Briket ile Yapabileceğiz 17 Akıl Almaz Dekorasyon Fikri

Oturmaya Kıyamayacağınız 22 Oturma Odası Dekorasyonu

Dünyanın En Karışık Kütüphaneleri

Yazlık Ev için Yapılması Gereken 9 Mühim Hazırlık

Şaşıp Kalacağınız Düğmelerle Yapılan 17 Düğme Sanatı

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 24 Ekim 2015
4.462

Bugün sizlere gözlerinize inanamayacağınız düğmelerle yapılan muhteşem eserTüm yorumlarleri konu olarak almak istedim. Evde dekoratif eşya olarak da kullanılabilecek şeyler üretebilecek bu düğme sanatı fikrini yakından tanıyalım.

Uzun zamandır düğme sanatı icra eden Miamili sanatçı Augusto Esquivel sanat eserlerinde her zaman olağan dışı malzemeler kullanan birisi. Onun bu sanat serüvenin de şimdiki malzemesi rengarenk düğmeler. Sert yapısıyla bilinen düğmelerin sanatçının elinde zarif ve kırılgan objeye dönüşmesi gerçekten bir harika.

Muhteşem Düğme Sanatı

Muhteşem Düğme Sanatı

Sanatçı sanat eserlerinde neden düğme kullandığını şöyle açıklıyor: Düğme sanatı yaparken her zaman kendimi bir kaosun içinde buluyorum ve bu kaosun içinde kendime gerçek bir düzen arıyorum. Düğmeleri kullanmasının sebebini herkesin hayatında yer alan düğmeleri dokunsam bozulacak bir düzene koymam diye açıklıyor.

Muhteşem Düğme Sanatı

Muhteşem Düğme Sanatı

Düğme fikri hayli enteresan geliyor bana. Hele ki rengarenk oluşu ve belirli bir düzen içinde düğmelerin yerleşimi beni kendimden aldı diyebilirim. Sanatçının işi zor olsa da yaptıklarıyla göz kamaştırmaya devam edeceği benziyor.

Sizleri Augusto Esquivel düğme sanatçısının muhteşem eserlerinin yer aldığı galeriye davet ediyorum. Galerimizi gezdikten sonra düğme sanatı videosunu izlemeyi unutmayın!

17 muhteşem düğme sanatı galerisi

Sizlere bu sanatı daha yakından tanıtmak için sanatçının sitesinde yer alan videoyu buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Aşağıdaki linke tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

Düğme sanatı videosu

Sanırım hiç birimizin aklına bundan sonra düğme denilince sadece ilik gelmeyecek değil mi? Peki hiç düşündünüz mü ev dekorasyonu için düğmelerden nasıl yararlanabileceğimizi. İnanın birçok fikir ortaya çıkabiliyor. Özellikle eşi olmayan düğmelerle harika minimalist çalışmalar yapılabilir.

Mesela, düğmelerle yastık süsleme, cam kavanoz süsleme ya da bebeğiniz için renkli düğmelerden çerçeve tasarlama gibi bir çok fikir üretilebilir. Sizlere bu noktada daha önceden kaleme aldığım “eşi olmayan düğmelerle yapılan 20 enteresan düğme dekorasyonu” konumu incelemenizi öneriyorum.

Değerli yorumlarınızı konu altından bize iletmenizi ve ev dekorasyonu için düğmelerden başka nasıl yararlanabiliriz sorusunun cevabını bulanların paylaşımlarını bekliyorum.

Ayrıca düğme sanatı icra eden Augusto Esquivel yakından takip etmek ya da tanımak isteyenler www.augustoesquivel.com sitesinden kendisine ulaşabilirler. Bir sonraki dekorasyon fikirlerinde görüşmek dileğiyle… 🙂

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Birbirinden Harika Düğme ile Yapılan Projeler - Ev Dekorasyon Fikirleri on 28 Ekim 2017

Yazıya 2 yorum yapılmış.

dekorhastası 31 Aralık 2015

Düğmeden bile dekorasyon yaptınız ya helal olsun size… 🙂

semanur 4 Nisan 2016

Düğmelerle ilgilenerek birbirinden hoş fikirler ortaya çıkarmak çok güzel. Teşekkürler dekordiyon.com 😀

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

19 Ocak 2017
1.751
Bunlar da var!
Eskitme, Patine ve El Boyama

Eskitme, Patine ve El Boyama

15 Mayıs 2015
3.706
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015
3.771
Sıcak ve Samimi Okuma Köşeleri

Sıcak ve Samimi Okuma Köşeleri

31 Temmuz 2015
3.327
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

22 Ağustos 2015
1.541
Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme Odası Dekorasyonu

27 Mayıs 2015
4.967
Birbirinden Güzel Ranza Modelleri

Birbirinden Güzel Ranza Modelleri

16 Şubat 2016
4.793
Koridor Dekorasyon Fikirleri

Koridor Dekorasyon Fikirleri

1 Mayıs 2015
7.957