Lastikten Süs Havuzu Yapımı Videolu!

2
1767

Bugün sizlere yabancı sitelerden gördüğüm ve paylaşmak istediğim tamamen el yapımı lastikten süs havuzu yapımı konusundan bahsedeceğim. Bahçenizde uygun bir alanı süs havuzuna ayırabileceğinizi düşünüyorum. Süs havuzu bahçenizin güzelliğine güzellik katacak bahçenizi diğer bahçelerden ayrı bir forma sokacak ender fikirlerden biri.

Traktör lastiğinden süs havuzu nasıl yapılır?

Aşağıdaki videoyu izleyerek süs havuzunun yapım aşamalarını daha net görebilirsiniz. Malzemelerinizi hazırlayın ve izleye izleye bahçenizi su sesleriyle doldurun… 🙂

Bahçenize renk katan bu güzel süs havuzu başında hoşça vakit geçirmeniz dileğiyle…

Adım adım lastikten süs havuzu yapımı resimli anlatım

Üstelik düşük bütçelere yapabileceğiniz bu güzel fikri birlikte uygulayalım. Öncelikle süs havuzu için büyük olduğunu düşündüğüm eskimiş kullanılmayan traktör lastiği bulmalısınız.

blank

Daha sonra bahçenize düşündüğünüz süs havuzu alanını belirlemeniz ve lastiğin rahatça girebileceği şekilde derinlemesine kazmanız gerekiyor. Yerle eşit olacak şekilde lastiği kazdığınız alana yerleştirin ve tabanını kürek yardımıyla düzeltin.

blank

Daha sonra kalın şeffaf poşetlerden yararlanmanız gerekiyor. İnşaat malzemesi satan dükkanlardan bulabileceğiniz kalın poşeti traktör lastiğini kaplayacak şekilde sarın ve çukur alanını iyice belirginleştirin.

blank

Bundan sonraki aşama süs havuzunun daha güzel görünmesini sağlamak için havuzun çevresini bulduğunuz taşlarla donatın. Böylelikle hem poşet lastiğe daha sağlam oturacak hem de süs havuzunun daha estetik görünmesini sağlayacaksınız.

blank

Lastiğin boş kalan kenarını taşlarla ve kumla doldurduktan sonra işimiz hemen hemen tamamlanmış oluyor. Süs havuzunuz için son dokunuşlar kalıyor.

Bunlar, havuzun çevresini dekoratif taşlarla süslemek ve bahçe dekorasyonunda sıklıkla kullanılan dekoratif aksesuarlarla süs havuzunu donatmak kalıyor. Süs havuzunuz hazır, güle güle kullanın… 🙂

blank

Bugün sizlerle el emeği göz nuru tamamen kendi olanaklarınızla bahçenize lastikten süs havuzu yapımı konusundan bahsettik. Aklınıza takılan soruları yorum alanından bize sorabilir. Farklı fikirleri paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here