perde siparişi


Kanvas Tablo ve Yağlıboya Tablo Önerileri

Dekorasyon meraklıları tarafından gün geçtikçe daha büyük ilgi gören yağlıboya ve kanvas tablo için en yeni tekniklerle birbirinden harika dekorasyon önerilerini bu yazımda sizler için derlemek istedim.Genellikle yağlıboya tablo ve kanvas tablo terimleri kullanılan bu alanda tablo önerilerine geçmeden önce birtakım bilgileri açığa kavuşturmak gerekiyor.

Yağlıboya ve Kanvas tablo nedir?

Yağlıboya tablo, içeriğinde yağ bulunan yağ bazlı boyalar ile ressam tarafından belirli bir emek ile yapılan resimlere denir. Yağlıboya kalıcılığı ile dikkat çeker. Renklerinin canlı ve oldukça parlak olması dekoratif nitelik kazanmasındaki en büyük etkendir.

Yağlıboya tablo modeli

Modern tasarımda kendine yer bulan kanvas tabloyu daha iyi tanıtmak için kanvas kelimesinin kökenine bakmak gerekiyor. “Canvas” ingilizcede “tuval” anlamına gelmektedir, okunuş olarak da “kanvas” şeklinde söylenmektedir.

Kanvas tablo modeli

Kanvas tablo, dijital baskı teknolojisiyle yaklaşık 400 gr %100 pamuk bez kumaş üzerine baskı yapılmasıyla oluşturulan tablolardır.Yağlıboya tablo modelleri

Ev dekorasyonu içerisinde yer alan duvar dekorasyonu için arayışlar bitmez. Bazen bir tablo bazen de bir rafa yerleştirilen biblolar duvar dekorasyonunu zenginleştirebilir.

Yağlıboya modelleri

Ancak bütün bunlar evin o alanını özel kılmak için yetersiz kalabilir. Bu noktada yağlıboya tablo gibi ressamın emeğinden çıkmış özel parçalar imdada yetişir.

MUTLAKA OKUYUN:  Yatak Odalarında Ferah Bir Tasarım

Genellikle oturma odası ve salon dekorasyonu için tercih edilen yağlıboya tablolar evin misafirlerinin ilk dikkatini çeken ayrıntılar içerisinde yer alır.

Yağlı boya tablo modelleri

Çünkü yağlı boya tablo modelleri oldukça canlı ve dikkat çekici parlaklıktadır. Bu durum onun çok özel ve insana huzur veren duyguyu yansıtması bakımından oldukça değerlidir.

Yağlıboya tablo fiyatları, gerçek anlamda ressam tarafından yapılan özel bir çalışma olması bakımından sanatçının emeği doğrultusunda ücretlendirme yapılabilir. Ancak bu noktada belirli bir fiyat aralığı vermek zor görünse de en basit yağlıboya tablo fiyatının 500TL’den aşağıda olmaması gerekiyor.Kanvas tablo modelleri

Ev ya da iş yerinde duvar dekorasyonu için kullanılan aksesuarların başında kanvas tablo modelleri yer alır. Dekorasyonu tamamlayan bu detayı, hemen hemen iç dekorasyon ile ilgilenen herkes hesaba katarak hareket eder.

Çünkü, insanın güzelliklere bakarak onlardan ilham alacak şeylere karşı ilgisi vardır ve bu ilgi insanda yer alan mutluluk hormonunu endorfini harekete geçirir.

Kanvas tablo modelleri

Yaşam alanlarının enerjisini yükseltecek ve renkli dünyalara büründürecek dekoratif kanvas tablolar mekanın ruhuna uygun olarak seçilmelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Prefabrik Yapılar ve Kullanım Alanları

Kanvas tablo modelleri, son dönemde ev hediyesi olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle 3 parçalı ve 5 parçalı kanvas tablolar oldukça farklı bir hediye olmaktadır.

Parçalı kanvas tablolar da yer alan küçük-büyük sıralaması tablo tasarımını üç boyutlu hale getirerek daha gerçekçi bir yapıya kavuşmasını sağlıyor.

5 parçalı kanvas tablo daha geniş bir alanı kapladığı için özellikle salon gibi duvar alanı geniş odalarda tercih edilmesinde fayda var. 3 parçalı kanvas tablolar ise, daha sınırlı alan kaplaması bakımından oturma odasında tercih edilebilir.

3 parçalı kanvas tablo

Bunun yanında tek parçalı kanvas tablolar da rağbet görüyor. Bütün bunların yanında kişiye özel kanvas tablo modelleri de kişiyi özel hissettirmek adına oldukça güzel bir uygulama.

İster hediye olarak isterseniz de evinize özel resmi kendiniz tasarlayarak kişiye özel kanvas tablo siparişin de bulunabiliyorsunuz.

Bu noktada sizlere www.tabloonline.com.tr sitesinde yer alan kendin tasarla alanından özel siparişler verebileceğinizi hatırlatmak isterim.

Kanvas tablo fiyatları

Kanvas tablo fiyatları, piyasadaki ucuz maliyet ve kalitesiz sunumlar ile oldukça fazla değişkenlik göstermektedir. Bu noktada, internet dünyasındaki şikayetlere baktığımızda oldukça kalitesiz malzeme kullanılarak yapılan tabloların maliyetine göre yüksek ücretler ile satıldığı görülmektedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Arnica Elektrik Süpürgesi Seçenekleriyle Temizliğin Keyfine Varın

İyi bir kanvas tablo fiyatının tek parçalı olduğunu düşünürsek ortalama 50TL’den başladığını söyleyebiliriz. 3 parçalı veya 5 parçalı olan modeller ile bu fiyat yükselebilmektedir.

Tablo alırken nelere dikkat edilmeli?

Tablo alırken dikkat edilecek birçok detay var. Bunlardan birkaçını sıralayacak olursak;

  • Kanvas tablolarda resmin basıldığı kumaşın %100 kanvas olduğuna dikkat edilmelidir. Bu noktada kanvas kağıdı, mürekkep, kasnak ve koruyucu kaplama olan iç mekan verniğine bakılmalıdır.
  • Yağlıboya tablolar özel çalışmalar olması sebebiyle pahalıdır. Yurt dışından ucuza getirilen ürünlerde solma vb. şeyler yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. (Örneğin, 200TL’ye yağlıboya tablo almak mantıklı değildir.)
  • Tablo siparişi verirken sadece bu iş ile uğraşan sitelerden sipariş vermeniz olası olumsuz durumların önüne geçmesi bakımından oldukça önemlidir.

Dekorasyonda tablo yerleşim örnekleri

Aşağıdaki örnek tablolar ile dekorasyonda tablo yerleşimi konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

5 parçalı tablo yerleşimi

Parçalı tablo yerleşimi

Örnek bir tablo yerleşimi

Örnek bir tablo yerleşimi

4 parçalı İstanbul temalı tablo yerleşimi

Yağlıboya kanvas tablo ile dekorasyon önerileriAbone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x