TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Duvar Kağıdı

Televizyon evlerin olmazsa olmaz teknolojik aletleri arasındadır. Tam bu noktada da oturma odalarımız televizyonlara göre dekore ediliyor desek yanılmış olmayız. TV ünitesi seçimi en az televizyon seçimi kadar önemlidir. Peki, TV ünitesi alırken nelere dikkat edilmeli? Televizyonun konumlandırıldığı nokta diğer mobilyaların vaziyetini etkileyecektir. Televizyonları konumlandırmamızda bize yardımcı olan eşyalar arasında TV üniteleri gelmektedir.


İşte bu yazımızda TV üniteleri modellerine ve TV ünitesi seçerken dikkat edeceğimiz noktalara değineceğiz. TV üniteleri gelişen teknoloji ile önemli bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Özellikle ince LED Tv’lerin günümüzde oldukça çok kullanılması, zarif, modern ve şık TV ünitelerini ev dekorasyonu içine sokmuştur.

YouTube video

Evinizin odasında televizyonunuz sade bir köşe de dursun istemiyorsanız TV’nizi tamamlayacak bir duvar ünitesi keyfinize keyif katacaktır. 2023 ile birlikle özellikle oturma odasında yılın moda renkleri olan kırmızı, mor, mavi tonlarında renkler kullanılmaya başlanmıştır.


Özellikle oturma grubunun kumaş rengiyle yapılan kombinler, dekorasyon keyfinize keyif katarken evinizi de harika bir hava sokmayı başarıyor. Size bu noktada mürdün rengini özellikle tavsiye ediyoruz.

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Televizyon ünitelerini almadan önce her eşyada olduğu gibi kullanışlılığa dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada ilk dikkat edilmesi gereken nokta, ünitede kullanılan raflardır. Raflar yeterli miktarda büyükse kullanışlılık artacaktır.

Yazımızın ortasında da bahsettik TV ünitesini alırken diğer mobilyalarınızda kullandığınız renk ve çizgilere dikkat etmelisiniz. Ona göre ürün seçmeniz kombin olayını çözecektir.


Bir diğer mevzu da daha önce aldığınızı varsaydığımız televizyonunuzun boyutları. Çünkü TV’ler inçlerine göre değişmektedir. Piyasada en çok 32”, 40”, 42” gibi modeller bulunmaktadır. Bu noktada TV ünitesini almadan önce boyutlarını da araştırmalısınız.

TV ünitesinde dikkat edeceğiniz diğer bir nokta markası ve markanın kullandığı malzeme diye düşünüyorum. Çünkü bazı mobilya tarzlarında temizlik sırf bu malzeme kalitesinin düşüklüğünden dolayı işkence haline gelebilmektedir.

Sizlere tavsiyem parlak lake malzemeden yapılmış TV ünitelerini tercih etmenizdir, özellikle silme işlemini yaparken ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.


Yazdıklarımızı özetleyecek olursak, TV ünitesi seçiminde öncelikle televizyonunuzun boyutları, arkasından odanızda kullandığınız mobilyalar ve renkleri, ayrıca tv ünitesinde kullanılan malzeme şeklinde sıralayabiliriz. TV niş modelleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Televizyon Sehpası Dekorasyonu için Fikirler

YouTube video

Oturma salonlarını süsleyen ürünler arasında bulunan TV sehpaları, her eve şarttır. Eşyalar arasında önem arz eden Tv üniteleri, kullanım açısından kolaylık sağlar. TV sehpası seçimi oldukça önemlidir. Özenle seçilmiş TV üniteleri oturma odalarını daha şık ve cazip gösterir. Yanlış bir seçimde oturma odaları loş bir görünüm içerisinde olur. Kendinizi tatmin edecek şekilde televizyon ünitesi seçimi yapılırsa oturma odasında geçirdiğiniz günler daha güzel olacaktır.

TV sehpası kullanım açısından kullanıcısına avantaj sağlar. TV’lerin rahat bir şekilde monte edilmesine yardımcı olan TV sehpaları sayesinde artık TV’leri nereye bırakacağınızı düşünme derdi sona ermiştir. Ayrıca TV sehpaları oturma odasının yanı sıra ofis gibi yerlerde de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Her mekâna uygun bulunan TV sehpaları ile bulunduğunuz mekânı renklendireceksiniz.

Televizyon nereye yerleştirilir?

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Televizyon nereye konulmalı?

Evlerde en çok zaman oturma odasında geçiyor. Oturma odasını daha canlı hale getirmek isteyenler için, birbirinden kaliteli renk ve modellere sahip TV ünitesi modelleri bulunuyor. TV üniteleri renk ve modelleri her eve için uyum sağlar. Kurulduğu yeri fazla kaplamayan TV sehpaları sayesinde artık oturma odalarında vakit geçirmek daha keyifli hale geliyor. Televizyon sehpası sadece televizyon bırakmak için değil, süs eşyalarını da yanlarına bırakmak için uygundur. TV ünitelerinin yanında geniş yerler olduğundan istediğiniz süs eşyasını bırakarak ünitenizi renklendirebilirsiniz. Televizyonu nereye bırakacakları konusunda düşünceye kapılan kişiler için, tv ünitesi en kullanışlı eşyalar arasında yer alıyor. 

Televizyon sehpası seçim kriterleri neler?

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Televizyon sehpası seçme

Oturma odası ve ofisler için oldukça kullanışlı olan Televizyon sehpası, her türlü ebatta ve özelliklere göre tercih edilebiliyor. TV sehpası fiyatları kullanılan malzeme, genişlik, ebat gibi özelliklere göre fiyat açısından değişiklik gösteriyor. Her bütçeye uygun olacak şekilde TV sehpası modelleri bulunuyor. TV sehpası seçimi yapılırken mutlaka hem ünitenin kurulacağı yer dikkate alınmalı hemde kullanılan malzemelerin seçimi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kullanılan malzeme, ünitenin daha sağlam olduğunu gösterir. Kaliteli olan Televizyon sehpası uzun yıllar boyunca kullanılıyor. Ahşap televizyon sehpası modelini tercih edenler için, her türlü ebatta ahşap tv ünitesi bulunuyor. Aranılan kaliteyi bulmanız durumunda özel olarak tasarlanan TV ünitelerini sağlıkla ve güvenle kullanacaksınız. 

TV sehpaları ile oturma odasına renk katın!

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Oturma odasına televizyon sehpası

Evlerin şık ve gösterişli olmasını herkes ister. Oturma odalarında sürekli misafirler ağırlandığı için, misafirlerin ilgisin çekmek için TV sehpaları önem arz ediyor. TV ünitesi sayesinde hem televizyonlar en güzel şekilde kurulmakta hemde eşyalar ünitelerin yanlarına yerleştirilerek dikkat çekiyor. Uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleri de mevcut olduğundan, artık TV sehpası almak daha kolay olmuştur. Birçok renk seçeneğiyle oturma odalarının ön plana çıkmasına yardımcı olan tv üniteleri, dekoruna renk katmak isteyenler için üniteler her boyutta bulunuyor. Tv sehpa modelleri sayesinde dekora tatlı bir dokunuş yapılıyor. 

TV sehpası seçiminde tereddütte mi kaldınız?

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Televizyon sehpası seçimi

Tv sehpaları birçok modele sahiptir. Televizyon ünitesi seçiminde tereddütte kalanlar için, kataloglarda en cazibeli üniteler bulunuyor. Kataloglar istediğiniz renk ve modeli seçebilirsiniz. TV üniteleri sağlam olmaları bakımından birçok özelliği de sahiptirler. Tv sehpaları kitaplık olarakta kullanılıyor. TV sehpası sayesinde ister kitap okuyabilir isterseniz televizyon izleyerek vakit geçirebilirsiniz. Aranılan kaliteyi kataloglar sayesinde rahat bir şekilde bulacaksınız. Sağlıklı malzemeler kullanılan üretilen tv sehpaları ile aradığınız üniteyi kolay bir şekilde bulacaksınız. İstediğiniz her ebat ve modele uygun şekilde televizyon sehpa modellerini uygun fiyat kalitesiyle sepetinize ekleyebilirsiniz.

Televizyon Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon dekorasyonu yaparken koltuk takımını alıp yerleştirmek kolaydır. Çünkü koltuk takımının stilinin nasıl yerleşeceğini göstermektedir. Koltuk takımının doğru şekilde yerleştirilmesinin yanı sıra güzel bir şekil alması da sağlanmaktadır. Koltuk takımı genel olarak iki koltuk ve iki kanepeden oluşmaktadır. İki koltuk en karşıda olup, kanepeler onların yanına doğru yerleştirilmelidir. Ya da köşe takımı yerleşimi de bellidir. Köşe takımı evin en köşesine yerleştirerek karşısına tek bir berjer koltuk yerleştirilmelidir. Peki, televizyon salon dekorasyonunun neresinde olmalı, yerleşim nasıl yapılmalı ve televizyon seçimi neye göre yapılmalıdır? İşte sizlere televizyon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler…

TV ünitesi şart

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
TV ünitesiz televizyon olmaz

Televizyonun daha dekoratif bir biçimde yerleşmesi için TV ünitesi şarttır. TV ünitesinin olması ve TV ünitesinin en doğru şekilde tercih edilmesi salon dekorasyonunun en doğru görüntüye ulaştıracaktır. Eğer ki küçük bir salonunuz varsa televizyon ünitesi özellikle duvar boyu olmamalı ve sehpa boyutunda kesilmelidir. Ancak salonunuz büyükse hem kullanış açısından hem de dekoratif açıdan büyük ve uzun TV üniteleri tercih edebilirsiniz. Alçıpan televizyon üniteleri için bağlantıya tıklayın!

Televizyon seçimi

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Televizyon seçimi

Televizyon seçimi yaparken özellikle salon boyutunu göz önünde bulundurmalı ve seçiminizi de ona göre yapmalısınız. Eğer ki büyük bir salonunuz varsa büyük televizyon tercihinde bulunabilirsiniz. Ancak salonunuz büyük değilse, küçük bir salonda büyük televizyon kullanmanız absürt bir görüntüyü oluşturacaktır. Bu absürt görüntüden uzak kalmak için salonunuzun boyutuna göre televizyon seçimi yapmalısınız.

Sağlık önemsenmeli

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Sağlık önemsenmeli

Televizyon yaydığı radyasyon ışınları nedeniyle göz sağlığına zarar vermektedir. Televizyonun göz sağlığına zarar vermesini minimum düzeye indirmek için televizyonun izlendiği mesafe önemlidir. Televizyonu izleyeceğiniz alandan en uzak mesafeye yerleştirmelisiniz. Bu sizin göz sağlığınıza minimum seviyede zarar verecek olup sizin dekorasyonunuz için de en iyi olanıdır.

Güneş ışığına dikkat!

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Güneş ışığına dikkat

Güneş ışığı televizyona yansıdığında televizyon net olarak görünmeyecektir. Bunun için de televizyonu yerleştirdiğiniz alan ayrıca önem taşıyacaktır. Televizyonu pencere karşısına yerleştirmemeye özen göstermelisiniz. Ancak televizyonu pencere karşısına yerleştirmek durumunda kaldıysanız o halde ışın geçirmeyen kalın stor perdeler kullanmalısınız.

Üniteye LED ışıklar

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
TV ünitesine LED ışık

Karanlıkta televizyon izlemek göze daha çok hasar verecek olan bir durumdur. Ama karanlıkta televizyon izlemenin verdiği keyfi de hiçbir şey veremez. Bu hasarı yok etmek için televizyon ünitenize tepeden ve yandan yansıyan led ışıklar ile aydınlatmalısınız. Bu aydınlatma sayesinde gözünüz yorulmayacaktır. Ayrıca farklı birde dekorasyon yapmış olacaksınız.

Kullanışlı ünite

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kullanışlı ünite

Televizyon ünitenize kitap, cd gibi araçlarınızı koyabilecek yerinizin olması da önem taşır. Bunun için kullanışlı ünite seçimi de ayrıca önem taşımaktadır. Raflardan oluşan kullanışlı bir ünite hem dağınıklığınızı toparlayacaktır. Hem de şık bir görüntü oluşturacaktır. Sizler de bizimle televizyon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda varsa fikirleriniz yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz. Pinterest sayfasına da göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

TV ünitesi fiyatları ne kadar?

TV ünitesi fiyatları ortalama olarak 1.500-2.000₺’den başlayarak 10.000-12.000₺ fiyat aralığına kadar çıkmaktadır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x