Mutfak için En İyi Evye Modelleri

Karton Kutudan Oyuncak Bebek Yatağı Yapımı

Rüya Gibi Genç Kız Odaları

Ağzı Açık Bırakacak 12 Kablo Gizleme Sanatı

Televizyon Keyfini Katlayacak TV üniteleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Mobilya 3 Mayıs 2017

Bu yazımda sizlere keyfinize keyif katacak birbirinden güzel tv üniteleri fikirlerimi paylaşmak istedim.

Neden TV ünitesi

Salon dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan tv üniteleri için bu önem, salonun dizaynında televizyonun odak noktası olarak belirlenmesinden kaynaklanmaktadır.

Bellona Tv ünitesi

Diğer mobilyaların konumu televizyona göre belirlendiği için tv üniteleri de bu dekorasyon düşüncesinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Bu sebeple alacağınız tv ünitesi sadece televizyonunuz için olmayacak aynı zamanda salonun tamamını etkileyecektir.

Zarif bir tv ünitesi sayesinde salon dekorasyonunuz göz kamaştırıcı bir etkiye sahip olurken salon mobilyaları, duvar renkleri ve televizyon özelliklerinin uyumsuz olduğu bir tv ünitesi de salonunuzun kötü görünmesine neden olabilir.

Tv ünitesi seçiminde size faydalı olacak Tv ünitesi seçimi yazımı okumanızı öneriyorum.

İyi bir TV ünitesinde olması gereken özellikler

1. İhtiyacınıza uygun özellikler içermeli. Raflı bir tv ünitesi alabileceğiniz gibi daha sade bir tv ünitesi de tercih edebilirsiniz.

2. Ebatı, kullanacağınız yere uygun olmalı. tv üniteleri istediğiniz ebatlarda bulunabilir. Önemli olan sizin için uygun ebatları belirlemek olacaktır. Ebat konusunda televizyonunuzun büyüklüğü de önem taşır. Bazı tv üniteleri çok büyük televizyonlar için üretilmiştir. İleride televizyonunuzu değiştirme düşünceniz varsa buna uygun bir ünite de seçebilirsiniz.

Modern tv üniteleri

3. Diğer mobilyalar ile renk uyumuna sahip olmalı. Renk uyumu dekorasyon için önemli bir yere sahiptir. Bu uyumu bazen kontrast renklerle sağlayabileceğiniz gibi yakın renklerin tonlarıyla da sağlayabilirsiniz.

4. Salon içinde tarz ve şekil uyumu olmalı. tv üniteleri her mobilya grubuna uyumlu olarak üretilebilir. Klasik bir salona sahipseniz modern çizgilerin ön planda olduğu tv ünitesi alırsanız uyumu yakalayamazsınız.

5. Televizyon üniteleri her bütçeye uygun olarak üretilmektedir. Burada önemli olan ihtiyacınız olan tv ünitesinin kaliteli malzemelerden üretilmiş olanını seçmektir. Kullanılan ahşap kalitesi ve diğer malzemelerin kalitesi de tv ünitenizin uzun yıllar sorunsuz kullanılmasını sağlayacaktır.

6. İşçilik hatalarının olmadığı tv ünitesi seçilmeli. Bazı ünitelerin kaliteli malzemeye sahip olmasına rağmen işçilik hataları sebebiyle montesinde birtakım problemlerin olduğunu görmekteyiz. Bunun için tv ünitesini almadan önce mutlaka her tarafını incelemeli, özellikle bağlantı noktalarına muhakkak bakılmalıdır.

7. Tv ünitesi için bakmanız gereken bir özellik de temizliğinin nasıl yapıldığıdır. Temizlenmesi kolay ve leke tutmayan malzemeler kullanılırsa daha az temizlik sorunları yaşarsınız.

TV ünitelerini nasıl dekore edeceğinizi bilemiyorsanız Televizyon ünitesi dekoratif eşyalar yazımı okumanızı öneriyorum.

Eviniz için örnek TV üniteleri

İşte tarzınıza uygun sizin için belirlediğimiz birbirinden güzel tv sehpaları…

 

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ahmetcan 9 Şubat 2018

Aslında en güzeli kendi tv üniteni kendin tasarlayacaksın. Çizimlerini yapacaksın harika bir çalışma ortaya çıkar… 😉

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!