Sıradanlıktan Kurtaran 6 Banyo Dekorasyon Önerisi

0
1091

Banyolar da tıpkı diğer odalar gibi dekorasyona ihtiyaç duyar. Çoğu banyonun sıkıcı ve sıradan olduğunu düşünüyorum. Banyoları sadece günlük ihtiyaçları karşılamak için kullandığımız bir alan olarak görmek yerine banyoyu da başlı başına bir mekan olarak düşünmek gerekiyor.

banyo-dekorasyonu

Size banyoları kullanmaktan hoşlandığımız ve çoğunlukla rahatladığımız mekan olarak değerlendirmenizi öneriyorum. Bu alanları bu şekilde değerlendirebilmek için sıradanlıktan kurtaran 6 banyo dekorasyon önerisi sunacağım.

Size sunacağım öneriler neticesinde banyonuza uygulayacağınız küçük dokunuşlarla harika işler başarabildiğinizi göreceksiniz. Banyonuz sıradanlıktan kurtularak çok farklı bir boyut kazanacak.

colorful-bathroom-decorating

1) Banyoda ışıklandırmaya dikkat edin!

Çoğu mekanda olduğu gibi banyo dekorasyonunda da dikkat etmeniz gereken ışıklandırmadır. Artık günümüzde banyo dekorasyon fikri içinde banyolar diğer odalardan ayrılmadan tamamen bir oturma odası gibi düşünülebiliyor.

İşte bu noktada banyoda kullanacağınız aydınlatma üniteleri daha gelişmiş olabilir. Mesela ısı ve neme dayanıklı avize tipi aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Ya da birden fazla aydınlatma yaparak duş bölgesinin üzerinde ledlerden aydınlatma deneyebilirsiniz.

banyo-dekorasyon-aydinlatma

2) Banyo dekorasyon içinde laminat parke kullanın!

Su geçirmez özelliği sayesinde evinizin hemen hemen her yerinde zemin için kullanacağınız laminan parke ile şık bir banyo dekorasyon tasarımı elde edebilirsiniz. Banyoda kullanılır mı demeyin. Daha önce dediğim gibi artık banyolarda tıpkı diğer odalar gibi düşünülerek dekorasyon fikirleri uygulanıyor.(laminat parke için tıklayın.)

creative-bathroom-decor-ideas-2016

3) Banyoda kişisel eşyaları ön plana çıkarın!

Banyoyu kişisel hale getirmeniz daha kullanışlı bir banyo dekorasyonu elde etmenizi sağlar. Bu noktada kendi zevkinize uygun renklerden oluşan aksesuarlarla banyoyu renklendirebilirsiniz.

Banyoda sıklıkla kullanacağınız krem ya da makyaj gibi kozmetik ürünleri için özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Dağınıklığı ortadan kaldırabilmeniz için dekoratif kutular ya da banyo dolabı için uygun yerleri kullanabilirsiniz.

small-bathroom-decorations

 

4) İşlevsel banyo dekorasyon fikri!

Banyonuzu kullanışlı hale getirmek isterseniz banyo ölçülerinize göre küçük ya da büyük boyutlarda banyo dolabı kullanabilirsiniz. Havlu, lif, sabun, şampuan gibi banyo ürünleri için birkaç rafa ihtiyaç duyacağınızı unutmayın.

colorful-bathroom-decorations

5) Sıra dışı renkler banyo dekorasyonunda!

Banyo denildiğinde mavi ve beyaz renkler akla gelir ancak siz iyisi mi kendinize ve banyonuza bir iyilik yapın ve bu sefer banyo dekorasyonu farklı renkler deneyin. Banyoyu sıradanlıktan kurtaracak canlı renklerle çok daha harika dekorasyon yapabilirsiniz.

İllaki beyaz renk kullanmak istiyorsanız banyonuzu renklendirecek aksesuarlar ve havluları kullanmanızı öneririm. Beyazın o sade yapısına canlılık katacaktır.

banyo-dekorasyon-onerileri

6) Dar banyo dekorasyon için bir öneri daha!

Küçük banyonuz var ve siz daha da dar hale getirmeye niyetiniz varsa banyoda küvet kullanınız. Ancak bu doğru bir tercih olmaz. Onun yerine dar banyonuzu geniş gösterecek küvet yerine duşa kabin kullanmalısınız. Duşa kabinler daha dar alanı işgal edeceği için banyonuza ekstra yer kazandıracaktır.

Size alternatif banyo dekorasyon fikirleri verebilmek için bir galeri hazırladım. Galeriyi inceleyerek banyo dekorasyon önerilerimize göz atabilirsiniz.

Banyo dekorasyon önerileri

Banyolarda küvet mi kullanılmalı yoksa duşa kabin mi şeklinde tereddüt yaşıyorsanız banyolarda küvet mi duş mu yazımı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here