Şeffaf Sarkıt Lambalar ile Farklı Bir Atmosfer Yaratın

0
209

Hiç şüphesiz en sevdiğiniz restoranda asılı lambaları hatırlayacaksınız. Belki de bu yaz davet edildiğiniz düğünde onlara hayran olma şansınız da olmuştur. Tarif edilemez bir atmosfer ve büyüsü havada uçuyormuş gibi his yaratan ışık kaynaklarıydı. Evde benzersiz bir şey yaratmanın bazı basit yolları bulunuyor tabii ki… Şeffaf sarkıt lambalar ile evde harika bir atmosfer yaratmak istemez misiniz?

1Yatak odasında şeffaf sarkıt lambalar

Yatak odalarında şeffaf sarkıt avize modeli
Yatak odalarında şeffaf sarkıt avize modeli

Çağdaş tarzda yatak odalarına bir göz atın. Herhangi bir iç tasarımcının hayali gibi duruyorlar. Ancak lambaların asıldığı uzun kablolar olmadan, yatak odası tasarımı çok daha mütevazı olurdu.

Sarkıt dekoratif lamba demetleri yalnızca bir odayı süslemek için kullanılmaz. Sıkıca asılı ampuller, yatağın üzerinde bir çadır gibi hafif perde oluşturur. Bu geleneksel başucu masa lambalarına harika bir alternatiftir.

2Mutfakta şeffaf sarkıt lamba

Mutfakta sarkıt lambalar
Mutfakta sarkıt lambalar

Mutfakta bu harika köşeyi görünce herkesin kayıtsız kalamayacağı kesin. Bakırın parlak tonları, cilalı mermer tezgahı ve tabii ki Edison’un şeffaf stilize ampul lambaları… Mutfağın tazeliğini, saflığını ve şıklığını vurgulamaktadır. Minimum detaylar ve sadeliğin cazibesi bir arada. Daha önce kaleme aldığı mutfak avizesi nasıl olmalı içeriğine de bir göz atmanızı öneririm.

3Oturma odalarında şeffaf avize lambalar

Oturma odalarında avize lambalar
Oturma odalarında avize lambalar

Bu oturma odasında aynı şekilde sarkıt sade ampul aydınlatmalar kullanılmıştır. Önceki örnekte olduğu gibi lambalar minimalist bir havadadır. Tamamen şeffaf renkte bir top ve içinde akkor lamba yer almaktadır. Oturma odanızda yatay kirişler varsa çok şık görünecektir. Eğer kiriş yoksa bir kiriş yaptırabilirsiniz. Bu lambalar kiriş etrafına sarılabilir.

Edison’un asılı olan şeffaf ampulleri, oturma odasına alışılmadık, gizemli bir atmosfer verir. Ayrıca böyle bir oda karanlıkta da özellikle etkileyici görünecektir. Cam kavanozdan lamba yapımı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

4Çocuk odalarında şeffaf sarkıt lamba

Çocuk odalarına sarkıt lambalar
Çocuk odalarına sarkıt lambalar

Bu fotoğrafta harika, eğlenceli ve işlevsel bir çocuk odası yer alıyor. Her çocuk için yerler renkle vurgulanır ve tavandan sarkan ampuller parlak ve düzgün bir aydınlatma sağlar. Ampuller çok renkli kordonlara asılır. Pop art ruhunda karşıt renklerin bolluğu, çocuk odasında rahat ve dostça bir atmosfer yaratır.

Bu kadar iddiasız ama muhteşem olan lambalar, bir çocuğun odasında tasarımcının detaylara özel dikkat göstermesi gerektiğini gösteriyor. Ve tabii ki, neşeli ve parlak bir aydınlatma ile.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here