Sararan Yastıklar Nasıl Temizlenir %100 Çözüm!


Ev tekstil ürünlerinden çarşaf, yorgan ve yastık gibi ürünlerin zamanla sararması can sıkıcı bir durum. Cilt ile doğrudan temas eden bu ürünlerin temizliği konusunda oldukça hassas davranmak gerekiyor. Bir de zamanla oluşan sarı lekelerin zor çıkması sorun oluşturabiliyor. Bu içerikte sizlere sararan yastıklar nasıl temizlenir ya da sararan yastıklar nasıl beyazlatılır, terden sararmış yastık kılıfı nasıl temizlenir ile yastık temizliği hakkında merak edilen detayları sunacağız.

Sararma olayının en çok yaşandığı ev tekstil ürünlerinin başında gelen yastıklar, insandan kaynaklanan sebeplerle ortaya çıkabiliyor. Bunların başında uyku esnasında terlemenin yaşanması geliyor. Ayrıca, ağız suyu da yastıkların sararmasına neden olabiliyor.

Yastıklarım sarardı ne yapabilirim?

Yastık kılıfındaki sarı lekeler nasıl çıkar diye sorular gelebiliyor ağız suyu ve terden kaynaklan bu lekeri yastık kılıflarını çıkarıp yıkamak malesef çözüm olmuyor. Koruyucu yastık kılıfı kullanılmasına rağmen bu lekeler yastığın kendisine bir şekilde geçiyor.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak dolapları bağlantısına tıklayarak mutfaktaki sararmış dolaplara çözümler üretebilirsiniz.

Yastıktaki sarı lekeler nasıl çıkar?

Yepyeni alınmış bir yastık nasıl beyazsa yastıkların öyle olmasını herkes ister ancak yastık temizliği konusunda bilinmesi gereken bazı durumlar söz konusu.

Aşağıda sunduğumuz doğal yöntemler ile yastık kılıfındaki sarı lekelerden kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sararan mutfak tezgahı ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu içeriğimiz tam sizlik!

Doğal yöntemler ile sararan yastıklar nasıl temizlenir?

Sararan yastıkları doğal maddeler ile temizleyerek yeniden bembeyaz yastıklara sahip olmak mümkün.

Sararmış yastıktaki sarı lekeleri çıkarmak için son derece etkili olan doğal ürünler bulunuyor. Sirke, oksijenli su, boraks doğal ürünler içinde yer alıyor.

Sararan yastıklar için gerekli malzemeler:

  • Sirke (yarım su bardağı)
  • Oksijenli su (1 tam su bardağı)
  • Boraks (yarım su bardağı)
  • Çamaşır makinesi deterjanı (ister sıvı isterseniz toz deterjan)

Oksijenli su ve boraks ürününü çarşıda ve pazarda bulabileceğiniz gibi internet ortamında kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Genellikle oksijenli su eczanelerde bulunurken boraks ise marketlerde bulunabiliyor.

Boraks ürünü doğal dezenfektan olarak bilindiği için bakteri ve mantar oluşumunun önüne geçiyor. Bu nedenle doğal temizleyici olarak kullanabileceğiniz ürünlerin başında yer alıyor.

Videoyu izleyerek de sararan yastıkları temizleme uygulamasını yapabilirsiniz. Hemen kısaca nasıl yapacağınızı anlatalım:

Bir leğenin içine bir miktar su doldurun ve daha sonra sararmış yastığınızı güzelce yerleştirin. Leğene oksijenli sudan 1 su bardağı kadar ekleyin. Daha sonra yarım su bardağı sirke ile birlikte leğeni karıştırın. En son boraks maddesini de ekleyin ve yastıklar ile bu karışımı 5-6 saat kadar bekletin.

En son işlem olarak çamaşır makinesine deterjanı ile birlikte atıp makinede yıkamasını sağlayın. Yastıkların bembeyaz olduğuna şahit olacaksınız. Kolaylıklar dilerim.

İlginizi Çekebilir: Sararan halı nasıl temizlenir bağlantısıyla evde sararmış halıları çok kolay temizleme yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x