SPA Banyo Dekorasyon Fikirleri için 3 Öneri

2
187
spa-banyo-dekorasyon-fikirleri
12

SPA banyo dekorasyon fikirleri için bir şeyler söylemeden önce SPA’nın ne olduğunu belirtmekte fayda görüyorum. SPA, otel komplekslerinde görülen bir “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” anlamına gelmektedir.

5 yıldızlı otellerde gördüğümüz bu kavramın artık kendi evlerimizde de kullanılması yeni bir trendi birlikte getiriyor diyebiliriz. İşte size bu noktada SPA banyo dekorasyon fikirleri sunarak banyodaki hızlı değişimi göstermek istedim. Yakında her evin banyosu bir SPA merkezine dönüşürse şaşırmayın 🙂

spa banyo dekorasyon fikirleri
spa banyo dekorasyon fikirleri

SPA özellikle kalabalık kent yaşamının hızlı ve yorucu telaşı içerisinde rahatlamak ve dinlenmek isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor. Günümüzde herkesin SPA merkezine gitmek için bir zamanı olmayabilir. İşte bu noktada SPA’yı eve getirmek mümkün.

Sizlere sunacağım önerilerle banyoda ihtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz dinlendirici ve arındırıcılar ile banyoyu SPA merkezine dönüştürebileceksiniz.

1. Banyoda toprak rengini kullanın!

spa banyo dekorasyon fikirleri
spa banyo dekorasyon fikirleri

SPA’ya dönüştürmek istediğiniz banyoda kullanamnız gereken renkler nötr ve topraksı tonlardır. SPA merkezlerine baktığımızda mekan tasarımı olarak organik bir his yaratmak için dekorasyonda genellikle açık renkleri kullanılar.

Özellikle temizliğin simgesi beyaz rengin zeminde ziyadesiyle kullanımı SPA etkisini güçlendirecektir. Bununla birlikte uçuk mavi renkler kullanmak da dinlendirici bir his yaratmak için tercih edilebilir.

Alternatif renkler için uçuk kahve, bej ve tonları tercih edilebilir.

2. Banyoya doğayı getirin!

spa banyo dekorasyon fikirleri
spa banyo dekorasyon fikirleri

SPA banyo dekorasyonu fikirleri içerisinde kullanmanız gereken en önemli şeylerden biri de yeşil bitkilerdir. Birkaç saksı çiçeğini mekana can katmak için kullanabilirsiniz.

Özellikle yeşil yapraklı bitkileri tercih etmeniz ferah bir his yaratmak için güzel bir seçenektir. Lavabo üzerinde dekoratif bir hava ile birlikte canlılık katacak orkide kullanmak oldukça mantıklıdır.

3. Aroma terapi yapmayı unutmayın!

spa banyo dekorasyon fikirleri
spa banyo dekorasyon fikirleri

SPA merkezlerinde farklı bir atmosfer yaratmak için kullanılan aroma terapiler dinlendirici ve rahatlatıcı özelliği ile önemli bir göreve sahiptir.

İşte bu nedenle SPA banyo dekorasyon fikirleri içinde kullanmanız gereken rahatlatıcı aromaları unutmayın. Mekanın ruhunu canlandıracak kokuları mutlaka ekleyin.

Sadece koku olarak düşünmeyin. Mekanın çok daha romantik bir atmosfere ulaşması için aromalı mumlar ve kokuları banyo dekorasyonunda korkmadan kullanın.

Sizlere SPA banyo dekorasyonu fikirleri sundum. Örnek olması bakımından SPA kavramını yansıtan banyo dekorasyonu fikirleri için aşağıdaki galeriyi hazırladım. Resimlere tıklayarak galeriyi dolaşabilirsiniz.

SPA Banyo Dekorasyon Fikirleri

SPA’ya gerek yok ben daha normal bir banyo dekorasyonu arıyorum diyorsanız aşağıdaki yazımı okumanızı öneririm.

Banyo Dekorasyonu

 

Bu yazıyı sizler için hazırladım. Yazımı beğendiyseniz yorum yapabilir veya sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bir başka dekorasyon fikirleri konusunda görüşmek üzere…

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here