Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir


Evinizin her odası sizin için önemli ve size özeldir ve her odanızın kendisine özgü bir atmosfere sahip olmasını istersiniz. Yatak odanız ise çoğu zaman diğer odalara göre bir adım daha önde olur. Günün yorgunluğunu attığınız, rahatladığınız ve tamamen size özel olan yatak odanızın dekorasyonu da sizin için özeldir. Yapılan bir çok yatak odası tasarımları ve dizaynları da kişilere özel tasarlanmıştır.

Yatak odası tasarım fikirleri yanı sıra yatak odanızın dekorasyonunda sizin en istediğiniz ve kendinizi nasıl rahat hissedeceğiniz önemlidir. Özel alanınız olan yatak odanız için yatak odası tasarımları size değişik fikirler verirken aynı zamanda farklı bakış açıları da sunmaktadır.

Birçok iç mimar yatak odası tasarımları ile farklı dokunuşlar yaratır. Şayet siz de profesyonel dokunuşlarla hiç görülmemiş bir yatak odası tasarım elde etmek istiyorsanız elbette bir iç mimardan yardım alabilirsiniz. Ancak kendi zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ön plana çıkarıp yaşam tarzınızı ortaya koyduğunuzda size özel yatak odası tasarımını da yaratmış olacaksınız. Yatak odası tasarımı nasıl olması diyenlerdenseniz makalemizin devamında farklı fikirlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yatak odası niş modelleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

1.Romantik Bir Yatak Odası için En Uygun Renkler

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Romantik bir yatak odası tasarımı

Rahatlayıp günün yorgunluğunu attığınız yatak odanız aynı zamanda romantikliğin zirvesine çıktığınız mekandır. Romantik bir yatak odası tasarımı amaçlıyorsanız romantik yatak odası tasarımları için doğru renkler de son derece önemlidir. Romantik ve başarılı yatak odası örnek renkler pastel renkler ve beyaz ağırlıklı olmakla birlikte açık mavi, uçuk pembe ve limon sarısı gibi tonlardır. Bu renklerle bütünlüğü ve stili yakaladığınızda kusursuz bir yatak odası tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz.

2.Kusursuz Yatak Odası Tasarımı için Bu Yardımcıları Kullanmalısınız

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Kusursuz bir yatak odası tasarımı için yapılması gerekenler

Yatak odası örnekleri için bir diğer önemli olan yardımcı aksesuarlardır. Eğer bir yatak odası tasarlıyorsanız tasarıma uygun kullanacağınız çiçekler başta olmak üzere köşe ya da duvar abajuru gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Hatta romantikliği hat safhaya çıkarmak istiyorsanız yatak odası tasarımınızda yatağınızın etrafını bir cibinlik ile çevreleyerek farklılığın altına imzanızı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Doğtaş yatak odası takımı için fikir arayanlar bağlantıya tıklayabilir.

3.En Güzel Yatak Odası Tasarımları için Tekstil Seçimi

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Yatak odasında tekstil seçimine önem verilmeli

Başarılı yatak odası tasarımlarına giden yollardan birisi de tekstil ürünlerinin doğru seçimidir. Pofuduk yastıklar, kabarık yorgan ve hatta yatak odası tasarımına uygun doku ve renklerde nevresim takımları yatak odası tasarımını güçlendiren ve destekleyen faktörlerdir. Hatta dantelli nevresim takımları ya da yatak örtüleri ile tasarımınızı daha güçlü ve romantik bir havaya sokabilirsiniz.

4.Rustik Yatak Odası Tasarımları

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Rustik yatak odası tasarımları

Alışılmışın tam aksine farklı ve eşsiz bir yatak odası tasarımı yapmak istiyorsanız rüstik bir yatak odası tasarlayabilirsiniz. Buram buram klasik bir hava kokan rüstik yatak odası tasarımları, farklılığı ile içinde size kendinizi daha özel ve rahat hissettirebilir. Yatağınızın baş ucundaki duvara seçeceğiniz büyük bir barak işlemesi, işlemeli bir yatak başlığı ve oda genelinde ahşap ağırlıklı dekorasyon figürleri modern çizgilerin aksine rüstik çizgilerle sıra dışı bir yatak odasının kapılarını sizin için aralayabilir.

5.Marjinal Formlu Yataklar ile Farklı Yatak Odaları

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Marjinal ve orijinal bir yatak odası tasarımı

Yatak odanız size özel ve size ait bir alandır. Dolayısıyla da yatağınız başta olmak üzere her eşyanız evinizin diğer bölümlerine nazaran tamamen size aittir. Bu doğrultuda yatak odanızın spesifik bir bakış açısı ile değişmesi için marjinal bir yatak tercihi de yapabilirsiniz. Standart bir yatak şekli yerine yuvarlak ya da oval bir yatak, eşsiz yatak odası tasarımları için oldukça olağan dışı parçalardır.

Yatak odası seçimleri özgür fikirlerin daha net uygulandığı alanlardır. Yatak odasını misafirlerinizin kullanımına sunmayacağınız için tasarımından mobilyasına kadar çok daha özgür düşünceler ile dekore edebilirsiniz. Bu özgür düşünceler arasında avangard yatak odası takımı ve avangard yatak odası başlıkları önemli bir yere sahiptir.

6.Avangard Yatak Odası Tasarımı

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avangard yatak odası

Avangard yatak odası takımları, klasik çizgilerini tam olarak kaybetmeden modern çizgileri içinde barındırarak ihtişamı ve gösterişi ön plana çıkaran yatak odası takımlarıdır. Bu takımlarda renkler de önemli bir yere sahiptir.

Daha çok tercih edilen renkler beyaz, koyu kahve ve ceviz renkleridir. Bu renklerin dışında bej renkler de son dönemde çokça kullanılmaya başlanmıştır. Avangard tarzı yatak odası modellerinde gardırop kapakları istediğiniz biçimde diyazn edilebilmektedir.

Üreticiler müşterinin tercihine göre sürgülü ya da klasik açılan kapak modellerini yapabilmektedirler. Avangard tarzı yatak odası başlıkları klasik ve modern çizgilere sahip yatak odası başlıklarından daha ihtişamlı ve gösterişli durmaktadır.

Adeta bir padişah yatağı havası veren bu mobilyaların tercih sebeplerinden biri de bu özelliği barındırmasıdır. Avangard yatak odası için mekân genişliği, duvar renkleri ve ışıklandırma mobilya tercihini doğrudan etkilemektedir.

Bunlardan odanın genişliğine müdahale edemeyeceğinize göre odanın metrekaresine uygun mobilya tercihinde bulunmak ve rengini de eğer oda dar ise açık tonlara uygun seçmek gerekir.

Avangard diye tabir ettiğimiz yatak odası takımları İnegöl mobilya üretimi ve Kayseri’deki fabrikada üretilen avangard yatak odası Bellona, avangard yatak odası İstikbal modelleri de çok tercih edilen avangard tarzı yatak odası markalarıdır.

Markalı ürünlerin marka değerini ve kalitesini de satın aldığınızı düşünerek yatak odasında avangard seçimini yapmak gerekir.

Ortalama 3 bin liradan başlayan fiyatlar “lükste sınır yoktur” kuralına göre epey yukarılara kadar çıkmaktadır.

Avangard takımların fiyatları için fiyatı belirleyen sadece marka değil aynı zamanda kullanılan malzemelerin kalitesi ve oluşturulan yeni dizaynlardır.

Kullanışlı olması da şüphesiz avangard mobilya tercihinde hem fiyatın hem de seçeneklerin çeşitliliğini artırmaktadır. Kalitesine güvendiğiniz mağazalardan ya da üreticilerden alış veriş yapmanızı öneririz.

Peki, sizin en sevdiğiniz yatak odası dekorasyon stili hangisi?

Yatak odası stili için birçok alternatif var. Mevcut dekorasyon tarzı, bireylerin ihtiyaç, istek ve zevklerine göre çeşitlilik sergileyebiliyor. Yatak odası rahatlamak ve dinlenmek için en önemli yaşam alanıdır. Yatak odası stili için tercihleriniz ileri zamandaki yaşam kalitenizi etkileyeceği için doğru bir tercihte bulunmak gerekiyor.

Doğru dekorasyon stili için sadece mekanın güzel görünmesi için değil, aynı zamanda daha kullanışlı ve rahat bir ortam oluşturulması için gereklidir.

Son yıllarda yatak odası dekorasyon stili olarak akla gelen tarzlar arasında; modern minimalist stil, yeni Çin stili, İskandinav stili, pastoral stil, Akdeniz stili, Japon stili ve Avrupa stilidir.

Aşağıda sizler için modern zamanlardaki en yaygın 7 farklı yatak odası dekorasyon stili ve önerileri sıraladık.

7.Pastoral yatak odası

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pastoral yatak odası tarzı

Açık pembe ve çiçek figürlü duvar dekorasyonu ile bir yatak odasında oluşturabileceğiniz harika bir doğa teması.

Beyaz ahşap bir karyola ve başucuna konumlandırılmış komodinler ile harika bir kombin oluşturabilirsiniz.

Pastoral yatak odası tarzında yatak odasında aradığınız dinlenme ortamını bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Taze ve yumuşak renkler tam size göre!

8.Minimalist yatak odası tarzı

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Minimalist yatak odası tarzı

Yatak odasında minimalizm akımını tercih etmek çok zekice. Minimalizm demek sadelik demek! İşte bu noktada yatak odasında beyaz teması sizinle.

Minimalizm stilde dikkat edilecek en önemli şey, az eşya ile çok şey ifade etmektir. Dekore edilecek yatak odasında çok az eşya ile karmaşaya son verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Merak edeceğinizi düşündüğüm minimalist evler için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

9.Akdeniz yatak odası

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Akdeniz yatak odası tarzı

Akdeniz’in deniz esintilerini hissedeceğiniz, mekanlara ferahlık veren mavi üzerine inşa edilmiş bir stil.

Yatak odasında mavinin dinginliği ve dinlendirici özelliklerini ziyadesiyle kullanan bu temayı çok seveceksiniz.

10.Japon yatak odası stili

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Japon yatak odası tarzı

Yatak odasında Japonya esintilerini görmek isteyenler için harika bir fırsat.

Açık renkli mobilyalar, sürgülü dolap tasarımı ve olabildiğince doğallık Japon ev tarzının esintileridir.

İlginizi Çekebilir: Japon kültüründe adından sıkça söz ettiren için kokedama bağlantıya tıklayabilirsiniz.

11.İskandinav yatak odası tarzı

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
İskandinav yatak odası tarzı

Yatak odasında İskandinav esintileri… Beyaz mobilya ile yatak odasının atmosferini tamamen değiştirebilirsiniz.

İskandinav tarzı, tıpkı minimalist anlayışta olduğu gibi sade iç mekanlar, sade duvar dekoru, açık renk duvar boyası ve olabildiğince doğallığın simgesi ahşap kullanımlar ile kendini ön plana çıkaran bir dekorasyon anlayışı.

12.Avrupa yatak odası stili

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avrupa yatak odası stili

Avrupa stili, kendisini yatak odasında da zengin hissetmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Avangart dekorasyon mobilya tarzı ile yatak odasını şekillendirebileceğiniz bu tarzı çok seveceksiniz.

Avizeler, halılar ve duvar kağıdı ile sade ve bir o kadar da zarif Avrupa tarzı stil ile oldukça iddialı dekorasyon fikirlerine imza atabilirsiniz.

13.Yatak odasında yeni Çin Stili

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Yatak odasında yeni Çin Stili

Geleneksel Çin dekorasyon stili renksiz ve soluk gibi görünse de oldukça güçlü, taze ve zarif bir yapısı ile dikkat çekicidir.

Çin yatak odası tarzında dikkat çekici detaylar arasında aydınlatmaya verilen önem geliyor. Çin mimarisine uygun avizeler ile aydınlatmaya azami dikkat ediliyor.

14.Pembe Yatak Odası Dekorasyonu

Dekorasyonda pembe renk kullanımı

Evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz birçok renk var. Her odanın kendine özgü renklerinin olduğuna inananlardansanız işte bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda pembe yatak odası dekorasyonu hakkında fikirler vereceğiz. Toz pembe yatak odaları şimdilerde çok revaçta. Pembe yatak odası takımını herkes kullanmasa da evine farklılık katmak isteyen birileri bu renk kombinini tercih edebiliyor.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pembe renk oda fikirleri

Pembe rengin yatak odası dekorasyonuna harika bir hava katacağını düşünüyoruz. Bu noktadaki bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşalım. Öncelikle pembe rengin neden yatak odasına çok yakıştığını açıklığa kavuşturalım.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pembe yatak odası fikirleri

Pembe takdir edersiniz ki kadınlara özgü renklerin başında gelmektedir. Kadınların hemen hemen her noktada tercih ettiği renk olan pembeyi yatak odalarında da görmek istemeleri çok tabiidir. Biz bu yazımızda pembe yatak odası dekorasyonu üzerinde duracak ve size dekorasyon fikirleri vereceğiz.

Yatak odaları günün yorgunluğunu atacağınız yani dinlenip uyuyacağınız neredeyse tek mekândır. Dolayısıyla yatak odasında kullanılacak olan dekorasyon renkleri çok önemlidir.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Toz pembe yatak odası dekorasyon fikirleri

Örneğin, duvar ve mobilyalarda kullanacağınız pembe tonları, siz dinlenirken sizi rahatlatacak, odanıza göz atarken hayallere dalmanıza yardımcı olacak bir renktir. Yatak odasında çok canlı bir rengin kullanılmasını doğru bulmuyoruz.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pembe renk yatak odası

Örneğin, koyu sarı ve turuncu bir renk tonlamasıyla tasarlanmış bir yatak odası zamanla sizi yoracak, uykunuzu tam alamamanıza sebep olacaktır. Hâlbuki tozpembe renginde rahat bir uyku çekmek elinizde olmaktadır.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pembe renk yatak odası önerileri

Pembe rengini yatak odası dekorasyonunda tamamlayıcı renklerle kullanmalısınız. Örneğin, pembe renginin yanında kullanacağınız beyaz renk güzel bir kombinasyon oluşturacaktır.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pembe tonlarında yatak odası

Duvarda tozpembe renkler kullanırken mobilyada beyaz geçmesi güzel bir ev dekorasyonu oluşturacaktır. Bu kombinasyonların tam tersini de yapmanız uyumlu hava katacaktır.

Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Pembe renk duvar ve yatak odası dekorasyonu
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Sıradışı avangard yatak odası
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avangard yatak odası
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avangard yatak odası başlıkları
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avangard başlık modelleri
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avangard yatak odası örnekleri
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Avangard yatak odaları
Yatak Odası Tasarımları için İlham Veren +14 Fikir
Muhteşem avangard yatak odası
Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x