
Yemek odası takımı

Yemek odaları için dekorasyon fikirleri arasında temel prensibimiz yemeğin ferah bir ortamda yenilmesini sağlayacak alanın olmasıdır. Yemek yenilen alan darsa ve eşyalar sıkıştırılmış bir şekilde düzenlenmişse yenilen yemeğin lezzeti de azalacaktır. Bu sebeple seçeceğiniz yemek odası takımının parça sayısını ve işgal edeceği alanı çok iyi hesaplamanız gerekir. Bu hesaplamada takımın alana tam olarak sığması değil insan trafiğinin rahat sağlandığı bir alan oluşturulması önemlidir. Bu sebeple ölçüm yapmadan alınan yemek odası takımları ile ilgili iki temel problem ortaya çıkmaktadır. Birincisi salon takımının yerini alan bir yemek odası takımı ortaya çıkar ki bu, salon için hiç de hoş olmayan bir dekorasyon uygulamasıdır. Bir diğer problem de yukarıda bahsettiğim sıkışık takım üniteleri ile mücadele edilerek yenilen yemeklerdir. Enza Home yemek odası takımı için fikir almak isterseniz tıklayın.

Yemek odaları
Yemek odaları

Ölçümünü yaparak aldığınız yemek odası takımının salonun uygun bir yerine konumlandırılması gerekir. Mümkünse pencere kenarlarını tercih etmek yemek odaları için dekorasyon fikirleri açısından da doğru seçenek olacaktır. Pencere kenarının tercih edilmesi daha aydınlık bir alanın oluşması için önemlidir. Ayrıca evinizin konumuna göre manzara eşliğinde yemek yeme ayrıcalığını da yaşamış olursunuz. Böylece yemeklerinizi misafirlerinizle birlikte daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Dekoratif Yemek Odaları

Yemek odası dekorasyon fikirleri arasında, seçilen yemek odasının kullanışlı özelliklere sahip olması en az modeli ve rengi kadar önemlidir. Çekmecelerinin özellikleri ve derinlik uzunluk uyumları ile açılan tip bir masa ise masanın açılma mekanizmasının kolaylığı gibi birçok etken sizin servis sırasında zorlanmamanızı sağlayacak böylece misafirleriniz ile daha fazla vakit geçirebileceksiniz.Yemek odası modeli
Yemek odası modeli

Yemek odası takımının aydınlatması da yemek odası tasarımında önemli dekoratif özellikler arasında düşünülmektedir. Bu aydınlatmayı salon aydınlatmasından bağımsız olarak tasarlamanız gerekmektedir. Zira salon aydınlatması yemek masasını istediğiniz ışık şiddeti, açısıyla ve tam olarak aydınlatmayacaktır. Bu sebeple özellikle sarkıt avize kullanmanız ve bu avizenin yemek masası üstüne konumlandırılması da dekorasyon açısından doğru bir uygulama olacaktır. Mümkünse ışığın rengini ve şiddetini ayarlayacağınız bir sistem kullanmanız çok daha güzel yemek saatleri geçirmenize vesile olacaktır. Doğtaş yemek odası takımı için fikir almak isteyenler linke tıklayabilir.

Yemek odası
Yemek odası

Yemek odası takımlarında sandalye ve masa seçimi çok önemli bir aşamayı ifade eder. Masanın oval, yuvarlak ya da köşeli olması salonunuzun geometrik şekli ve misafir sayınız ile doğrudan ilgilidir. Misafiriniz çoksa köşeli, dikdörtgen bir masa tercihinde bulunmanız çok sayıda misafiri daha rahat ağırlama imkânı anlamına gelmektedir. Yemek odası takımında sandalyeler çok farklı bir dinamizm sağlayabilmektedir. Bunun için dilerseniz renkleri nispeten daha sıcak sandalye modelleri de tercih edebilirsiniz. Renk konusunda uyum istiyorsanız sandalyelerin özellikle ayaklarının farklı desenler ile oluşturulması ile de şık bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Yemek odası dekorasyonu için daha detaylı bilgi alışverişinde bulunmak isteyenlere aşağıdaki konuyu okumalarını öneriyorum:

https://www.dekordiyon.com/yemek-odasi-dekorasyonu-icin-5-hassas-ayrinti/Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x