Soğuk Kahve Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Saklanmalı?

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağında, ferahlatıcı bir lezzet arayanların ilk tercihi soğuk kahvelerdir. Soğuk kahve, ferahlatıcı özelliğinin yanında kafein içeriğiyle de canlılık ve enerji sağlar. Damak tadına göre farklı lezzetlerle birbirinden ayrılan soğuk kahveler hem serinleten hem de kahveden vazgeçemeyenler için ideal bir seçenektir. Kahve çekirdeklerinden üretilen granül kahve çeşitlerinin yanı sıra hazır kahve ile ürün ağını geliştiren markalar, sıcak yaz günleri için özel olarak soğuk kahveleri üretir. Soğuk kahve çeşitleri hakkında tüm detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Soğuk Kahve Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Saklanmalı?
Soğuk kahve çeşitleri

Soğuk Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Soğuk kahve çeşitleri de sıcak kahveler gibi alternatif damak lezzetlerine göre birbirinden ayrılır. Soğuk kahve çeşitleri kişisel tercihlere göre şekerli ya da şekersiz olarak, çeşitli aromalarla zenginleştirilerek tüketilebilir. Bu sayede sağlığına ve beslenme düzenine dikkat edenler için de ideal sade kahve seçenekleri sunulmuş olur.

Soğuk hazır kahve çeşitleri yapı bakımından toz ve içime hazır olarak iki gruba ayrılır. Toz olarak satışa sunulan kahveleri soğutarak kolaylıkla tüketmek mümkündür. İçime hazır soğuk kahveler her an pratik ve lezzetli bir keyif sunar. Özel hazırlanış biçimlerine sahip frappe, cold brew, iced americano, dalgona, filtre kahve, iced latte ve dondurmalı kahve çeşitleriyle eşsiz bir soğuk kahve deneyimine ulaşmak mümkündür. Serinleten lezzetini eşsiz kıvamıyla birleştiren, her damak tadına uygun soğuk kahvelere avansas.com üzerinden ulaşmanız mümkündür.

  • Frappe: Süt, su ve granül kahvenin karıştırılmasıyla elde edilen bir kahve türüdür. Yumuşak içimli ve kıvamlı bir soğuk kahve deneyimi arayanlar için idealdir.
  • Cold Brew: Süt, soğuk su ve çekilmiş kahveden elde edilir. Frappe kahvesinden farkı, çekilmiş kahve ile yapılmasıdır. En önemli özelliği ise kahve çekirdeklerinin soğuk suda demlenmesi ve demlenme süresinin diğer kahve çeşitlerine göre çok daha uzun olmasıdır.
  • Iced Americano: Su ve espressodan elde edilen bir içecektir. Şekersiz ve sert içimiyle, acı kahve tadını sevenler için idealdir.
  • Dalgona: İçerisinde şeker barındıran bir kahve türüdür. Şekerli ve kıvamlı bir lezzet arayanlar için yoğun bir lezzet sunar.
  • Filtre Kahve: French press içerisinde hazırlanan filtre kahvenin buzdolabında 14-15 saat bekletilmesi gerekir. Daha kısa sürede bu lezzete ulaşmak için oda sıcaklığında bekletilip, buz ilavesiyle soğuk bir kahve elde edilebilir. Kontrollü ve kıvamlı bir kahve deneyimi için idealdir.
  • Iced Latte: Soğuk süt, granül kahve ya da espresso ile yapılır. Buz ilavesiyle ferah bir içecek hazırlanırken isteğe göre şeker takviyesi de sağlanabilir. Yumuşak içimli ve kıvamlı lezzet arayanlar için ideal bir kahvedir.

Soğuk Kahve Sağlığa Zararlı mıdır?

Yoğun iş temposu ve günlük yaşam rutinlerinde soğuk kahveler, güçlü bir enerji takviyesi sağlar. Kahve de içeriğindeki kafein miktarı nedeniyle her gıda ürünü gibi aşırı tüketiminde bazı sağlık problemlerine yol açar. Uygun oranda tüketiler ve sağlıklı demleme yöntemleriyle elde edilen kahvelerin sağlığa hiçbir zararı bulunmaz. Aksine bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış birçok faydası da bulunur.

Soğuk kahve:

  • Enerji verir ve tempolu iş ortamlarında odaklanmayı kolaylaştırır.
  • Strese karşı rahatlatıcı etkiye sahiptir.
  • Sıcak kahvenin neden olduğu mide yanması, ağrı ve gaz durumlarının önlenmesine yardımcı olur.
  • Sabahları zor uyananlar için dinçlik ve enerji sağlar.

Soğuk Kahve Nasıl Saklanmalıdır?

Hazır soğuk kahve çeşitleri açılmadığı sürece rutubetsiz ve kuru alanlarda saklanabilir. Bu sayede tazeliğinden ve tadından ödün vermeden her an canlı bir lezzet sunar. İçime hazır olarak satılan kahveler, tüketilene dek buzdolabında saklanır. Kapalı biçimde, tutulur. Ambalaj açıldıktan sonra en fazla bir gün içerisinde tüketilmesi gerekir. Bu sayede kahveler; tazeliği, canlılığı ve tadından ödün vermez.

Uygun Fiyatlı Soğuk Kahve Nereden Alınır?

Soğuk kahvelerin fiyatları, ürün markası ve çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Her zaman uygun fiyat garantisi sunan Avansas, toptan alışveriş avantajı sayesinde bütçe dostudur. Ürünler pratik tüketim, eşsiz lezzet ve uygun fiyat garantisiyle Avansas’ta kullanıcıya sunulur. Tek bir tıkla enerji ve zamandan tasarruf ederek sipariş vermeniz mümkündür. Hızlı teslimat bölgelerine 1 iş günü içerisinde ürünler teslim edilir. Memnun kalınmadığı takdirde 30 gün içerisinde kolay iade imkânı sunulur. Kahve köşesi dekorasyon fikirleri için tıklayın!

Yorum yapın