perde siparişi

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +6 FikirEvinizin her odası sizin için önemli ve size özeldir ve her odanızın kendisine özgü bir atmosfere sahip olmasını istersiniz. Yatak odanız ise çoğu zaman diğer odalara göre bir adım daha önde olur. Günün yorgunluğunu attığınız, rahatladığınız ve tamamen size özel olan yatak odanızın dekorasyonu da sizin için özeldir. Yapılan bir çok yatak odası tasarımları 2021 dizaynları da kişilere özel tasarlanmıştır.Yatak odası tasarım fikirleri yanı sıra yatak odanızın dekorasyonunda sizin en istediğiniz ve kendinizi nasıl rahat hissedeceğiniz önemlidir. Özel alanınız olan yatak odanız için yatak odası tasarımları size değişik fikirler verirken aynı zamanda farklı bakış açıları da sunmaktadır.

Birçok iç mimar yatak odası tasarımları ile farklı dokunuşlar yaratır. Şayet siz de profesyonel dokunuşlarla hiç görülmemiş bir yatak odası tasarım elde etmek istiyorsanız elbette bir iç mimardan yardım alabilirsiniz. Ancak kendi zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ön plana çıkarıp yaşam tarzınızı ortaya koyduğunuzda size özel yatak odası tasarımını da yaratmış olacaksınız. Yatak odası tasarımı nasıl olması diyenlerdenseniz makalemizin devamında farklı fikirlere ulaşabilirsiniz.

1.Romantik Bir Yatak Odası için En Uygun Renkler

Romantik Yatak Odası Tasarımı
Romantik bir yatak odası tasarımı

Rahatlayıp günün yorgunluğunu attığınız yatak odanız aynı zamanda romantikliğin zirvesine çıktığınız mekandır. Romantik bir yatak odası tasarımı amaçlıyorsanız romantik yatak odası tasarımları için doğru renkler de son derece önemlidir. Romantik ve başarılı yatak odası örnek renkler pastel renkler ve beyaz ağırlıklı olmakla birlikte açık mavi, uçuk pembe ve limon sarısı gibi tonlardır. Bu renklerle bütünlüğü ve stili yakaladığınızda kusursuz bir yatak odası tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  İki Renkli Mutfak Dolapları için +10 Farklı Öneri


İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığımız küçük yatak odası nasıl dekore edilir konusunda bilgi arayanlar linke tıklayabilir.

2.Kusursuz Yatak Odası Tasarımı için Bu Yardımcıları Kullanmalısınız

Kusursuz Yatak Odası Tasarımı
Kusursuz bir yatak odası tasarımı için yapılması gerekenler

Yatak odası örnekleri için bir diğer önemli olan yardımcı aksesuarlardır. Eğer bir yatak odası tasarlıyorsanız tasarıma uygun kullanacağınız çiçekler başta olmak üzere köşe ya da duvar abajuru gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Hatta romantikliği hat safhaya çıkarmak istiyorsanız yatak odası tasarımınızda yatağınızın etrafını bir cibinlik ile çevreleyerek farklılığın altına imzanızı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Doğtaş yatak odası takımı için fikir arayanlar bağlantıya tıklayabilir.3.En Güzel Yatak Odası Tasarımları için Tekstil Seçimi

Yatak Odasında Tekstil Seçimi
Yatak odasında tekstil seçimine önem verilmeli

Başarılı yatak odası tasarımlarına giden yollardan birisi de tekstil ürünlerinin doğru seçimidir. Pofuduk yastıklar, kabarık yorgan ve hatta yatak odası tasarımına uygun doku ve renklerde nevresim takımları yatak odası tasarımını güçlendiren ve destekleyen faktörlerdir. Hatta dantelli nevresim takımları ya da yatak örtüleri ile tasarımınızı daha güçlü ve romantik bir havaya sokabilirsiniz.

4.Rustik Yatak Odası Tasarımları

Rustik Yatak Odası
Rustik yatak odası tasarımları

Alışılmışın tam aksine farklı ve eşsiz bir yatak odası tasarımı yapmak istiyorsanız rüstik bir yatak odası tasarlayabilirsiniz. Buram buram klasik bir hava kokan rüstik yatak odası tasarımları, farklılığı ile içinde size kendinizi daha özel ve rahat hissettirebilir. Yatağınızın baş ucundaki duvara seçeceğiniz büyük bir barak işlemesi, işlemeli bir yatak başlığı ve oda genelinde ahşap ağırlıklı dekorasyon figürleri modern çizgilerin aksine rüstik çizgilerle sıra dışı bir yatak odasının kapılarını sizin için aralayabilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Yeşil ile Uyumlu Renkler için Dekorasyon Fikirleri

5.Marjinal Formlu Yataklar ile Farklı Yatak Odaları

Marjinal Yatak Odası Tasarımı
Marjinal ve orijinal bir yatak odası tasarımı

Yatak odanız size özel ve size ait bir alandır. Dolayısıyla da yatağınız başta olmak üzere her eşyanız evinizin diğer bölümlerine nazaran tamamen size aittir. Bu doğrultuda yatak odanızın spesifik bir bakış açısı ile değişmesi için marjinal bir yatak tercihi de yapabilirsiniz. Standart bir yatak şekli yerine yuvarlak ya da oval bir yatak, eşsiz yatak odası tasarımları için oldukça olağan dışı parçalardır.
Yatak odası seçimleri özgür fikirlerin daha net uygulandığı alanlardır. Yatak odasını misafirlerinizin kullanımına sunmayacağınız için tasarımından mobilyasına kadar çok daha özgür düşünceler ile dekore edebilirsiniz. Bu özgür düşünceler arasında avangard yatak odası takımı ve avangard yatak odası başlıkları önemli bir yere sahiptir.

6. Avangard Yatak Odası Tasarımı

Avangard yatak odası takımları, klasik çizgilerini tam olarak kaybetmeden modern çizgileri içinde barındırarak ihtişamı ve gösterişi ön plana çıkaran yatak odası takımlarıdır. Bu takımlarda renkler de önemli bir yere sahiptir.

Daha çok tercih edilen renkler beyaz, koyu kahve ve ceviz renkleridir. Bu renklerin dışında bej renkler de son dönemde çokça kullanılmaya başlanmıştır. Avangard tarzı yatak odası modellerinde gardırop kapakları istediğiniz biçimde diyazn edilebilmektedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Dekorasyonda 60-30-10 Kuralı ile Kusursuz Dekorasyon!

Üreticiler müşterinin tercihine göre sürgülü ya da klasik açılan kapak modellerini yapabilmektedirler. Avangard tarzı yatak odası başlıkları klasik ve modern çizgilere sahip yatak odası başlıklarından daha ihtişamlı ve gösterişli durmaktadır.

Adeta bir padişah yatağı havası veren bu mobilyaların tercih sebeplerinden biri de bu özelliği barındırmasıdır. Avangard yatak odası için mekân genişliği, duvar renkleri ve ışıklandırma mobilya tercihini doğrudan etkilemektedir.

Bunlardan odanın genişliğine müdahale edemeyeceğinize göre odanın metrekaresine uygun mobilya tercihinde bulunmak ve rengini de eğer oda dar ise açık tonlara uygun seçmek gerekir.

Avangard diye tabir ettiğimiz yatak odası takımları İnegöl mobilya üretimi ve Kayseri’deki fabrikada üretilen avangard yatak odası Bellona, avangard yatak odası İstikbal modelleri de çok tercih edilen avangard tarzı yatak odası markalarıdır.

Markalı ürünlerin marka değerini ve kalitesini de satın aldığınızı düşünerek yatak odasında avangard seçimini yapmak gerekir.

Ortalama 3 bin liradan başlayan fiyatlar “lükste sınır yoktur” kuralına göre epey yukarılara kadar çıkmaktadır.

Avangard takımların fiyatları için fiyatı belirleyen sadece marka değil aynı zamanda kullanılan malzemelerin kalitesi ve oluşturulan yeni dizaynlardır.

Kullanışlı olması da şüphesiz avangard mobilya tercihinde hem fiyatın hem de seçeneklerin çeşitliliğini artırmaktadır. Kalitesine güvendiğiniz mağazalardan ya da üreticilerden alış veriş yapmanızı öneririz.

avangard-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleriAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x