Avangard Salon Takımı ile Tasarım Fikirleri

Klasik Araba ile Oturma Odası Dekorasyonu

Görünce Küçük Dilinizi Yutacağınız Cam Köşk

Kitap Kurtlarına Dekoratif Kitaplık

TV Ünitesi Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Mobilya 1 Mayıs 2015

Televizyon evlerin olmazsa olmaz teknolojik aletleri arasındadır. Tam bu noktada da oturma odalarımız televizyonlara göre dekore ediliyor desek yanılmış olmayız. TV ünitesi seçimi en az televizyon seçimi kadar önemlidir.

Televizyonun konumlandırıldığı nokta diğer mobilyaların vaziyetini etkileyecektir. Televizyonları konumlandırmamızda bize yardımcı olan eşyalar arasında TV üniteleri gelmektedir.

İşte bu yazımızda TV üniteleri modellerine ve TV ünitesi seçerken dikkat edeceğimiz noktalara değineceğiz.

Tv ünitesi

Tv ünitesi

TV üniteleri gelişen teknoloji ile önemli bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Özellikle ince LED Tv’ lerin günümüzde oldukça çok kullanılması, zarif, modern ve şık TV ünitelerini ev dekorasyonunun içine sokmuştur.

Evinizin odasında televizyonunuz sade bir köşe de dursun istemiyorsanız TV’nizi tamamlayacak bir duvar ünitesi keyfinize keyif katacaktır.

Tv ünitesi

Tv ünitesi

2014 yılının gelmesiyle birlikle özellikle oturma odasında yılın moda renkleri olan kırmızı, mor, mavi tonlarında renkler kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle oturma grubunun kumaş rengiyle yapılan kombinler, dekorasyon keyfinize keyif katarken evinizi de harika bir hava sokmayı başarıyor. Size bu noktada mürdün rengini özellikle tavsiye ediyoruz.

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Televizyon ünitelerini almadan önce her eşyada olduğu gibi kullanışlılığa dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada ilk dikkat edilmesi gereken nokta, ünitede kullanılan raflardır. Raflar yeterli miktarda büyükse kullanışlılık artacaktır.

Tv ünitesi

Tv ünitesi

Yazımızın ortasında da bahsettik TV ünitesini alırken diğer mobilyalarınızda kullandığınız renk ve çizgilere dikkat etmelisiniz. Ona göre ürün seçmeniz kombin olayını çözecektir.

Bir diğer mevzu da daha önce aldığınızı varsaydığımız televizyonunuzun boyutları. Çünkü TV’ler inçlerine göre değişmektedir. Piyasada en çok 32”, 40”, 42” gibi modeller bulunmaktadır. Bu noktada TV ünitesini almadan önce boyutlarını da araştırmalısınız.

Tv üniteleri

Tv üniteleri

TV ünitesinde dikkat edeceğiniz diğer bir nokta markası ve markanın kullandığı malzeme diye düşünüyorum. Çünkü bazı mobilya tarzlarında temizlik sırf bu malzeme kalitesinin düşüklüğünden dolayı işkence haline gelebilmektedir.

Sizlere tavsiyem parlak lake malzemeden yapılmış TV ünitelerini tercih etmenizdir, özellikle silme işlemini yaparken ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

Tv ünitesi modelleri

Tv ünitesi modelleri

Yazdıklarımızı özetleyecek olursak, TV ünitesi seçiminde öncelikle televizyonunuzun boyutları, arkasından odanızda kullandığınız mobilyalar ve renkleri, ayrıca tv ünitesinde kullanılan malzeme şeklinde sıralayabiliriz.

Televizyon ünitesi dekoratif eşyalar için fikir sahibi olmak isterseniz yazımı mutlaka okumanızı öneririm.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Tolga 2 Nisan 2016

Bekar evim var. TV ünitesi seçmek istiyorum. Önerileriniz harika bakalım nasıl bir seçim yapacağım. 🙂

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015