Tebessüm Ettiren Tığ işi Örgü Dantel ile 26 Dekorasyon Fikri

Kara Tahta Boyası ile Figürlü Kavanoz Boyama

Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Evinizi Dekore Etmek için Güncel Öneriler

Stüdyo Daire Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 18 Aralık 2015

Tek başınıza ya da bir arkadaşınızla birlikte yaşıyorsanız stüdyo daire size yetecek yaşam alanını sunacak en ideal daire şeklidir.Bununla birlikte stüdyo daire dekorasyonu için doğru ve iyi bir şekilde yapılması gereken bazı önemli uygulamalar var.

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

İşte bu yazımda sizlere stüdyo daire dekorasyonu yaparken bilmeniz gereken ayrıntıları paylaşacağım.

Yatak odası, oturma odası ve mutfağın bir arada bulunması stüdyo daire dekorasyonu konusunda daha dikkatli davranılmasını gerektiriyor.

Size sunacağım fikirlerle küçük evinizin kullanışlı ve pratik dekorasyon dokunuşları ile daha güzel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

1. Planlama yapın!

Stüdyo daire dekorasyonu için yapılacakların listesini tutun ve iyi bir planlama yapın. Evinizin oda ölçülerini ve bu ölçülere göre alacağınız eşyaların nereye yerleştirileceğini doğru planlamanız gerekiyor.

Burada dikkat edeceğiniz nokta stüdyo daireyi eşyaya boğmamak ve hareket edebileceğiniz yeterli alanı korumak olacaktır.

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

2. Açık renklere odaklanın!

Stüdyo daireler alan bakımından kısıtlı olduğu için dekorasyonda kullanılacak renklerde açık renk tercihinde bulunmak gerekir. Karanlık renkleri kullanmanız mekanı olduğundan daha dar ve kasvetli gösterecektir.

Stüdyo daireniz yeterince güneş ışığı alamıyor ve siz de koyu renkler kullanarak dekorasyon yaratıyorsanız eviniz olduğundan kasvetli görünecektir.

Bütün bunlar sebebiyle açık renkleri tercih etmeniz doğru bir dekorasyon hamlesi olacaktır.

Ev dekorasyonunda doğru renk uyumu ve seçimi isimli konuma mutlaka göz atın!

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

3. Dekorasyonda aynalardan yararlanın!

Dekorasyonda ayna kullanımı daha geniş alan izlenimi yaratması bakımından önemlidir. Elbise dolapları ya da duvarda mutlaka ayna kullanmalısınız.

Unutulmamalıdır ki güneş ışığının dağılması ayna kullanımıyla tüm eve aydınlık bir hava katacak evinizin daha ferah görünecektir.

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

4. Mobilyaların boyutlarına dikkat edin!

Stüdyo dairelerin dar hareket alanına sahip olması sebebiyle alınacak tüm mobilya ve eşyaların çok daha küçük ve işlevsel olmasında yarar vardır. Çünkü büyük mobilyalarla daireyi boğmak doğru değildir. Yeterli yaşam alanı mutlaka bulunmalıdır.

Mesela, büyük ebatlı yatak ya da koltuk kullanmak oldukça yanlış bir tercihtir.

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

5. Aşırı aksesuarlardan kaçının!

Ev dekorasyonu için genel kural mahiyetinde olan aşırı aksesuar kullanımından uzak durmak gerekiyor. Evi eğlenceli ve dekoratif hale getirelim derken fazla aksesuarlar evinizi daha da karşılık hale getirebilir.

Bu karışıklık da evinizin olduğundan daha dar ve kasvetli hale sokabilir. Bu nedenle kullanılacak aksesuarlar için iyi bir planlama yapılmalı ve dekoratif ürün kullanımı konusunda seçici davranılmalıdır.

stüdyo daire dekorasyonu

stüdyo daire dekorasyonu

6. Mobilya seçimine dikkat!

Yatak odası, mutfak ve salonun bir arada bulunduğu stüdyo daire dekorasyonunda bir bütünlük oluşturmalıdır. Yani farklı şekillerde dekore etmek yerine üç alanı da birbirine benzer şekil ve renklerle dekore edecek mobilyalar tercih edilmelidir.

Ayrıca mutfak dolapları, gardırop gibi depolama alanları için kapak seçiminizi açılır kapanır modeller yerine sürgü kapaklı modeller kullanmanız daha doğru olacaktır.

Stüdyo daire dekorasyonu fikirleri

Sizlere stüdyo dairelerde dekorasyon yaparken farklı fikirler verecek bir galeri hazırladım. Galeriyi gezmenizi ve dekorasyon hakkında yorum yapmanızı istiyorum.

Siz en çok hangi stüdyo daire dekorasyonunu beğendiniz?

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

ebruakman 24 Ocak 2016

Eskişehir’de stüdyo dairem var. Oraya küçük bir dekorasyon yapmak istedim ve sitenizi buldum. Gayet başarılı fikirler. Teşekkürler dekordiyon…

byzdygl 27 Mart 2016

Bütün projeyi yırtıp stüdyo daire dekorasyonuna giriş yapacağım. Tavsiyeler için teşekkürler…

hakimamoglu 27 Mart 2016

ÇokİçtenSöylüyorum istanbul da yaşamak istiyorum ve İstediğimTekŞey orda 1 1 Bi stüdyo daire ?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
İpten Saksı Yapımı

İpten Saksı Yapımı

27 Temmuz 2015
Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

28 Haziran 2015