Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları


Stor perde teknik özellikleri bakımından oldukça basit bir mekanizmaya sahip, pratik kullanımlı ve en modern perdelerden birisidir.


Stor perdeler özellikle son yıllarda pratik kullanımları sebebi ile her mekana uyan çeşitli modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu için vazgeçilmez seçimler arasındadır. Peki stor perde teknik özellikleri nelerdir? Stor perde çeşitleri arasında özellikler ne kadar fark eder? Stor perde çeşitleri hangi özellikleri taşır?

Polyester Stor Perde Özellikleri

Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları
Polyester stor perde özellikleri

Stor perde tül perde ya da fon perdeden farklı olarak polyester özel üretim bir kumaştan hazırlanmaktadır. Bu kumaşın apre tekniği, dokusu ve özellikleri diğer kumaşlara göre farklılık göstermektedir. Her stor perde çeşidi de ayrı bir stor kumaşından üretildiği için özellikleri de farklılık gösterebilmektedir. Ancak tüm stor perdelerde ortak özellik kullanım mekanizmasıdır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yeni Nesil Yataklar için Uyku Sözlüğü

Stor perde mekanizması duvara ya da kornişe sabitlenen bir yapıya sahiptir. Kolayca monte edilebilen ve sökülebilen stor perdeler, pratik temizleme şekline sahiptir. Sökülen stor perde banyoda herhangi bir kimyasal kullanmadan sadece su ve fırça kullanılarak yıkanabilmektedir.

Stor perdeler oldukça kolay bir kullanım mekanizmasına sahiptirler. Aslında perde türleri içerisinde en pratik kullanıma sahip ürün dense daha uygundur. Perdenin yan tarafından yer alan ipler ile stor kumaşı yukarı aşağıya doğru rahatça hareket ettirilebilmektedir.


Stor Perde Çeşitleri ve Teknik Özellikleri

Stor perde özellikleri dikkate alındığında en çok renk ve desen konusunda ayrım yapılmaktadır. Her stor modeli için farklı bir alan dekorasyonu yapmak mümkündür. Bu nedenle öncelikle stor perde çeşitlerini bilmek ve sonrasında detaylı özellikleri hakkında bilgi edinmek gereklidir.

1.Karartma Stor Perde Özellikleri

Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları
Beyaz karartma stor perde

Karartma stor perdeler alanda güneş ışığını tamamen bloke etmek amacı kullanılmaktadır. Aynı zamanda blackout perde olarak da piyasada satışa sunulan bir üründür. Blackout stor perde teknik özellikleri bakımından ilk farkı kumaşı ile ortaya koymaktadır.


Blackout stor perde özellikleri denildiğinde kumaşının dokumasındaki fark ve kullanılan ipliksi doku dikkatleri çekmektedir. Bu doku sayesinde güneş ışığı kesinlikle kumaşın diğer yüzüne geçemez. Bu nedenle özellikle yatak odaları ve ofislerde kullanıma uygundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yatak Tavsiyesi için 2023'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak

2.Screen Stor Perde Özellikleri

Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları
Screen stor perde özellikleri

Screen stor perde özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken bir diğer perde çeşididir. Antibakteriyel bir kumaş yapısına sahiptir. Screen stor perdenin en önemli özelliği güneş ışığını kıran bir dokuya sahip olmasıdır.


Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları
Karartma stor perde özellikleri

Güneş ışığındaki özellikle zararlı ışınların içeriye girmesini engeller. Bu özelliği aynı zamanda ısı yalıtımı yapmasını da sağlamaktadır. Salon dekorasyonu, yemek odası dekorasyonu ve çalışma odası dekorasyonu için mükemmel bir seçimdir.

3.Zebra Stor Perde Özellikleri

Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları
Zebra stor perde özellikleri

Zebra stor perde özellikleri, kumaşı ve renkleri ile en çok satılan stor perde çeşididir. Zebra stor perde ikili katmandan oluşan bir mekanizmaya sahiptir. Aynı perde ile gece ve gündüz perdelemesi yapmak mümkündür. İkinci bir perdeye ihtiyaç yoktur.


Yanda yer alan ve stor perde mekanizmasına takılı olan ipler sayesinde rahatça açılır ve kapanır. Bu açılma ve kapanma işlemleri sırasında ikili katman perdeler aralanır ya da aralar kapanır.

Stor Perde Kullanım Alanları

Stor Perde Özellikleri ve Kullanım Alanları
Açık gri mat keten stor perde

Stor perde; ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu için oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çocuk odası, yatak odası, salon, yemek ve oturma odası dekorasyonu için uygun renk ve model seçeneklerine sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Banyo Paspas Takımı Nasıl Seçilir?(Videolu)

Siz de en güzel stor perde modelleri için perdeoutlet.com a gelerek, en doğru perde seçiminizi yapabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: | Puan Ortalaması: ]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x