Sıcak ve Samimi Okuma Köşeleri

1
859

İnsanların kitaplarla haşır neşir olarak geliştiğine ve bir yerlere geldiğine inandığımı belirtmek isterim. Kitaplar hayatın her yerinde olmalı, işte, evde, okulda kısaca her yerde. Evimizin en güzel köşelerini aslında kitaplara ayırmamız gerekiyor. Her evin kitaplarla zenginleşeceğine inanıyorum. Bu yüzden sizlere sıcak ve samimi okuma köşeleri konusunu yazmak istedim.

Samimi Okuma köşeleri

blank
Kitap köşesi fikirleri

Minimalist bir şekilde tasarlanmış okuma köşesi ile insan kendini olduğundan çok daha iyi hisseder diye düşünüyorum.

blank
Samimi kitap okuma köşesi

Kitap okuma, aslında yolda, yatmadan önce, sahilde tatil yaparken yapılan bir etkinlik fakat bu güzel alışkanlığın keyfi en iyi evde çıkar. Dolayısıyla evde sıcak ve samimi okuma köşeleri tasarlamak için kolları sıvıyoruz. 🙂

blank
Kitap okuma köşesi fikirleri

Denize nazır bir eviniz olsa da olmasa da pencere kenarına okuma köşesi düşünmek çok harika. Böyle bir ortamda insanın okudukça okuyası gelecek, adeta kendinden geçecek, tekrar tekrar okuma isteği doğacaktır.

blank
Kitap okuma köşeleri

Sıcak ve samimi okuma köşeleri içinde en çok beğendiklerimden diyebilirim. Oldukça sade tasarlanmış. Bununla birlikte insana okuma aşkı verecek nitelikte.

blank
Kitap köşesi

Bu görseli görünce öğrencilik hayatım aklıma geldi. Çalışma temposu içerisinde kitap kurdu olamasak da kitaplara ilgim hala istediğim seviyede…

blank
Denize nazır kitap okuma köşesi

Çocuğunuz için kitap okuma köşesi düşünüyor ve nasıl bir şey yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız bir de çocuklara eğlenceli okuma köşeleri isimli yazımıza bir göz atın derim.

kitaplar
Kitaplar

Teknolojiyi ciddi boyutlarda kullansak da kitaba değmek, onun kokusunu içine çekmek, zaman zaman kitap üstüne not alabilmek isterim hep. Bu yüzden e-kitapları ya da e-kitap okuyucuları hiç sevmiyorum.

kitap-okuma-kosesi-dekorasyonu
kitap-okuma-kosesi-dekorasyonu

Kitap okumayı bir tutkuya çevirenler için ev dekorasyonu içinde kitaplar hep özel köşelerindedir. Sıcak ve samimi okuma köşeleri oluşturmak için birçok fikir sizleri bekliyor.

Evde kitap okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Evinizde çalışma odanız varsa bir köşesini kitaplarınıza ayırabilirsiniz. Bunun dışında salon ya da yatak odası için bile okuma köşesi düşünebilirsiniz.

blank
Kitap okuma köşesi

Bunun yapacağınız çok basit mesela, salondaki oturma grubunuzun kumaş rengi ile eskimiş koltuğunuzu kaplatabilirsiniz.

blank
Sevimli okuma köşeleri

Kitap okuma köşesi için olmazsa olmazlar içinde yer alan lambader ya da abajuru unutmayın.

blank
Samimi kitap köşesi

Abajur hakkında geniş bilgi edinmek isterseniz modern abajur modelleri yazımı mutlaka okuyun.

blank
Kitap okuma köşesi

Sizlere sıcak ve samimi okuma köşeleri hazırlamak için ilham verecek fikirler için aşağıdaki yazıları gözden geçirmenizi öneririm.

blank
Okuma köşesi dekorasyonu

Kitap kurtlarına dekoratif kitaplık yazımı inceleyerek okuma köşeniz için kitaplık düşünebilirsiniz.

blank
Kitaplar için kitaplık fikri

Merdiven altlarını değerlendirmek ya da dikkat çekici kitaplık bulmak isterseniz dekoratif ve yaratıcı kitaplıklar yazımı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here