En İyi Viski Fiyatları 2023


Viski fiyatları ülkemizde araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır. Viski, 15. yüzyılda damıtma sanatını geliştiren İskoçya ve İrlanda’da yaygınlaşmıştır. Viskinin bugünkü formu ve kalitesine uzun yıllar geliştirilerek ulaşılmıştır. İlk olarak tıp alanında ilaç olarak kullan viski, hayat suyu olarak bilinirdi.  Ülkemizde ithal ürünler arasında popülerdir ve viski fiyatları oldukça yüksektir. Hem ithal olması hem de ülkemizdeki alkol vergi oranları fiyatını artırmaktadır. Son dönemde dolar fiyatlarındaki yüksek artış oranları alkol piyasasını olumsuz olarak etkilemektedir.


En kaliteli viski üretimi İskoçya ve İrlanda’da yapılmaktadır. Ülkemizde bir dönem denense de şu anda üretimi yapılmamaktadır. Bu yüzden Türkiye’de viski fiyatı fazlasıyla pahalı olmaktadır. Dolar kurundaki hızlı yükseliş tüm ithal ürünlerde pahalılık yaratmaktadır. Yerli üretim alternatifi bulunmayan ürünlerde bu fark daha çok hissedilmektedir.

En İyi Viski Fiyatları 2023
Viski fiyatları

Viski Fiyatı ve Alternatifleri

Alkol kullanımı içinde viski meraklıları ayrı kategorilerde yer almaktadır.  İskoç viskisi sevenler diğer viskileri viski olarak değerlendirmeye almazlar. İskoç viskisi İskoçya toprakları dışında üretildiği zaman İskoç viskisi olarak değerlendirilmemektedir. İskoç viskisi, özel meşe fıçılarında karamel ve su ile elde edilmektedir. Viskinin özelliğini damıtılma evreleri ve bekleme süresi oluşturmaktadır. Viski damakta bıraktığı içim tadıyla kategorilere ayrılmaktadır. Kalitesini ve üstünlüklerini tamamen damak zevki belirlemektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bebeğinizi Rahat Ettirecek Beşik Modelleri - Beşik Nasıl Seçilmeli?

Viski fiyatları markalarına ve yıllarına göre değişmektedir. Viski fiyatı fıçılarda bekleme ve olgunlaşma süreleriyle belirlenmektedir. Ne kadar çok beklerse o kadar kaliteli ve o derece yüksek fiyatlı olmaktadır. Ülkemizde Amerikan viskilerinin satışı da yüksektir. Viski kültürüne vakıf tüketiciler bu rakamların popüler olduğunu düşünmektedirler. Gerçek viskinin İskoç viskisi olduğu kanısı, gurme içiciler açısından değişmemektedir. İki Katlı ranza modelleri ve fiyatları için tıklayın!

ModelFiyat
70’lik Jim Beam Viski Ücreti449,00 TL
35’lik Jim Beam Viski Ücreti259,00 TL
70’lik Johnnie Walker Red Label Viski Ücreti429,00 TL
100’lük Viski Ücreti699,00 TL
70’lik Viski Ücreti500,00 TL
50’lik Viski Ücreti380,00 TL
35’lik Viski Ücreti285,00 TL
20’lik Cep Viski Ücreti170,00 TL
35’lik Jack Daniel Viski Ücreti255,00 TL
50’lik Jack Daniel Viski Ücreti340,00 TL
70’lik Jack Daniel Viski Ücreti470,00 TL
100’lük Jack Daniel Viski Ücreti630,00 TL
70’lik Chivas Mizunara İskoç Viski Ücreti860,00 TL
70’lik Ballantines Viski Ücreti415,00 TL
100’lük Grants Viski Ücreti540,00 TL

Viski Fiyatı ve Değişkenliği

Dünyada viski ve alkol fiyatları ülkemizde olduğu kadar yüksek değildir. Asya ülkelerinde, Avrupa’da ve Amerika’da yaygın olan tüketimiyle birlikte fiyatları da uygundur. Ülkemizde artan ekonomik koşullar, her gün yükselen dolar fiyatları, bu değişkenliği yaratmaktadır. Benzin ve ulaşıma gelen zamlar, fiyatların oynar yapıda olmasına neden olmaktadır. Viski fiyatı değişkenliği de bu sebepledir. Dolarda yaşanan en ufak yükselme, otomatik olarak tüm ithal ürünlere yansımaktadır. Bu yükselişten viskilerde her seferinde payını almaktadır. Sadece dolar yükselirken etkilenen ithal ürün fiyatları, düştüğü zaman etkilenmeden fiyatını korumaktadır.


Kaynak: Ayrıca, Rakı fiyatları ve Bira Fiyatları konularını da inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: | Puan Ortalaması: ]

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x