Seçilmiş En İyi 25 Bebek Odası Dekorasyonu

2
752

Aileye yeni bir üyenin gelişi evde mükemmel bir heyecan oluşturur. Bu heyecan içerisinde bebek odası dekorasyonu heyecanı daha da artırabilir.

Araştırmalarım gösteriyor ki inanılmaz bebek odası dekorasyonu seçenekleri anne ve babaları bekliyor.

Bebek doğmaya yakın aile içindeki heyecan fazla araştırma yapılmamasına neden oluyor bu da doğru dekorasyon fikirleri ulaşılmasını engelleyebiliyor.

Ben burada size en ideal bebek odası dekorasyonu hakkında bilgi vererek sizleri yönlendirmeye çalışacağım.

O kadar harika ve birbirinden şirin bebek odaları arasında tercih yapmak gerçekten zor iş olsa da keyifli bir süreç diye düşünüyorum.

bebek-odasi
bebek-odasi

Bebek odası dekorasyonu nasıl yapılmalı?

Bebek odası dekorasyonu için evde öncelikle bir oda belirlenmeli ve ona göre dekorasyon uygulamalarına geçilmelidir.

Erkek bebek ve kız bebek odaları takdir edersiniz ki farklı konsept ve renklerde olabiliyor, bebeğinizin cinsiyetine göre bebek odası dekorasyonu için karar verebilirsiniz.

Evde uygun bir oda seçimi yapılırken güneş ışığı alan havadar oda tercihinde bulunmak gerekiyor. Bebeğinizi büyüyeceğini ve oyunlar oynayacağını hesap ederek güvenli bir alan barındıran oda tercih edilmeli.

Bebek odası seçiminde güneye bakan odalar sıcak kuzeye bakan odalar ise çok soğuk olabilmektedir. Bulunduğunuz şehrin de durumunu göz önünde bulundurarak en ideal odaya karar verebilirsiniz.

amazing-baby-room-ideas
amazing-baby-room-ideas

Bebek odası dekorasyonu için kullanacağınız duvar rengi bebekleri sakinleştirici renklerden seçilmeli. Mesela, kız bebek odası dekorasyonu için pembe, lila ağırlıklı renkler tercih edilebilir. Erkek bebek odası dekorasyonu için ise mavi, turkuaz rengi en ideal renklerdendir.

Bebek odası dekorasyonu için kullanacağınız aydınlatma da oldukça önemlidir. Çok parlak olmayan ışıklar tercih edilmeli, ışık kaynakları yandan gelecek şekilde konumlandırılmalıdır. Ayrıca gece uykuları için de gece lambası mutlaka kullanılmalıdır.

Bebek odası dekorasyonu için zemin kaplama malzemesi laminat parkeden yana kullanılmalıdır. Çünkü günlük yapılacak temizlikte annelere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bebek odası dekorasyonu için mobilya seçiminde sivri köşeleri bulunan mobilyalar yerine daha çok kıvrımlı hatlara sahip modeller tercih edilmelidir.

Bebek odası takımları için bebek yatağı, şifoniyer ve elbise dolabından oluşuyor. Bebeğiniz hızla büyüyeceği için bebek yatağının büyütülebilir modüler yapıda olması önemli bir özelliktir.

Bebek karyolası için yatak seçerken daha önce kullanılmamış, çok sert ya da çok yumuşak olmayan yarı ortapedik özellikli yataklar tercih edilmelidir.

bebek-odasi-dekorasyon-fikri
bebek-odasi-dekorasyon-fikri

Bebek odası dekorasyonu için renk katan karyola üzeri sallanan oyuncaklar kullanılabilir, ancak 6. aydan itibaren bebeğin güvenliği için bu oyuncaklar kaldırılmalıdır.

Bebek yatağında kullanacağınız nevresim takımı %100 pamuk yapıda olmalıdır. Ayrıca yıkanabilir kumaştan oluşması temizlenmesini kolaylaştıracaktır.

Bebek odası takımı yerine yatak odasında geçici bir süre beşikle idare ederim derseniz, daha önce kaleme aldığım anne yanı beşikler yazımı okumanızı öneririm.

Bebek odası dekorasyonu için size birçok fikir verdik. Dilerseniz bebek odası dekorasyonu için zihninizde alternatif fikirler oluşturması bir galeri hazırladık. Galeriyi ziyaret ederek birçok farklı bebek odası dekorasyon fikirlerine ulaşabilirsiniz. Bir sonraki dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

Bebek odası dekorasyonu fikirleri

2 YORUMLAR

  1. Bebek odalarına hayranım. Hangisi olursa olsun bebeklerin odası harika oluyor. İnsanın yeniden bebek olası geliyor. Nereden buluyorsunuz böyle bebe odalarını anlamadım… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here