perde siparişi

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?(Videolu)Günün yorgunluğu attığımız yatak odası, kadınlar için de en özel anlardır. Çünkü kadınların hem bütün mahremiyetini gizler, hem de onlara ait olan alanlardır. Bunun için her kadının yatak odası onun için çok önemlidir. Doğal olarak yatak odası dekorasyonu da çok önem taşımaktadır. Peki, adım adım yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır işte detaylar:1.Yatak Önemli

Yatak odası dekorasyonunda yatağın önemi

Bütün günün yorgunluğunu uyurken atacağınızdan uyuyacağınız yatak çok önemlidir. Yatağınız rahat ve ortopedik olmalı, sizin vücudunuza göre şekil almalıdır. Yatağınızın rahat olmasının yanı sıra büyük yataklarda tercih sebebiniz olmalıdır. Bu sayede daha rahat bir uykuya kavuşabilirsiniz.

2.Gardırop Kullanışlılığı Önemli

Yatak odası dekorasyonunda gardırop kullanışlılığı

Gardırobunuzun kullanışlı olması dekorasyondan daha çok önem taşımaktadır. Çünkü gardıroplar evin bütün döküntüsünü toplayacak olan alanlardır. Evin bütün döküntüsünü toplamak için gardıroplarınızı kullanacağınızdan, gardırobunuzun geniş bol çekmece ve raflı olması gerekmektedir. Ayrıca askılık alanına dikkat ediniz. Uzun elbiselerinizi astığınızda sorun yaşamayacağınız uzunlukta bir de askılık yaptırın.

MUTLAKA OKUYUN:  Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

3.Halı Uyumu

Yatak odasında halı uyumu

Genel dekorasyonun sağlanmasında elbette ki halının önemi büyüktür. Halı tamamlayıcı parçadır ve dekorasyonun ana hatlarını ortaya koymaktadır. Doğru bir halı ile doğru bir görüntüye kavuşulabilir. Halınız yatak örtünüzle uyumlu olmalıdır. Ancak daha sıcak ve samimi bir ortam yaratmak istiyorsanız tüylü halıları yatak odanızda tercih edebilirsiniz. Tüylü halılar genel olarak çok şık halılardır. Ancak tüylü halıların temizlenmesinin zor olmasından kaynaklı olarak diğer odalarda tercih etmemeniz en doğru olanıdır. Ancak yatak odasının sık bir kullanımı yoktur. Bunun için de yatak odalarında tercih edebilirsiniz.Yatak odası halı seçimi için aşağıdaki fikirlere göz atabilirsiniz:

4.Soft Renkler

Yatak odası dekorasyonunda soft renkler

Yatak odaları geleneksel olarak eskiden bu yana ya kırmızı ya da pembe olarak döşenmektedir. Ancak artık geleneklere uymayı bir kenara bırakıp, daha modern bir odaya kavuşabilirsiniz. Soft renkler ile yapacağınız dekorasyon hem modern hem de şık bir görüntüye odanızı ulaştırmanızı sağlayacaktır. Yatak odanızda soft renkler kullanarak odanızı duru ve hoş bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri için +10 Öneri

5.Aydınlatma

Yatak odasında aydınlatma

Yatak odası dekorasyonunda en önemli olan noktalardan biri elbette ki aydınlatmadır. Yatak odanızda çok net ve parlak ışıklar kullanmak yerine soft, gece ışıkları kullanmanız daha güzel olacaktır. Ayrıca yatak odasında mumlar kullanarak yatak odanızın daha romantik bir hava yakalamasını da sağlayabilirsiniz.Elbetteki buradaki birkaç madde ile yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusu tam anlamıyla cevaplanamaz lakin sizlere fikir verecek bu temel noktalara dikkat etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Dar bir yatak odasına sahipseniz daha önce kaleme aldığım aşağıdaki içeriği inceleyebilirsiniz:Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x