perde siparişi

Yatak Olan Koltuk: Enza Home EnLarge KoltukBir evin en çok ihtiyaç duyduğu eşyaların başında koltuklar gelmektedir. İyi bir koltuk rahat olmalı, dinlendirici olmalı, oturumu geniş olmalı, yumuşak olmalı vs. vs. Özellikleri artırabiliriz ancak bir koltuğun es geçilen belki de en önemli özelliği yatak olmasıdır. Yatak olan koltuk özelliği yeni bir koltuk alacaklar için ikinci plana atılsa da bu özellik sizin hayatınızı kurtarabilir 🙂Yeni nesil eşyalarda çok boyutluluk çok önemli. Günlük hayatın her türlü ihtiyacı karşılaması gereken eşyalarda kullanışlılık ön planda olmalıdır. İşte Enza Home mevcut ihtiyaçları düşünerek ortaya çıkardığı çok yönlü sandıklı ve yatak olan koltuklar serisi olarak EnLarge koltuk serisi örnek verilebilir.

Yatak olan / olabilen koltuklar

Yatak olan koltuklar şeklinde bir araştırma yapıldığında açılan koltukların genellikle açıldığında en az 110 cm en çok da 120 cm aralığında olduğunu, bu ölçünün bir standart olduğunu söyleyebiliriz. Bu ölçülerin üzerine çıkmak istediğinizde piyasada neredeyse koltuk bulamayacağınızı araştırmış biri olarak sizlere söyleyebilirim. Bu standartların üzerine çıkmak istediğinizde yapmanız gereken özel bir koltuk tasarımı yaptırmanızdır. Çünkü başka bir modelin olmadığını söylemek mümkün. Varsa da tek tük kenarda köşede kalmış tam bir marka bilinirliği olmayan modeller bulabilirsiniz diye ekleyelim.

Modern şehir hayatının değişebilen ihtiyaçlarını ön plana çıkarmış olan Enza Home markası estetik tasarımın yanında yeni nesil olması bakımından iç mekanlara dikkat çekici bir özellik kazandıran yatak olan EnLarge koltuk modellerini sizler için incelemek istedik.Lafı çok uzatmadan yenilikçi ve özgün tasarımıyla evlerin büyük bir ihtiyacını karşılayan EnLarge serisine bir göz atalım:

Carino yatak olan koltuk modeli

Enza Home carino koltuk takımı

Enza Home mağazalarında gezip bizzat gördüğüm ve yatak olabilen koltuklar içerisinde en çok beğendiğim Enza carino koltuk takımı. Tarz bir yapısının olması mekanı özel kılacak bir stili olması bu koltuk takımını farklı kılıyor ancak bu koltuk standartların çok üzerinde. Uzunluğunun 2,45 metre olduğu bu model normal bir üçlü koltuğa göre 20-25 cm kadar genişliği var. Özellikle kullanılacak alanın oldukça geniş olması önemli. Kolçakların genişliğinin 20-23 cm aralığında olduğunu belirtmeliyim.

MUTLAKA OKUYUN:  Doğtaş TV Ünitesi Modelleri 2021 için +15 Seçenek
Enza Home smart yatak olan köşe koltuk

Enza enlarge carino koltuğun en önemli özelliklerinden biri de oldukça rahat bir oturumunun olması. Oturduğunuzda kendinizi rahatlamış hissediyorsunuz. Estetik ve dekoratif tasarımının yanında bu koltuğun bu kadar rahat olması harika!EnLarge yatak olan koltuk modeli.

Piyasadaki standartları alt üst eden bu koltuğun gelelim en önemli özeliğine… Bir koltuğun yaka olması çok önemli ancak bu koltuk modeli tam bir çift kişilik yatak olabilen koltuk modeli desek daha doğru olur. Çünkü çift kişilik bir yatağın en az 150 cm den başladığı düşünürsek bu koltuk açıldığında tam 150 cm olan çift kişilik yatak olabilen koltuklardan… Merak edenler için boy uzunluğu ise 197 cm. Yani 1,90 boy uzunluğu olan bir kişinin rahatlıkla yatabileceğini söyleyebiliriz.

Yatak olabilen sandıklı baza modeli

Son olarak bu koltuk modelinin sandıklı olması da yatak için nevresim takımı ve yastık koymanıza fırsat veren depolama alanına da sahiptir. Bu da kullanıcıların ihtiyaçlarını her yönüyle karşılamasını sağlıyor.

Carino berjer modeli

Üçlü ve ikili koltuk ölçüleri ile değişken ölçüleriyle opsiyonellik sunan bu koltuk modeli için bir de berjer ekletebiliyorsunuz. Berjerini denemiş biri olarak oldukça rahat olduğunu, belinizi kavradığını ve kolçaksız olması bakımından normal berjerlere göre biraz daha küçük tasarılandığını belirtmeliyim.
Eğer böyle bir koltuk almayı planlıyorsanız renk kartelasında son derece sınırlı renk kombinesi sizi beklediğini söylemeliyim. Keşke daha geniş ve daha farklı renklerle üretim yapılsaymış dediğim bir model çünkü.

MUTLAKA OKUYUN:  Doğtaş Yatak Odası Takımı 2021 için +12 Model
 • Modern ve şık tasarım
 • Enza’ya özel kolay açılır – kapanır yatak mekanizması
 • Tasarımı öne çıkaran dekoratif detaylar
 • 3’lü yataklı ve 2’li yataklı koltuklarda ekstra depolama alanı sağlayan sandık özelliği
 • 3’lü yataklı koltuk, 3’lü koltuk, 2’li yataklı koltuk ve berjer olmak üzere 4 modül
 • 3’lü Koltuk Yatak Ölçüsü G:1970 D:1500
 • 2’li Koltuk Yatak Ölçüsü G:1620 D: 1500

Brera yatak olan koltuk modeli

Enza Home’un fonksiyonel ve estetiğin harika uyumunu yansıtan bir diğer yatak olabilen koltuk modeli Brera modelidir. Konforun işlevsellikle ve maksimum tasarımla bir araya gelmesiyle ortaya çıkan dekoratif zenginlik katan bu model de çok özel. Yine yatak olma özelliği, sandıklı olması ve oldukça rahat şık bir tasarımın olması tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Yatak olma özelliği ile 140 cm genişlik sunan bu model EnLarge serininin yine çift kişilik yatak olduğunu gösteren bir model. Koltuğun oturumunun rahatlığı aynı zamanda yatak olarak kullanılmasını da rahatlatıyor. Standartlarn üzerinde bir ölçüye sahip olan bu model de çift kişilik yatak olarak rahatlıkla kullanılabilir.

 • Modern ve şık tasarım
 • Enza’ya özel kolay açılır – kapanır yatak mekanizması
 • Tasarımı öne çıkaran dekoratif detaylar
 • Zengin kumaş ve kırlent uygulamaları
 • Ekstra depolama alanı sağlayan sandık özelliği
 • 3’lü Koltuk Yatak Ölçüsü G:1970 D:1500
 • 2’li Koltuk Yatak Ölçüsü G:1610 D: 1500

Smart yatak olabilen koltuk modeli

Modern bir tasarım yapısıyla yaşam alanlarına şıklık katan smart koltuk modeli hem fonksiyonel hem de oldukça güzel bir koltuk modeli. Yalın bir çizgi tasarımıyla çağdaş bir dekor anlayışını benimseyen bu koltuk modelini de Enza Home mağazalarından inceledim. En çok beğendiğim özelliklerinden biri minimal ölçülerde olması ve kolçak genişliğinin az olması.

MUTLAKA OKUYUN:  Istikbal Koltuk Takımları için +6 Seçenek

Açılır kapanır mekanizmasıyla yatak olan bu model 140 cm’ye kadar çift kişilik yatak olabiliyor. Bu modelin de detaylı özelliklerine aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Sizlere bu koltuğun dezavantajından ya da beğenmediğim bir özelliğinden bahsedeyim isterseniz: oturumunu beğenmedim maalesef. Çünkü yaylı tasarımı beni oldukça rahatsız etti. Carino koltuk modeli ile bir hayli konfor farkı var diyebilirim. Ancak bu benim fikrim ve bir başkası farklı düşünebilir. Sanırım yayların hissedilebilirliği beni rahatsız etti.

 • Çağdaş görünümü ile modern ve fonksiyonel tasarım
 • Enza’ya özel kolay açılır – kapanır yatak mekanizması
 • 3’lü ve 2’li koltuklarda ekstra depolama alanı sağlayan sandık özelliği
 • Temizliği kolaylaştıran yüksek ayaklar
 • 3’lü yataklı koltuk, 2,5’lu yataklı koltuk, 2’li yataklı koltuk ve tekli koltuk olmak üzere 4 modül
 • 3’lü Koltuk Yatak Ölçüsü G:1830 D:1370
 • 2,5’lu Koltuk Yatak Ölçüsü G:1530 D: 1370
 • 2’li Koltuk Yatak Ölçüsü G:1230 D: 1370

Smart yatak olan köşe koltuk modeli

Dar mekanların imdadına yetişen çok özel bir tasarıma sahip olan smart yatak olabilen köşe takımı bir önceki anlattığımız koltuğa çokça benziyor diyebiliriz. Sandık olma özelliği ile ekstra depolama alanı sunan bu model hem fonksiyonel hem de modern.

Bu modelin de en önemli özelliği kolçak payının çok az olması ile fazla yer işgalinin önüne geçmesidir. Özellikle örnek verecek olursak Carino ve Brera gibi uzunluğa sahip değil.

Uzanmalı alanının sağa ve sola şeklinde değiştirilebildiği bu modelin özellikleri de aşağıdaki gibi.

 • Çağdaş görünümü ile modern ve fonksiyonel tasarım
 • Kolay açılır – kapanır yatak mekanizması ile pratik kullanım
 • 3 farklı ölçü alternatifi ile en dar mekanlarda kullanabilme özelliği
 • Ekstra depolama alanı sağlayan sandık özelliği
 • Yatak ölçüsü: G:1860 D:1400
 • Yatak ölçüsü büyük: G:2170 D:1400
 • L Yataklı ölçüsü: 2290 D:1370Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x