perde siparişi


Stüdyo Daire Tasarımları için En Güzel Örnekler

Günümüz yaşam koşulları içinde iyi bir semtte stüdyo dairelerin diğer semtteki normal dairelerle aynı fiyata sahip olduğunu düşündüğümüzde zenginlerin özellikle neden bu 1+1 ya da 0+1 dairelere önem verdiğini anlamış oluruz. Stüdyo daire tasarımları, modern hayatın getirdiği dinamizmi ve kullanım kolaylığını beraber düşünerek oluşturulmaktadır.Genellikle bu dairelerin site içinde ve spor, fitness, sauna, Türk hamamı gibi ortak yaşam alanlarına sahip olduğunu biliyoruz.

Bu sebeple stüdyo daire tasarımları için kullanışlılığı ön plana çıkarıp sadece yaşam alanı üzerinde çalışılması daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Sizler için daha önce kaleme aldığım stüdyo daire nasıl döşenir yazımı okumanızı öneriyorum.

Stüdyo daire dekorasyon önerileri

Bu tarz dairelerde plana göre odalar bölünmediği için kişisel zevkinizi ve yaşam alanınızı tek bir oda içinde planlamanız gerekiyor. Bunu yaparken bir odayı aynı zamanda mutfak, yemek odası, salon ve yatak odası olarak da düşünmeniz gerekir.MUTLAKA OKUYUN:  Odun Dekorasyon Fikirleri için +38 Öneri

İlk başta zor gibi görünse de temel dekorasyon fikirlerine uyarak bunu başarabilirsiniz. 1+1 daire tasarımları için en önemli başlık planlamadır.

Mutfakta ada mutfak fikriniz varsa sizlere Amerikan mutfak ve Amerikan mutfak modelleri yazımı okumanızı öneriyorum.

Yatağınızı, mobilyalarınızı, televizyonunuzu, aksesuarlarınızı nereye koyacağınızı planlayın ve bu planın alternatiflerini de düşünün.

Daireniz 1+1 değilse yani yatak odanız yoksa o zaman tek odada, isterseniz perdeyle ya da panoyla yatağınızı bölebilirsiniz. Bu sizin güvende hissetmenizi sağlayacak ve size mahremiyet hissi verecektir.

Küçük mekânlar için duvar renklerinin her zaman açık olmasından yanayız. Bu, mekânı ferah ve geniş gösterecektir.Canlı renkler kullanılan stüdyo daire tasarımları için basık havayı dağıtmanın yolu ayna kullanmaktır. Aşırıya kaçmadan kritik noktalara konulan aynalar evinizin hem renkli hem de ferah olmasını sağlayacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Okul Kütüphane Tasarımları Okumayı Sevdirecek!

Mobilya seçiminde kullanışlılık esas olmalıdır. Ağır ve klasik mobilyalar yerine daha spor ve renkli mobilyalar tercih etmek isabetli bir karardır.

Stüdyo daire tasarımları için gözden kaçmaması gereken ve iyi planlanması ile hayatınızı olağanüstü kolaylaştıracak olan materyaller dolaplardır.

Dolaplarınızın doğru konumu ve rafların kullanımınıza uygun olması hem etrafın dağınık görünmemesine hem de geniş bir daire görüntüsü için katkı sağlayacaktır.

Bu tip dairelerde ağır ve kalın perde kullanmak doğru değildir. Işığı daha iyi geçiren ve hafif perdeler tercih sebebi olmalıdır.

Örnek stüdyo daire tasarımları

Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında aşağıdaki örnek stüdyo daire tasarımları sizin için derlendi.

MUTLAKA OKUYUN:  Asma Tavan Modeli için İlhamveren +15 FikirAbone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x