perde siparişi

Salonlarınızla Bütünleşen Yemek Masası Takımlarını Keşfedin!Hepimizin kendine özgü yaşam alanı olan evlerimizin en gözde ve vazgeçilmez bölümü, kuşkusuz ki salondur. Aile bireylerinin bir arada bulunduğu; unutulmaz ve değerli sohbetlerin geçtiği bu odanın dekorasyonu, göz zevkimize hitaben oldukça önemlidir. Haliyle salonunuzu zamansız güzelliğe ulaştırmak, birbirinden ve işlevli dekorasyon parçalarıyla sağlanabilirken, bir yandan da mekanın hareketliliğine uygun, canlı renklerle yardımıyla eksik dokunuşları tamamlamak mümkün. Koltuk takımı, halı ve perde gibi dekorasyonun ana unsurları arasında yer alan yemek masası, mekana canlılık vermek ve mekanın görselliğini diğer parçalarla bütünleştirmek amacıyla evlerde oldukça tercih edilen vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir. Eğer siz de evinizin enerjisine bütünlük katacak ve alana ayrıcalık kazandıracak yemek masası arıyorsanız, İder Mobilya sizin için en iyisi olacaktır!Yemek Masası Tercihinde Alan Ölçüsüne Dikkat!

Yemek masası tercihinde alan ölçüsü

Yemek kültürünün oldukça zengin ve önemli olduğu ülkemizde, çevresinde yapılan sohbetlerle sosyalleşme işlevinin yanında zarif estetiği ve otantik görünüşü ile de mekanı hareketlendiren yemek masası takımlarının seçiminde, baz alınacak en önemli kriterlerden birisi mekanın ölçütü olacaktır. Kare, oval, dikdörtgen veya asimetrik şekilde tasarlanan yemek masaları, modern görünümüyle mekana farklı bir hava estirirken, yemek masası ile özdeşleşen birbirlerini bütünleyen sandalyeler yardımıyla da odaya hakim olan atmosferi değiştirmek oldukça mümkün.

MUTLAKA OKUYUN:  Kitaplık Modelleri Dekorister Videolu Anlatım

Yapacağınız seçimle birlikte alanın boş görünümünü engellerken, hareket akışını zorlaştıracak tercihlerde bulunulmamalıdır. Söz gelimi geniş ve kare, dikdörtgen şeklinde bir mekana sahipseniz, mekanın biçimine ve büyüklüğüne uygun dikdörtgen veya kare bir masa seçimi isabetli olacaktır. Sandalyelerle birlikte ortamı boğmayacak bir seçim elbette önceliğiniz olmalıdır. Tam tersi olarak mekan dar bir biçimde ise tercihiniz şıklıktan çok pratik ve işlevselliği yüksek yemek masalarından yana olmalıdır. İhtiyaç anında açılabilen bir yemek masası tercihi ile mekanda gereksiz kalabalıktan kurtulup, ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

Yemek Masası ile Renklerin Özdeşleşimi

Yemek Masası ile Renklerin Özdeşleşimi

Mekana ahenk katan ve mekanla birlikte hayat bulan bir yemek masası tercihinde, mekanın genişliği kadar önemli bir başka nokta ise ana unsurlarla uyum içinde olmasıdır. Bu uyumla birlikte ortam sade bir görünümden kurtularak; göz dolduran, zarif bir hâl alacaktır. Uyumun sağlanabilmesi için ana dekorasyon parçalarındaki renklerin birbirleriyle de uyum yakalaması gerekmektedir. Örneğin, salonunuzda açık renkler ağırlıklı bulunuyorsa aynı şekilde açık renk veya o rengin farklı tonlarında yemek masası tercih ederek, ortama doğal ve albenili bir hava katabilirsiniz. Eğer tersi olarak koyu renkler hakimse, mekanın havasını boğmayacak tonda ve koyulukta bir seçim yaparak kendinden emin ve elegant bir ortam elde edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  En Özel Gün İçin: Damatlık


Ayrıca yemek masası ile sandalyelerin uyumunu da göz ardı etmemek gerekir. Alelade bir görüntü istemiyorsanız, masa ile sandalyelerin renklerini farklı fakat uyumlu bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Mesela ahşap masa ile siyah sandalyeler veya beyaz kaplamalı sandalyeler ve beyaz masa ile koyu gri sandalyeler evinizin şıklığına şıklık katabilir.

Son Zamanların Trendlerini Evinize Taşıyın!

amanların Trendlerini Evinize Taşıyın

Evi ev yapan dekorasyon unsurları, bulundukları ortamları basit dekor detayları ile daha cazibeli bir hale getirebilirler. Masanın üzerine koyabileceğiniz ve mobilya ile uyumlu birkaç şamdan, ortaya sevdiğiniz çiçeklerden oluşan bakır bir vazo veya küçük bir sürahi ile yemek masanızı güzelleştirebilirsiniz. Ev dekorasyon trendlerinde başrolde bulunan ve 2021 trendlerini evinize sunan İder Mobilya ile evinizi zarif dokunuşlarla taçlandırmak artık mümkün. Birbirinden çeşitli modellerde, her alana özgü, tarzınızı yansıtan yemek masası takımı fiyatları hakkında bilgi almak için İder Mobilya web sitesini veya mağazalarını ziyaret edebilir, 2021 modasını evinizde estirebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x