Bugün sizlere yabancı sitelerden gördüğüm ve paylaşmak istediğim tamamen el yapımı traktör lastiğinden süs havuzu yapımından bahsedeceğim.

Bahçenizde uygun bir alanı süs havuzuna ayırabileceğinizi düşünüyorum. Süs havuzu bahçenizin güzelliğine güzellik katacak bahçenizi diğer bahçelerden ayrı bir forma sokacak ender fikirlerden biri.

Üstelik düşük bütçelere yapabileceğiniz bu güzel fikri birlikte uygulayalım.

Öncelikle süs havuzu için büyük olduğunu düşündüğüm eskimiş kullanılmayan traktör lastiği bulmalısınız.

Daha sonra bahçenize düşündüğünüz süs havuzu alanını belirlemeniz ve lastiğin rahatça girebileceği şekilde derinlemesine kazmanız gerekiyor.

Yerle eşit olacak şekilde lastiği kazdığınız alana yerleştirin ve tabanını kürek yardımıyla düzeltin.

Traktör lastiğinden süs havuzu
Traktör lastiğinden süs havuzu

Daha sonra kalın şeffaf poşetlerden yararlanmanız gerekiyor. İnşaat malzemesi satan dükkanlardan bulabileceğiniz kalın poşeti traktör lastiğini kaplayacak şekilde sarın ve çukur alanını iyice belirginleştirin.

Traktör lastiğinden süs havuzu
Traktör lastiğinden süs havuzu

Bundan sonraki aşama süs havuzunun daha güzel görünmesini sağlamak için havuzun çevresini bulduğunuz taşlarla donatın. Böylelikle hem poşet lastiğe daha sağlam oturacak hem de süs havuzunun daha estetik görünmesini sağlayacaksınız.

Traktör lastiğinden süs havuzu
Traktör lastiğinden süs havuzu

Lastiğin boş kalan kenarını taşlarla ve kumla doldurduktan sonra işimiz hemen hemen tamamlanmış oluyor. Süs havuzunuz için son dokunuşlar kalıyor.

Bunlar, havuzun çevresini dekoratif taşlarla süslemek ve bahçe dekorasyonunda sıklıkla kullanılan dekoratif aksesuarlarla süs havuzunu donatmak kalıyor. Süs havuzunuz hazır, güle güle kullanın… 🙂

Traktör lastiğinden süs havuzu
Traktör lastiğinden süs havuzu

Bugün sizlerle el emeği göz nuru tamamen kendi olanaklarınızla bahçenize traktör lastiğinden süs havuzu yapabilirsiniz bu soruyu cevaplandırmış olduk.

Daha detaylı ve büyük bir süs havuzu yapmak isteyenler sizler için hazırladığım videoyu mutlaka izleyin!

Traktör lastiğinden süs havuzu nasıl yapılır?

Aşağıdaki videoyu izleyerek süs havuzunun yapım aşamalarını daha net görebilirsiniz. Malzemelerinizi hazırlayın ve izleye izleye bahçenizi su sesleriyle doldurun… 🙂

Sizler için hazırladığım süs havuzu konusunu beğendiyseniz siz de sevdiklerinizle paylaşın lütfen. Unutmayın her zaman emeğe saygı göstermek gerek. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Bahçenize renk katan bu güzel süs havuzu başında hoşça vakit geçirmeniz dileğiyle…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here