perde siparişi


Stüdyo Daire/1+1 Daire Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Stüdyo daire, modern hayatın getirdiği yeniliklerdendir. Özellikle tek kişi ya da iki kişinin kaldığı bu daireler tek odadan oluşmaktadır. Dairenin daha az mobilya ile fonksiyonel eşyalardan oluşması pratik ve hızlı bir hayata sahip insanlar için vazgeçilmezdir. Gelin hep birlikte stüdyo daire döşenirken hangi dekorasyon kurallarını dikkate almalıyız beraber bakalım. Ayrıca bu yazıda 1+0 daire nasıl döşenir sorusuna da yanıt bulabileceğinizi bilmenizi isteriz.0+1 veya 1+1 dairelerde yatak kısmı dekorasyonun en zor kısımlarındandır. Odanın kenarında bir yatağın olması, bu yatak bir paravanla kapatılsa da dekorasyon açısından hiç de uygun değildir.

Bunun yerine son dönemde kullanılan yöntem duvara monte yöntemidir. Japonların yer darlığı sebebiyle yıllardır kullandığı yöntemle gündüzleri yatağınızı kaldırabilir ve dekorasyonu da bozmamış olursunuz.

Stüdyo daire tasarımları

1+1 daireler için Amerikan mutfak vazgeçilmezdir. Bu mutfakta kullanılan ankastre ürünleri ya da beyaz eşyaları özenle seçmeliyiz.

Çalışırken az ses çıkaran ürünleri tercih etmeliyiz. Aynı zamanda iyi çekim gücüne sahip bir aspiratör mutfaktaki yemek kokularının oturma alanına gelmesini engelleyecektir.Stüdyo daire dekorasyonunun vazgeçilmezleri duvarlardır. Mekânın dar olması sebebiyle duvarları olabildiğince kullanışlı ve şık hale getirmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: 1+1 daireler için kompakt mutfak tezgahı bakmanız gerekenler içerisinde.

Neler Okuyacaksınız?

Modern 1+1 daire dekorasyonu

Bunun için duvarları tek parça olarak düşünüp hangi rafın ya da dolabın nereye uygulanması gerektiğine karar vermemiz gerekir.

Bunun yanında duvar renginin açık olması da dairenin aydınlık görünmesini ve dairenin daha ferah bir ortama kavuşmasını sağlayacaktır.

Perde seçimi 1+1 daire için önemli bir ayrıntıdır. Perdelerin hafif ve açık renk olması bu daireler için daima avantajdır. Güneş ışığından ne kadar çok yararlanılırsa dairenin alanı da o kadar geniş görünecektir.Stüdyo daire nasıl olur?

1+1 daire planı nasıl olmalı?

Modern hayatın bize sunduğu yeniliklerden biri de 1+1 daire seçimleridir. Bu dairelerin özellikle çocuksuz aileler, bekârlar ya da üniversitede okuyan öğrenciler için ideal olduğunu söylemek gerekir.

1+1 daire dekorasyonu için temel yaklaşım, dairenin tamamını bir bütün olarak dekore etmektir. Buradan hareketle kendinize bir odak noktası belirleyin ve daire dekorasyonunu bu odak noktasına göre yapın.

MUTLAKA OKUYUN:  Mutfak Tezgah Tavsiyesi için +6 Tezgah Önerisi

Odak noktası 1+1 stüdyo daireler için genellikle mutfaktır. Amerikan tarzı mutfaklar bu daireler için kaçınılmazdır. Salonun ve mutfağın bütünleşik olması baştan belirttiğimiz dekorasyon fikrini de desteklemektedir.

Yatak odasını da aslında evin diğer bölümlerinden farklı olarak düşünmemek gerekir. Buradaki kullanacağınız mobilyalardan dolaba ve renk seçimine kadar her ayrıntı için salon ve mutfağın dekorasyonu sizin için bir örnek teşkil edecektir.

Öncelikle küçük alanlara sahip mekânların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini unutmayalım. Bu düşünceden yola çıkarak 1+1 stüdyo daire dekorasyonunda mobilyaların fonksiyonel olması, çok yer kaplamaması, geçiş alanlarının doğru tespit edilmesi gerekiyor.

Çok fazla mobilya kullanarak zaten alan sıkıntısı olan bir mekânı eşya ile boğmanın da bir anlamı da yok. Az ama yeteri kadar eşya kullanmak ve bu konuda minimalist bir düşünce yapısına sahip olmak 1+1 stüdyo daire dekorasyonunda da önemlidir.

1+1 daire mobilyaları nasıl seçilir?

1+1 Stüdyo daire dekorasyonu

1+1 daire mobilyaları için iki temel özellik ön plandadır. Birincisi fonksiyonel olması, ikincisi mekânın renklerine uygun desen ve renge sahip olmasıdır.

MUTLAKA OKUYUN:  Stüdyo Daire Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gereken +6 Bilgi

Mobilya seçiminde yukarıda belirttiğimiz kurallara uygun seçimler yaptığınızda sıcak ve huzur veren mekânlar oluşturmak hiç de zor olmayacaktır.

1+1 daire nasıl döşenir?

1+1 stüdyo daire mobilyaları

1+1 daire dekorasyon fikirlerinde duvarların önemi büyüktür. Yatak odası olarak kullanacağınız bölümde isterseniz duvara monteli bir yatak kullanabilirsiniz.

Bu yöntem, ihtiyacınız olduğunda size alan oluşturacaktır. Yine tabanda yer kaplayacak ve alanı daraltacak eşya seçimlerinden ziyade duvara monte edilmiş dolapları kullanmak daha doğru bir uygulamadır.

1+1 stüdyo daire aydınlatması önemli dekorasyon aşamalarındandır. Özellikle koridor yeteri kadar aydınlanmıyorsa LED ampullerle bu mekânı farklı şekillerde aydınlatabilirsiniz.

İnce tüller ile gün ışığından azami derece faydalanmak gerekir. Küçük mekânları ferah kılmanın bir yolu da onları yeteri kadar aydınlatmadan geçer.

İlginizi Çekebilir: En güzel stüdyo daire tasarımları için tıklayın!

Örnek stüdyo daire yerleşimi

Stüdyo dairelerin metrekarelerine göre çok farklı dekorasyonu mümkündür. Özellikle mobilyalar bu dekorasyonda ön plandadır.

Mobilyaların daireyi boğmayacak şekilde ve daireyi bütüncül değerlendirilerek döşenmesi doğru yöntem olacaktır. Ayrıca mobilya seçiminde şıklığın yanında kullanışlılığı ve rengi de dikkate almanızı öneririz.

Stüdyo daire planı
Stüdyo daire planı
1+1 stüdyo daire dekorasyonu
Minimalist stüdyo daire
Örnek stüdyo daire yerleşimi
Stüdyo daire dekorasyon fikirleri
Stüdyo daire dekorasyon önerileri
Stüdyo daire örnek planAbone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x