perde siparişi


Tavan Arası Dekorasyonu için Uygulanabilir Çözümler

Evlerin tavan arası bölümleri, şüphesiz ki tasarımı ve dekorasyonu en zor olan alanların başında geliyor. En üst kat ile çatı arasında kalan tavan arası, yamuk tavanı ve dar alanı nedeni ile dekorasyon açısından oldukça zor bir yerdir. Kirişlerinin açık olması ve köşelerin neredeyse kullanılamıyor olması insanları tavan arası dekorasyonu için pratik çözümleri aramaya yönlendiriyor.Tavan arası dekorasyonu zor bir iş olsa da elbette imkansız değildir. Evinizin tavan arası boş ve amaçsız bir şekilde duruyor ise doğru çözümler ve seçimler ile tavan arasını da keyifli bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Sadece doğru tercihler ve eşyalar ile tavan arasını boş duran bir mekan olmaktan kurtarabilirsiniz.

Tavan Arası Nasıl Dekore Edilebilir?

Tavan arası nasıl dekore edilebilir
Tavan arası nasıl dekore edilebilir

Tavan arası dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız farklı fikirlerden esinlenerek kendi zevkiniz ve ihtiyaçlarınız ile bu fikirleri harmanlayabilirsiniz. Tavan aralarına merdiven kullanılarak ofis, yatak odası ya da çalışma odası işlevi çok sık yükleniyor. Bazı evlerde tavan arası depo olarak da kullanılsa da aslında tavan arası için farklı dekorasyon fikirleri de vardır.

MUTLAKA OKUYUN:  Küçük Mutfak Yaratıcı Depolama için +20 Fikir

Ulaşılması zor bir alan olduğundan elbette tavan arası dekorasyonu zor iştir. Ancak tavan arası ile sağlam bir merdiven ile bağlantı kurduğunuzda bu alanı kolaylıkla dekore edebilirsiniz. Yatak odası ve çalışma odası gibi keyifli alanlara çevirebilirsiniz. Uygun eşyalar, dekoratif unsurlar ile bu alanlar son derece keyifli olacaktır.

Çoğu evde tavan araları, pencereler ve merdiven vasıtasıyla yatak odası ya da ofis şeklinde kullanılmaktadır. Bazı evlerde de depo şeklinde kullanılan tavan araları vardır. İşte bu yazımızda tavan arasını nasıl yaşanabilir alanlar haline getirebileceğiniz hakkında bilgiler edineceksiniz.Tavan araları alçak ve ulaşılması zor, düzenlemesi zahmetli olması bakımından dekorasyon işleri de epey meşakkatlidir. Çatı altında kalan ve genellikle ölü alanlar olarak tabir edilen bu alanları yaşanabilir hale getirmek yaratıcılık ve ciddi dekorasyon bilgisi gerektirir.

MUTLAKA OKUYUN:  Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Tavan aralarını daha kullanışlı alana dönüştürmek için bence tüm olanakları gözden geçirmelisiniz. Dolaplar, oturma grupları, halı, süs eşyalarınız ve kitaplık gibi eşyalarla tavan arasında harikalar yaratmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir: Alçıpan TV ünitesi nasıl yapılır, göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tavan arası Dekorasyonu için Uygun Renk ve Mobilyalar

Tavan arası dekorasyonu için uygun renkler
Tavan arası dekorasyonu için uygun renkler

Tavan arası dekorasyonu yaparken öncelikle mutlaka açık ve canlı renkleri tercih etmelisiniz. Zaten dar bir mekan olan tavan arasını açık renkler ile ferah bir mekan haline getirebilirsiniz. Bunun için de işe açık renk ve küçük mobilyalar tercih ederek başlayabilirsiniz.

Tavan arasını dekore ederken aydınlatmalarınızı da mutlaka olabildiğince küçük hatta duvar aplikleri şeklinde yer kaplamayan modellerden tercih etmelisiniz.MUTLAKA OKUYUN:  Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri 2021

Tavan arası için kullanacağınız duvar rengi mutlaka açık ve iç açıcı renkler olmalı. Diğer mobilyalarla da sağlam bir kombinasyon yapılabilirse ferah ve kullanışlı bir yaşam alanı sizleri bekler. Mobilya seçiminde de titiz davranmak gerekir. Örneğin, açık renk kullanılacak mobilyalar odanızın havasını değiştirebilir.

Tavan arasında aydınlatma da oldukça önemli ışıklandırmayı doğru ürünlerle doğru yerlere konumlandırmanız işinizi kolaylaştıracak daha nezih bir ortam yakalayabileceksiniz. Örneğin, dar olan tavan aralarında sarkıt şeklinde olan aydınlatma üniteleri yerine daha az yer kaplayan ünitelere yönelmeniz lehinize olacaktır.

Kullanacağınız halılar da tavan arası dekorasyonuna uyumlu olmalı. Örneğin, saggy halılar doğru seçim olabilir.

Sizler için hazırladığım yaşanabilir tavan arası çözümleri için galerideki görselleri inceleyin. Umarım kendinize en uygun olan dekorasyonu bulabilir, tavan arasını en güzel şekilde değerlendirme şansına erişebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x