Soda Şişesinden Renkli Dekoratif Vazo Yapımı

2
2051

Evde sağlıklı yaşam için tükettiğimiz maden sularını bilmeyen yoktur. Birçoğumuz da bu maden sularına soda diyor. İşte bugün tüketilen soda şişesinden renkli dekoratif vazo yapımı konusunu anlatacağım.

Sitemizde sık sık ev dekorasyonu içinde kullanabileceğiniz elimizdeki imkanlarla geri dönüşüm üzerine fikirleri sunuyoruz. Soda şişesiyle neler yapılabileceğinin de en güzel örneğini sizlerle paylaşıyoruz.

Soda şişesi ile geri dönüşüm fikri

Soda şişelerini değerlendirebileceğiniz bu yazımı sonuna kadar okumanızı öneriyorum. Burada öğreneceğiniz kendin yap projesi ile soda ve gazoz şişelerini çöpe atmayacak ve biriktireceksiniz.

Soda şişesi dekoratif vazo yapımı
Soda şişesi dekoratif vazo yapımı

Soda şişesiyle renkli dekoratif vazo yapımı oldukça basit. Öncelikle malzemelerimizi hazırlıyoruz.

Soda şişesinden vazo yapımı için gerekli malzemeler:

  • En az 2 metre renkli hasır ipi.
  • Makas
  • Silikon yapıştırıcı
  • Ve biriktirdiğiniz kadar soda şişesini hazırlamanız yeterli.

Soda şişesi ile renkli dekoratif vazo yapılışı:

Soda şişesi dekoratif vazo yapımı
Soda şişesi dekoratif vazo yapımı

Resimli anlatımda olduğu gibi hasır ipini soda şişesinin en altından başlayacak şekilde doluyoruz. Ara ara renkli hasır ip değişikliği ile renklendirebilirsiniz.

İp bitişlerinde silikon yapıştırıcısından yararlanarak ipi şişenin camına yapıştırabilirsiniz. Şişesi tabanından en üst kısmına kadar hasır ipi ile dolama işlemini bitirdiğinizde renkli dekoratif vazonun hazır olduğunu görebilirsiniz.

Özellikle modern mutfak dekorasyonu için bu renkli soda şişesi ile dekoratif vazoları çiçeklerle birlikte daha da harika bir şekilde kullanabilirsiniz. Size tavsiyem birkaç tane soda şişesini birden yaparak takım halinde kullanmalısınız.

Eve gelen misafirlerin English Home ‘dan mı yoksa Madame Coco ‘dan mı aldın sorusuna kendim yaptım şeklinde cevap vereceğinizi ve misafirlerinizin hayran kalacağınızı garanti ediyorum. 🙂

Soda şişesi ile artık birçok fikir aklınıza gelebilir. Sanırım bundan sonra kimse soda şişelerini çöpe atmayacak, herkes evde kendi imkanlarıyla kendin yap projeleri üretir diye düşünüyorum. 🙂

Soda şişesini değerlendirdiğimiz bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca soda şişesini şık bir vazoya dönüştürmek isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli.

Bu konuyla ilgili olan ve daha önce kaleme aldığım ipten saksı yapımı konumu da incelemenizi öneriyorum.

Bir başka kendin yap ev dekorasyon fikirleri ile görüşmek üzere.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here