Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır? (Videolu)


Stor perde herkesin bildiği üzere çok fazla tercih edilen ve beğenilen perde modellerinden bir tanesidir. Stor perde çok şık ve ortamın havasını değiştiren perde türüdür. Fakat en çok yakınılan tarafı temizliğinin zor olmasıdır. Aslında temizliğinin püf noktaları öğrenilir ise hiçte zor olmaz. Stor perde genelde perdeciler tarafından yıkanılmaktadır. Fakat evde de kendiniz düzgün bir şekilde perde temizliğini yapabilirsiniz. Bunun için birçok malzeme ve ürün vardır. Fakat stor perdeler hassas olduğu için her malzeme bu tarz perdeler için kullanılmamalıdır. Perdelerinizi yıkmak ve temizlemek için mutlaka organik ve bitkisel olan ürünlerden yardım alabilirsiniz. kimyasal içerikli ürünler perdelerinizin renginin değişmesine sebep olabilir. Peki, stor perde çıkarmadan nasıl temizlenir? Evde stor perde temizliği, stor perde nasıl yıkanır, stor perde çamaşır makinesinde nasıl yıkanır, stor temizleme spreyi nedir? Şimdi sizlere merak ettiğiniz bütün bu konular hakkında bilgiler vereceğiz ve sizleri aydınlatmaya çalışacağız. O halde yazımızın devamını mutlaka okumanız gerekmektedir.


Stor Perde Çıkarmadan Nasıl Temizlenir?

Stor perde çıkarmadan evde temizlemeniz mümkündür. Halı şampuanı, Arap sabunu veya bulaşık deterjanı ile stor perdelerinizi silebilirsiniz. İçeriğinde kimyasal olan malzemeler stor perdelerinize zarar verebilir. Bu sebeple dikkatli olmalısınız. 

Öncelikle suyun içerisinde halı şampuanı, Arap sabunu veya bulaşık deterjanı koyun ve iyice köpürtün. Daha sonra perdelerinizi bu karışım ile silin. En son olarak da perdelerinizi su ile durulayın.


Stor perdenizi çıkarmadan temizlemek istiyorsanız biraz dikkatli olmanız gerekecektir. Temizlemeden evvel sağlamlaştırıp öyle temizlemeye başlayabilirsiniz. Evde stor perde temizliği için birçok malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerden yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Perde koltuk renk uyumu nasıl olmalı sorusuna cevap arayanlar için…


Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Stor perde evde kolay bir şekilde yıkanıp durulanabilir. Bunun için stor perdenizi sökmeniz gerekecektir. Stor perdenizi söktükten sonra bol köpükle yıkayıp durulamalısınız. Peki, stor perde çamaşır makinasında nasıl yıkanır?

Öncelikle bunun için çamaşır makinanızın büyük olması gerekmektedir. Aynı zamanda perdelerinizin kumaşının yıkanabilir olması ve yapısının bozulmaması gerekmektedir. Perdenizi makinaya atın ve 30 dakika boyunca yıkayın. Daha sonra ise suyunu alıp asabilirsiniz. Perdenizi yıkayacağınız aman makinanın içerisinde asla başka bir çamaşır atmayınız.


Makinanıza domestos gibi kimyasal içerikli ürünler koymayınız. Eğer storunuz hassas bir yapıya sahip ise tülün içine koyarak yıkayabilirsiniz. Perdelerinizi kurutmaya gerek yoktur. Bu nedenle öylece asabilirsiniz.

Ya da balkonunuz varsa stor perdenizi fırça ile yıkayabilirsiniz. Detaylar için videoyu izleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Zebra perde modelleri hakkında bilgi almak isteyenler için…

Stor Perde Temizleme Spreyi

Stor temizleme spreyi ile perdelerinizi ilk günkü parlaklığa kavuşturabilirsiniz. Öncelikle stor perdenizi sökmek istemiyorsanız silme suyunun içerisinde stor perde temizleme spreyini koyabilirsiniz.


Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır? (Videolu)

Eğer yıkamak için perdenizi sökecek iseniz makinaya atmadan evvel stor perdenizi temizleme spreyi ile silmeli ve 10 dakika bekledikten sonra makinaya atmalısınız. Stor perde temizleme spreyi perdelerinizde bulunan kirlerin giderilmesini sağlar.

Aynı zamanda perdeye parlak bir görünüm katar. Bu sebeple perdelerinizi yıkamak ve silmek için temizleme spreyinden yardım alabilirsiniz.

Dilerseniz stor zebra perde temizliği için daha farklı fikirler arayanlar aşağıdaki videoyu da izleyebilirler:

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x