el-isi-dantel-orgu-fikirleri
el-isi-dantel-orgu-fikirleri

Klişe ev dekorasyon fikirlerinden sıkıldınız ve daha farklı dekorasyon fikirleri arıyorsanız bu yazımız size ilaç gibi gelebilir. Ev dekorunda sıklıkla kullandığımız yastık, puf, saat gibi eşyaların bir de tığ işi örgü dantel ile işlendiğini bir hayal edin!

Kendin yap el işi örgü fikirleri

Soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak, evinize hem renk katacak hem de farklı bir havaya sokacak olan tığ işi örgü dantel dekorasyon fikirleri için mutlaka yazımı okumaya devam edin.

Örgü ve dantel ev dekorasyonuna genellikle süs eşyası olarak kullanılsa da bazen sıklıkla kullandığınız eşyanın kaplanmasıyla da göz önüne çıkıveriyor.

Tığ İşi Örgü Dantel Fikirleri
Tığ İşi Örgü Dantel Fikirleri

Mesela, tığ işi örgü yastıklarla hem yazın balkon ve bahçe dekorasyonunda hem de kışın ev dekorasyonunda sıklıkla kullandığımız örgü dantel modelleri arasında yer alıyor.

Mesela bir hayal edin, her gün baktığınız saatin tığ işi örgü dantelle kaplanarak dekoratif bir şekle büründüğüne. Ya da çok sık kullandığınız vazo ya da kalemliğin tığ işi örgü dantel ile dekoratif hale getirildiğini hayal edin. Harika fikirler değil mi?

Tığ İşi Örgü Dantel Fikirleri
Tığ işi dantel örnekleri

Küçük maliyetlerle kendi tığ işi örgü dantel dekorasyonunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz. Çıkaracağınız özgün tasarımlarla evinizi kendinize göre dekore etmeniz çok zor değil.

Size bu konuda farklı tığ işi örgü dantel dekorasyon fikirleri sunacağımdan şüpheniz olmasın.

Mutfak için çok dekoratif bir havlu arıyorsanız mutfak havlusu yazıma bir göz atmanızı öneriyorum.

Tığ işi örgü dantel nasıl yapılır?

Aşağıdaki videoyu izleyerek dantel örgü nasıl yapılır, fikir sahibi olabilirsiniz.

Tığ işi örgü dantel dekorasyonu için size tavsiyem renkli ve desenli modelleri tercih etmeniz. Çünkü, mesela tığ işi yastık ve kırlent modelleri ile kanepenin üzerini rengarenk yastıklarla dekoratif hale getirebilirsiniz.

Ya da oturma odasına renk katacak tığ işi örgü dantel puflara ne dersiniz. Hem işlevsel hem de oldukça dekoratif değil mi?

Tığ işi yatak örtüleri vintage yatak odası dekorasyonu ile ne kadar uyumlu olur hiç düşündüğünüz mü? Renkli tığ işi yatak örtüleri ile yatak odasında romantik ortamlar hazırlayabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Dantel Fikirleri
Tığ işi dekorasyon fikirleri

Size fikirler verecek bir başka yazım olan dantel örgüler ile ev dekorasyonu yazımı da okuyabilirsiniz.

Evinizin giriş dekorasyonunu için düşündüğüm renkli dekoratif tığ işi paspas modeli de evinize harika bir görüntü kazandırır. Misafirleri rengarenk el işi dekoratif örgü paspas ile karşılamanız sıcak ve samimi bir ev dekorasyonunun işaretidir.

Bu yazımda sizler için bir de galeri hazırladım. Bu galeride belki de daha önce görmediğiniz ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılabilecek olan tığ işi örgü dantel modellerini bulacaksınız. Sizler de ev dekorasyonunda bu tarz tığ işi dantel uygulamaları yapabilir, evinizi dekore edebilirsiniz.

Ev dekorasyonu tığ işi örgü dantel fikirleri

Evlenme arafesindeyseniz size sağlam bir liste gerekiyor. Ne listesi diyenler için çeyiz listesi önerilerimizi sıraladık. 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here