perde siparişi

Stüdyo Daire Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gereken +6 BilgiTek başınıza ya da bir arkadaşınızla birlikte yaşıyorsanız stüdyo daire size yetecek yaşam alanını sunacak en ideal daire şeklidir. Bununla birlikte stüdyo daire dekorasyonu için doğru ve iyi bir şekilde yapılması gereken bazı önemli uygulamalar var.İşte bu yazımda sizlere stüdyo daire dekorasyonu yaparken bilmeniz gereken ayrıntıları paylaşacağım. Yatak odası, oturma odası ve mutfağın bir arada bulunması stüdyo daire dekorasyonu konusunda daha dikkatli davranılmasını gerektiriyor. Size sunacağım fikirlerle küçük evinizin kullanışlı ve pratik dekorasyon dokunuşları ile daha güzel hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

1.Planlama yapın!

Stüdyo daireler için planlama yapın
Stüdyo daireler için planlama yapın

1+1 ev dekorasyonu yani stüdyo daire dekorasyonu için yapılacakların listesini tutun ve iyi bir planlama yapın. Evinizin oda ölçülerini ve bu ölçülere göre alacağınız eşyaların nereye yerleştirileceğini doğru planlamanız gerekiyor.

Burada dikkat edeceğiniz nokta stüdyo daireyi eşyaya boğmamak ve hareket edebileceğiniz yeterli alanı korumak olacaktır.2.Açık renklere odaklanın!

Stüdyo daireler için açık renklere odaklanın
Stüdyo daireler için açık renklere odaklanın

Stüdyo daireler alan bakımından kısıtlı olduğu için dekorasyonda kullanılacak renklerde açık renk tercihinde bulunmak gerekir. Karanlık renkleri kullanmanız mekanı olduğundan daha dar ve kasvetli gösterecektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Yatak Odası Cephesi, Hangi Cephede Olmalı ?

Stüdyo daireniz yeterince güneş ışığı alamıyor ve siz de koyu renkler kullanarak dekorasyon yaratıyorsanız eviniz olduğundan kasvetli görünecektir. Bütün bunlar sebebiyle açık renkleri tercih etmeniz doğru bir dekorasyon hamlesi olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Dekorasyonda renk uyumları için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.3.Dekorasyonda aynalardan yararlanın!

Stüdyo daireler için aynalardan yararlanın
Stüdyo daireler için aynalardan yararlanın

Dekorasyonda ayna kullanımı daha geniş alan izlenimi yaratması bakımından önemlidir. Elbise dolapları ya da duvarda mutlaka ayna kullanmalısınız.

Unutulmamalıdır ki güneş ışığının dağılması ayna kullanımıyla tüm eve aydınlık bir hava katacak evinizin daha ferah görünecektir.

4.Mobilyaların boyutlarına dikkat edin!

Studyo daireler için mobilya boyutlarına dikkat edin
Studyo daireler için mobilya boyutlarına dikkat edin

Stüdyo dairelerin dar hareket alanına sahip olması sebebiyle alınacak tüm mobilya ve eşyaların çok daha küçük ve işlevsel olmasında yarar vardır. Çünkü büyük mobilyalarla daireyi boğmak doğru değildir. Yeterli yaşam alanı mutlaka bulunmalıdır.
Mesela, büyük ebatlı yatak ya da koltuk kullanmak oldukça yanlış bir tercihtir.

5.Aşırı aksesuarlardan kaçının!

Stüdyo daireler için aşırı aksesuardan kaçının
Stüdyo daireler için aşırı aksesuardan kaçının

Ev dekorasyonu için genel kural mahiyetinde olan aşırı aksesuar kullanımından uzak durmak gerekiyor. Evi eğlenceli ve dekoratif hale getirelim derken fazla aksesuarlar evinizi daha da karşılık hale getirebilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Salonda Yaz Havası Estirmenin +6 Yolu

Bu karışıklık da evinizin olduğundan daha dar ve kasvetli hale sokabilir. Bu nedenle kullanılacak aksesuarlar için iyi bir planlama yapılmalı ve dekoratif ürün kullanımı konusunda seçici davranılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Küçük evler için koltuk takımları içeriğine bir göz atarak doğru mobilya seçiminde dikkatli davranabilirsiniz.

6.Mobilya seçimine dikkat!

Stüdyo daireler için mobilya seçimine dikkat
Stüdyo daireler için mobilya seçimine dikkat

Yatak odası, mutfak ve salonun bir arada bulunduğu stüdyo daire dekorasyonunda bir bütünlük oluşturmalıdır. Yani farklı şekillerde dekore etmek yerine üç alanı da birbirine benzer şekil ve renklerle dekore edecek mobilyalar tercih edilmelidir.

Ayrıca mutfak dolapları, gardırop gibi depolama alanları için kapak seçiminizi açılır kapanır modeller yerine sürgü kapaklı modeller kullanmanız daha doğru olacaktır.

Editörün Tavsiyesi: Stüdyo dairede kompakt bir mutfak tezgahı!

moduler-kompakt-mutfak-tezgahi-gali-ana-arana
Modüler kompakt mutfak tezgahı

Stüdyo daireniz ya da oldukça dar bir mutfağa sahipsiniz ve mutfak tezgahı konusunda kafanız karışıksa kompakt mutfak tezgahı konumuz sizin için harika bir çözüm olabilir.

Kompakt mutfaklar tamamen stüdyo daireler için tasarlanmış mükemmel bir ürün. Aslında bir ürün demek oldukça yanlış çünkü tasarımcısı onu öyle bir oluşturmuş ki bir buzdolabı, bir lavabo, bir ocak, bir tezgah ve hatta bir yemek masası şeklinde düşünmüş.

MUTLAKA OKUYUN:  Ev Sinema Dekorasyonu için 20 Orijinal Fikir

Bir mutfakta olması gereken tüm eşyaların tek bir ünite halinde sunulması hakikaten etkileyici. Küçük dairelerin yeterli alan probleminin olması böyle bir ürünün ortaya çıkmasının en önemli noktası.

Yerden tasarruf sağlayacak birçok ürün gördüm, hatta yazdığım yazılarda paylaştığım birçok ürün oldu ancak böyle her şeyi içinde barındıran kompakt mutfak tezgahı ile ilk kez karşılaştığımı belirtmek isterim.

Ürünü araştırdığımda Ana Arana adında bir tasarımcı tarafından hazırlandığını buldum. Ana Arana bu kompakt tezgahı için bir isim bile belirlemiş, onun adı Gali.

Modüler kompakt mutfak tezgahı
Modüler kompakt mutfak tezgahı

Gali ile misafirlerinizi şaşırtmanız mümkün. Çünkü Gali oldukça hamarat hem yemek pişiriyor hem de bir mutfak masası olabilir. Ayrıca buzdolabından bir şey almak isterseniz de alt kısmına eğilmeniz yeterli.

Türkiye’deki mobilya tasarımcılarına örnek teşkil edeceğine inandığım bu ürünü tüm stüdyo daire kullanıcılarına tavsiye ediyorum.

Modüler kompakt mutfak tezgahı
Modüler kompakt mutfak tezgahı

Modüler mutfak tezgahı olan Gali, 4 ana modülden oluşuyor ve birine takılıp sökülen parçalar ile kullanıcı için de oldukça rahat bir sökülüp takılma özelliğine sahip.Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x