Rüya Gibi Genç Kız Odaları

Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Bilgi

Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

Görünce Donup Kalacağınız 23 İlginç Yan Sehpa Modeli

Sıcak ve Samimi Okuma Köşeleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 31 Temmuz 2015

İnsanların kitaplarla haşır neşir olarak geliştiğine ve bir yerlere geldiğine inandığımı belirtmek isterim. Kitaplar hayatın her yerinde olmalı, işte, evde, okulda kısaca her yerde. Evimizin en güzel köşelerini aslında kitaplara ayırmamız gerekiyor. Her evin kitaplarla zenginleşeceğine inanıyorum. Bu yüzden sizlere sıcak ve samimi okuma köşeleri konusunu yazmak istedim.

samimi-sicak-kitap-okuma-kosesi

samimi-sicak-kitap-okuma-kosesi

Minimalist bir şekilde tasarlanmış okuma köşesi ile insan kendini olduğundan çok daha iyi hisseder diye düşünüyorum.(minimalist için bakınız.) Kitap okuma, aslında yolda, yatmadan önce, sahilde tatil yaparken yapılan bir etkinlik fakat bu güzel alışkanlığın keyfi en iyi evde çıkar. Dolayısıyla evde sıcak ve samimi okuma köşeleri tasarlamak için kolları sıvıyoruz. 🙂

kitap-okuma-koseleri

kitap-okuma-koseleri

Denize nazır bir eviniz olsa da olmasa da pencere kenarına okuma köşesi düşünmek çok harika. Böyle bir ortamda insanın okudukça okuyası gelecek, adeta kendinden geçecek, tekrar tekrar okuma isteği doğacaktır.

pencere-onu-kitap-okuma-kosesi

pencere-onu-kitap-okuma-kosesi

Sıcak ve samimi okuma köşeleri içinde en çok beğendiklerimden diyebilirim. Oldukça sade tasarlanmış. Bununla birlikte insana okuma aşkı verecek nitelikte.

kitap-kosesi

kitap-kosesi

Bu görseli görünce öğrencilik hayatım aklıma geldi. Çalışma temposu içerisinde kitap kurdu olamasak da kitaplara ilgim hala istediğim seviyede…

kitaplar

kitaplar

Teknolojiyi ciddi boyutlarda kullansak da kitaba değmek, onun kokusunu içine çekmek, zaman zaman kitap üstüne not alabilmek isterim hep. Bu yüzden e-kitapları ya da e-kitap okuyucuları hiç sevmiyorum.

kitap-okuma-kosesi-dekorasyonu

kitap-okuma-kosesi-dekorasyonu

Kitap okumayı bir tutkuya çevirenler için ev dekorasyonu içinde kitaplar hep özel köşelerindedir. Sıcak ve samimi okuma köşeleri oluşturmak için birçok fikir sizleri bekliyor.

Evde kitap okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Evinizde çalışma odanız varsa bir köşesini kitaplarınıza ayırabilirsiniz. Bunun dışında salon ya da yatak odası için bile okuma köşesi düşünebilirsiniz. Bunun yapacağınız çok basit mesela, salondaki oturma grubunuzun kumaş rengi ile eskimiş koltuğunuzu kaplatabilirsiniz.

Kitap okuma köşesi için olmazsa olmazlar içinde yer alan lambader ya da abajuru unutmayın.

Sizlere sıcak ve samimi okuma köşeleri hazırlamak için ilham verecek fikirler için aşağıdaki yazıları gözden geçirmenizi öneririm.

Sıcak ve samimi okuma köşeleri örnekleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015