Stüdyo Daire Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gereken +6 Bilgi

3
672

Tek başınıza ya da bir arkadaşınızla birlikte yaşıyorsanız stüdyo daire size yetecek yaşam alanını sunacak en ideal daire şeklidir.Bununla birlikte stüdyo daire dekorasyonu için doğru ve iyi bir şekilde yapılması gereken bazı önemli uygulamalar var.

İşte bu yazımda sizlere stüdyo daire dekorasyonu yaparken bilmeniz gereken ayrıntıları paylaşacağım.

Yatak odası, oturma odası ve mutfağın bir arada bulunması stüdyo daire dekorasyonu konusunda daha dikkatli davranılmasını gerektiriyor.

Size sunacağım fikirlerle küçük evinizin kullanışlı ve pratik dekorasyon dokunuşları ile daha güzel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

1Planlama yapın!

Stüdyo daireler için planlama yapın
Stüdyo daireler için planlama yapın

1+1 ev dekorasyonu yani stüdyo daire dekorasyonu için yapılacakların listesini tutun ve iyi bir planlama yapın. Evinizin oda ölçülerini ve bu ölçülere göre alacağınız eşyaların nereye yerleştirileceğini doğru planlamanız gerekiyor.

1+1 Ev Dekorasyonu için +7 Harika Öneri

Burada dikkat edeceğiniz nokta stüdyo daireyi eşyaya boğmamak ve hareket edebileceğiniz yeterli alanı korumak olacaktır.

2Açık renklere odaklanın!

Stüdyo daireler için açık renklere odaklanın
Stüdyo daireler için açık renklere odaklanın

Stüdyo daireler alan bakımından kısıtlı olduğu için dekorasyonda kullanılacak renklerde açık renk tercihinde bulunmak gerekir. Karanlık renkleri kullanmanız mekanı olduğundan daha dar ve kasvetli gösterecektir.

Stüdyo daireniz yeterince güneş ışığı alamıyor ve siz de koyu renkler kullanarak dekorasyon yaratıyorsanız eviniz olduğundan kasvetli görünecektir.

Bütün bunlar sebebiyle açık renkleri tercih etmeniz doğru bir dekorasyon hamlesi olacaktır.

Ev dekorasyonunda doğru renk uyumu ve seçimi isimli konuma mutlaka göz atın!

3Dekorasyonda aynalardan yararlanın!

Stüdyo daireler için aynalardan yararlanın
Stüdyo daireler için aynalardan yararlanın

Dekorasyonda ayna kullanımı daha geniş alan izlenimi yaratması bakımından önemlidir. Elbise dolapları ya da duvarda mutlaka ayna kullanmalısınız.

Unutulmamalıdır ki güneş ışığının dağılması ayna kullanımıyla tüm eve aydınlık bir hava katacak evinizin daha ferah görünecektir.

4Mobilyaların boyutlarına dikkat edin!

Studyo daireler için mobilya boyutlarına dikkat edin
Stüdyo daireler için mobilya boyutlarına dikkat edin

Stüdyo dairelerin dar hareket alanına sahip olması sebebiyle alınacak tüm mobilya ve eşyaların çok daha küçük ve işlevsel olmasında yarar vardır. Çünkü büyük mobilyalarla daireyi boğmak doğru değildir. Yeterli yaşam alanı mutlaka bulunmalıdır.

Mesela, büyük ebatlı yatak ya da koltuk kullanmak oldukça yanlış bir tercihtir.

5Aşırı aksesuarlardan kaçının!

Stüdyo daireler için aşırı aksesuardan kaçının
Stüdyo daireler için aşırı aksesuardan kaçının

Ev dekorasyonu için genel kural mahiyetinde olan aşırı aksesuar kullanımından uzak durmak gerekiyor. Evi eğlenceli ve dekoratif hale getirelim derken fazla aksesuarlar evinizi daha da karşılık hale getirebilir.

Bu karışıklık da evinizin olduğundan daha dar ve kasvetli hale sokabilir. Bu nedenle kullanılacak aksesuarlar için iyi bir planlama yapılmalı ve dekoratif ürün kullanımı konusunda seçici davranılmalıdır.

Stüdyo daire nasıl döşenir işte detaylar bu içerikte!

6Mobilya seçimine dikkat!

Stüdyo daireler için mobilya seçimine dikkat
Stüdyo daireler için mobilya seçimine dikkat

Yatak odası, mutfak ve salonun bir arada bulunduğu stüdyo daire dekorasyonunda bir bütünlük oluşturmalıdır. Yani farklı şekillerde dekore etmek yerine üç alanı da birbirine benzer şekil ve renklerle dekore edecek mobilyalar tercih edilmelidir.

Küçük evler için koltuk takımları içeriğine bir göz atarak doğru mobilya seçiminde dikkatli davranabilirsiniz.

Küçük Evler için Koltuk Takımları için +4 Fikir

Ayrıca mutfak dolapları, gardırop gibi depolama alanları için kapak seçiminizi açılır kapanır modeller yerine sürgü kapaklı modeller kullanmanız daha doğru olacaktır.

3 YORUMLAR

  1. Eskişehir’de stüdyo dairem var. Oraya küçük bir dekorasyon yapmak istedim ve sitenizi buldum. Gayet başarılı fikirler. Teşekkürler dekordiyon…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here