perde siparişi

Sarelle Kavanoz Süsleme Nasıl Yapılır?(Videolu)Bugün sizlere kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden olan sarellelerin kavanozlarını nasıl değerlendirebileceğimizi anlatacağım. Sarelle kavanoz süsleme çalışmamız için kavanoz süsleme malzemeleri gereklidir. Bu malzemeleri tedarik ettikten sonra kavanoz süsleme yapımı bizi bekliyor.Sarelle kavanoz süsleme malzemeleri

Sarelle kavanoz süsleme gerekli malzemeler

Siz yaratıcılığınızı kullanarak dilerseniz çok farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Biz, sarelle kavanoz süsleme çalışmasında aşağıdaki malzemeleri kullandık.

  • Keçe harfler
  • Yapıştırıcı ( tutkal )
  • Makas
  • Farklı renkte boyalar
  • Renkli figürler
  • Boya fırçası

Sarelle kavanoz süsleme yapımı

Sarelle kaavanoz süsleme

Sarelle kavanoz süsleme işlemine geçmeden önce sarelle etiketini çıkarmamız gerekir. Bu etiket çok kolay bir şekilde çıkar. Çıkarmakta zorlanırsanız nemli bir bez kullanabilir ya da bir süre su dolu bir kapta bekletebilirsiniz.

Öncelikle kapağımızı istediğimiz renkteki boya ile boyuyoruz. Boyadığımız kapağı kurumaya bırakırken biz de keçe harfleri kavanoza yapıştırma işlemine geçebiliriz.Bu işlem için daha önceden hazırladığımız keçe harfleri kavanozun ön kısmına yapıştırıyoruz. Bu işlemde tercih edeceğiniz yazı tamamen size kalmıştır.

Çay,tea, şeker, sugar, ya da baharatlık olarak kullanacaksanız baharat isimleri de yazabilirsiniz.  Keçe harf yapıştırma işleminden sonra kavanozun etrafında boş kalan kısımlarını nazarlık ya da renkli figürler ile süsleyebilir, bunları da belirli bir düzenle kavanozunuza yapıştırabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  El Yapımı Hediyelik Eşyalar için +12 Öneri

Kavanozun keçe harfler ve renkli figürler ile süslenmesinden sonra taban kısmının boyama aşamasına geçebiliriz. Bu aşamada bütünlük sağlanması açısından kavanozun kapağında kullandığınız rengi, tabanında da kullanmanızda fayda olacaktır.Kavanoz boyama işleminin kaliteli ve güzel durması için iki kat boya kullanmanız gerekir. Bunun için birinci katı sürdükten sonra bir süre bekleyip boyanın kurumasının ardından ikinci katı sürmekte fayda olacaktır. Dilerseniz boyanın üzerine farklı renkteki boyalar ile küçük noktalar koyup süslemeyi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Sarelle kavanozunun üstüne hazır olarak satılan süslemelerden yapıştırarak da şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sarelle kavanozları farklı ebatlarda olduğu için mutfak dekorasyonunda kullanırken fayda sağlayacaktır. Büyük kavanozları şeker ve çay kavanozu olarak değerlendirebiliriz.
Küçük kavanozları biriktirerek de şık ve sağlıklı bir baharatlık takımına kavuşabiliriz. Üstelik takımdan bir parçanın kırılması halinde kolayca tamamlayabilecek olmanız da bir avantajdır.

İlginizi Çekebilir: Akrilik boya ile kavanoz boyama yazımı okuyarak siz de gösterişli kavanozlar yapabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x