perde siparişi


Televizyon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon dekorasyonu yaparken koltuk takımını alıp yerleştirmek kolaydır. Çünkü koltuk takımının stilinin nasıl yerleşeceğini göstermektedir. Koltuk takımının doğru şekilde yerleştirilmesinin yanı sıra güzel bir şekil alması da sağlanmaktadır. Koltuk takımı genel olarak iki koltuk ve iki kanepeden oluşmaktadır. İki koltuk en karşıda olup, kanepeler onların yanına doğru yerleştirilmelidir. Ya da köşe takımı yerleşimi de bellidir. Köşe takımı evin en köşesine yerleştirerek karşısına tek bir berjer koltuk yerleştirilmelidir. Peki, televizyon salon dekorasyonunun neresinde olmalı, yerleşim nasıl yapılmalı ve televizyon seçimi neye göre yapılmalıdır? İşte sizlere televizyon seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerTelevizyon Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Neler Okuyacaksınız?

1.TV Ünitesi Şart:

TV ünitesi şart
TV ünitesiz televizyon olmaz

Televizyonun daha dekoratif bir biçimde yerleşmesi için TV ünitesi şarttır. TV ünitesinin olması ve TV ünitesinin en doğru şekilde tercih edilmesi salon dekorasyonunun en doğru görüntüye ulaştıracaktır. Eğer ki küçük bir salonunuz varsa televizyon ünitesi özellikle duvar boyu olmamalı ve sehpa boyutunda kesilmelidir. Ancak salonunuz büyükse hem kullanış açısından hem de dekoratif açıdan büyük ve uzun TV üniteleri tercih edebilirsiniz.

Alçıpan televizyon üniteleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

2.Televizyon Seçimi:

Televizyon seçimi
Televizyon seçimi

Televizyon seçimi yaparken özellikle salon boyutunu göz önünde bulundurmalı ve seçiminizi de ona göre yapmalısınız. Eğer ki büyük bir salonunuz varsa büyük televizyon tercihinde bulunabilirsiniz. Ancak salonunuz büyük değilse, küçük bir salonda büyük televizyon kullanmanız absürt bir görüntüyü oluşturacaktır. Bu absürt görüntüden uzak kalmak için salonunuzun boyutuna göre televizyon seçimi yapmalısınız.MUTLAKA OKUYUN:  Akıllı Ev Aletleri ile Hayatı Kolaylaştırın!

3.Sağlık Önemsenmeli:

Sağlık önemsenmeli
Sağlık önemsenmeli

Televizyon yaydığı radyasyon ışınları nedeniyle göz sağlığına zarar vermektedir. Televizyonun göz sağlığına zarar vermesini minimum düzeye indirmek için televizyonun izlendiği mesafe önemlidir. Televizyonu izleyeceğiniz alandan en uzak mesafeye yerleştirmelisiniz. Bu sizin göz sağlığınıza minimum seviyede zarar verecek olup sizin dekorasyonunuz için de en iyi olanıdır.

4.Güneş Işığına Dikkat:

Güneş ışığına dikkat
Güneş ışığına dikkat

Güneş ışığı televizyona yansıdığında televizyon net olarak görünmeyecektir. Bunun için de televizyonu yerleştirdiğiniz alan ayrıca önem taşıyacaktır. Televizyonu pencere karşısına yerleştirmemeye özen göstermelisiniz. Ancak televizyonu pencere karşısına yerleştirmek durumunda kaldıysanız o halde ışın geçirmeyen kalın stor perdeler kullanmalısınız.

5.Üniteye LED Işıklar:

TV ünitesine LED ışık
TV ünitesine LED ışık

Karanlıkta televizyon izlemek göze daha çok hasar verecek olan bir durumdur. Ama karanlıkta televizyon izlemenin verdiği keyfi de hiçbir şey veremez. Bu hasarı yok etmek için televizyon ünitenize tepeden ve yandan yansıyan led ışıklar ile aydınlatmalısınız. Bu aydınlatma sayesinde gözünüz yorulmayacaktır. Ayrıca farklı birde dekorasyon yapmış olacaksınız.

MUTLAKA OKUYUN:  En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

6.Kullanışlı Ünite:

Kullanışlı ünite
Kullanışlı ünite

Televizyon ünitenize kitap, cd gibi araçlarınızı koyabilecek yerinizin olması da önem taşır. Bunun için kullanışlı ünite seçimi de ayrıca önem taşımaktadır. Raflardan oluşan kullanışlı bir ünite hem dağınıklığınızı toparlayacaktır. Hem de şık bir görüntü oluşturacaktır.

Sizler de bizimle televizyon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda varsa fikirleriniz yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x