Trend Banyo Dolapları 2021 Modelleri


Günlük yaşamın en önemli parçalarından birisi haline dönüşen banyolar kullanım ve şıklık bakımından birbirleriyle yarışıyor. Ev dekorasyon stillerinin her geçen yıl değişmesi ve gelişmesi üzerine hem şık hem de konforlu olan banyo alanları, kalite ve tasarım farkıyla öne çıkmaktadır. Bu alanları geliştiren ve farkını ortaya koyan özellik ise banyo dolapları olarak karşımıza çıkıyor. Banyo dolabı, alan içerisinde kullanılması gereken her türden malzemeyi içinde barındıran önemli bir saklama çeşididir. Banyo tasarımlarının başlıca konularından birisi olarak bilinen dolaplar, üretildiği malzemeye göre kaliteyi ve dizaynı üst seviyelere çıkarıyor. Bu sebeple evlerini yeniden dekore etmek isteyenler için en iyi yöntem her zaman banyo alanlarını baştan yaratmaktır. Sizlerde o kişilerden olmak istiyor fakat ne yapacağınızı tam olarak bilemiyor olabilirsiniz. Kaleme aldığımız bu küçük rehber, daha şık ve daha kaliteli trend banyo dolaplarıyla tanışmanıza neden olacak.

Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1.Boyut

Trend Banyo Dolapları 2021 Modelleri

Yeni bir dekorasyon macerasına girişmek isteyen herkes genellikle ilk sırada mutfak ve banyo alanlarını düşünür. Bunun esas nedeni sıklıkla kullandığımız, temel ihtiyaçların giderildiği alanların başında mutfak ve banyonun gelmesidir. Banyo alanlarını yenileme fikriyle başlatılan araştırma süreci banyo dolaplarının üzerine kaydığında, esas araştırma konuları; boyut, renk, dolap seçimi ve dekorasyon başlığı altında dörde ayrılmaktadır. Listenin birinci sırasına eklenen boyut seçimi, alanların dar veya geniş olması nedeniyle son derece önemli bir bilgidir.

Adeta altın kural olarak önümüze çıkan boyut; yapılan her yanlış tercihte alanın görüntüsünü dar veya geniş bir bakış açısıyla değiştiriyor. Ürün satıcısının sizlere sunduğu esas konforun görülemediği ve amacını aştığı fark edilen dolaplar, doğru tercihlerde kapasitesini ve kalitesini hissettirecektir. Banyonun içerisinde bulunan duşa kabin, klozet, çamaşır makinesi ve hatta kurutma makinesi gibi varlığı değiştirilemez olan nesnelerin boyutları ölçüden geçirilerek, dolaplara yer açılmalıdır. Aksi takdirde görünüm fazlalıklar nedeniyle boğucu bir atmosfer yaratmaya devam eder. Bu aşamadan sonra, dolabın geleceği en uygun yeri bulmak için ölçü almaktan asla kaçınmamanız ve sıralamayı renk seçimine bırakmanız gerekiyor.

2.Renk

Trend Banyo Dolapları 2021 Modelleri

Trend Banyo Dolapları dediğimizde aklımıza ilk gelen çarpıcı görsellerdir. Yıl itibariyle değiştirmekte olan dizayn kavramı, dolaplarda bazı renk ve tasarımların ön plana çıkmasında rol oynar. Evini yenilemek isteyenler trend renkler üzerinden, trend banyo dolaplarını banyo alanları için seçebilir. Alışveriş konusunda zorluk yaşayanlar için kestirme bir yol yaratan ‘yılın renkleri’, aynı zamanda zevke göre değişebiliyor.

İkinci aşamamız olan renk seçimlerinde özellikle bilmemiz gereken şey, alanın geniş veya kısıtlı olmasıdır. Geniş alanlarda tercih edilmesi gereken koyu renkler, kısıtlı alanlarda kullanıldığı zaman yine boğucu bir atmosfere neden olur. Cesaret konusunda yeterince iyi hissetmiyorsanız, tercihiniz klasik beyaz veya krem rengine kaymalıdır. Bununla birlikte alanda su kullanımının yaratacağı nemi düşünmek ve lekelere karşı korunaklı bir boya almak unutulmaması gereken başlıca faktördür.

3.Dolap Seçimi ve Dekorasyon

Trend Banyo Dolapları 2021 Modelleri

Sürekli neme maruz kalan nesneler çürümeye ve pas tutmaya mahkumdur. Bu nedenle dolap seçimini yaparken dayanıklı malzemeden üretilmiş bir seçeneğe yönelmek en doğru yol olabilir. Bütçeye uygun yapısı nedeniyle seçilen farklı malzemeler, dolap yüzeyinde zamanla kabarma, leke ve çatlaklarla yüzleşmenizi sağlar. Malzeme türüne gösterilen özenden sonra, alanın dekoratifine uygun bir dolap seçimine yönelmekte fayda vardır. Dekoratif ürünler, dekorasyonu tamamlayan en büyük etmen.

Görsel bir bütünlük sağlanması açısından renklerin ve tasarımın birbirine uyumlanması ciddiye alınacak son konulardan birisidir. Modern bir havaya sahip iç alan tasarımını tam tersi bir şekilde vintage uyarlama bir dolapla tamamlamak, ürünü öne çıkaracak fakat görüntünün tamamen bozulmasına neden olacaktır.

Popüler Banyo Dolapları

Çeşitlilik bakımından birbirinden ayrılan banyo dolapları; düz, vintage, beadboard, gömme, özel stil ve themofoil ile başlattığı seçenekleri arttırarak ev dekorasyonunda ideal bir seçenek listesi bulundurmaktadır. Kişilerin tamamen hayal dünyasına kalabileceği gibi yılın getirdiği son moda uygulamalar, ev tasarımlarında diğerlerine oranla belirgin bir şıklık ve fark yaratmayı sürdürüyor. İster ahşap malzeme ister mermer kullanın, bazı dolaplar bu yılın trendi olarak söz hakkı bulundurmayı hak etmektedir.

1.Düz banyo dolapları

Düz banyo dolapları, sadelikten hoşlananları, zarif ve şık görüntüsüyle tatmin eder. Donanım bakımından diğer çeşitlere oranla daha minimal bir düzeyde olan düz tasarım, modern, çağdaş ve endüstriyel banyoların seçimlerine uygundur. Sıklıkla ahşap veya laminant olan dolap seçeneğimiz, aynı zamanda çok renkli yapısı nedeniyle Türkiye’de sıklıkla tercih edilir.

2.Vintage dolaplar

Vintage (eskitilmiş) model dolaplar, kasıtlı olarak yıpranmış bir görüntüyü kullanıcılara sunar. Alan içinde yakalanmak istenen nostaljik havaya yeteri kadar yanıt veren seçenek, sağlam görüntüsü ve metal tezgâh ayrıntılarıyla eski ama lüks bir alışveriş anlamına da gelebilir. Yıpranmış görüntü için ekstra bir çabanın sarf edildiği unutulmamalı ve gerekli yerde yapılan marka seçimlerinin pahalı olmasını bir nebze anlayabilirsiniz. Beadbord tarzı dolaplar, yaz mevsimine uygun hafif bir seçenek olarak bizleri karşılıyor. Duvar uygulamasına sahip paneller, bazen karmaşık ve renkli tasarımları vurgulamak için büyük roller üstlenmektedir. Bir kır evi temasını kolayca yansıtan bu tarz modeller, güzelliğin ve işlevin iyi bir birleşimi sayılıyor.

3.Gömme dolaplar

Gömme dolaplar, yüksek işçilik kabiliyeti nedeniyle kullanımda konfor yaratmaya devam eden bir seçenektir. Çekmece ve çekmece başlıklarına düzen ve güçlü bir görünüm getiren çerçeveler, lazer kesim ile hassas bir ölçüde üretime alınır. İşçilik bakımından getirmiş olduğu belirgin maliyet, yine zevk sahibi kişiler tarafından belirli ödeme seçenekleriyle karşılanmakta. Banyo alanlarının yüksek nem oranına dayanıklı yapısı kullanıcıları performans ürünüyle tanıştırmakta asla gecikmez.

4.Özel stil dolaplar

Özel stil dolaplar, dekorasyona karar veren kullanıcı tarafından tasarlanan dolaplar olarak tanımlanabilir. İşçilik aşamasında genellikle söz hakkı bulunduran kullanıcı, özel sipariş yöntemiyle farklı boyut ve farklı tasarımları birbirine harmanlayarak yeni bir model de oluşturabiliyor. Tamamen hayal gücü ve zevke bağlı ortaya çıkan bu stil, malzeme kullanımlarını kısıtlamaz.

5.Themofoil dolaplar

Themofoil dolaplar, mutfak alanlarında da sıklıkla kullanılmakta olan bir dolap çeşididir. Üretim aşamasında metal ve folyo içeriği bulundurmak yerine, ince vinil katmanlara ve orta yoğunlukta suntaya sahip. Türk televizyonlarında yayınlanan ev dekorasyon programları, yenileme işlemlerinde çoğunluklu olarak themofoil dolaplara başvuruyor. Görünüş itibariyle yeni bir stil yakalayan ve kullanıcıyı görsel yönden mutlu eden dolap çeşidi son yılların en trend ürünüdür.

Trend banyo dolapları ve daha birçok seçenek için Evdeimaj sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x