perde siparişi


Rustik Dekorasyon Stili Uygulamaları ile Tasarlanmış Evler

Yaşanmışlık tadındaki ifadesi, natürelliği ve eskiye dönük ruhuyla rustik dekorasyon uygulamaları günümüzde oldukça popüler olan dünya trendlerini oluşturuyor. Peki, rustik stilin en belirgin özellikleri nelerdir? Ahşap masif yüklü objeler, doğal ürünler, ahşap panolar ya da duvar profilleri, el işi ürünler, rattan veya hasır gibi doğanın bağrından gelen natürel ürünler, keten gibi doğa kaynaklı tekstil ürünleri rustik stile ait olan nüvelerdendir.Rustik dekorasyon stilinde; mutfak-banyo gibi alanlarda eski dönemlerde kullanılan klasik dokunuşlar yer almalıdır. Örneğin, eskitmeli ve buğultulu ifadedeki seramik ve karolar sıkça kullanılır. Otantik ürünler, klasik baskı desenleri, porselen vazo, leğen ya da sürahiler rustik dekorasyonun şemsiyesi altındadır. Beyaz, krem, bej tonları gibi nötr renkler, toprak tonları, siyah, beyaz harmanı rustik stilde sıklıkla kullanılan ana renklerdendir.

MUTLAKA OKUYUN:  En Çok Tutulan Koltuk Renkleri için +5 Fikir

Neler Okuyacaksınız?

Rustik Dekorasyon Stilinin Tarihi

Rustic dekorasyon stili
Rustic stil

Rustik stilin son dönemlerde neden bu kadar popülerleşti diye soracak olursanız, bunun cevabını insanların doğal yaşama olan ilgisinin artmasıyla ilişkilendirebilirsiniz. Günümüzde hızla yükselen taşlaşmış yapılaşmalar, dev gökdelenler ve mekanikleşmiş insan hayatı, daha ziyade şehir yaşamından bıkmış insanları natürel formlu rustik dekorasyon stiline yöneltmekte. Kısacası rustik stile olan bu merak insanların doğa özleminden kaynaklanmakta. Rustik yemek odası fikirleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Rustik Stili Ekonomik mi?

Rustik dekorasyon tarzı
Rustik dekorasyon tarzı

Doğru bütçe hesaplandığında rustik stilinin maliyetli bir dekorasyon tercihi olmadığını görebilirsiniz. Örneğin işten eve geldiğiniz de sizi konforla içinde ağırlayacak olan rahat ve puf rustik koltuklar, ahşap bir masa ya da size masif bir sehpa, modernistik tavırdaki doğal eşyalarla sizi evinizde en iyi şekilde ağırlayacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  DYO Beliz Rengi ile Boyanmış Örnek Evler

Metal Alaşımlı Rustik Stiller

Metal alaşımlı rustik stiller
Metal alaşımlı rustik stiller

Rustik stilin ahşap öğeleri sıklıkla içerdiğinden söz etmiştik. Ama bu demek değil ki bu stilde metal alaşımlı ürünlere yer veremeyeceksiniz. Tersine bu akımda metal koltukların ayaklarına, metal avizelere, metal lambaderlere yer verebilirsiniz. Ayrıca eskitmeli göbek izleri bulunan parkeler de yer zeminlerinde rustik akımında sıklıkla kullanılmaktadır. Yanı sıra koltuklar natürel renklerdeki deri dokulu, yünlü ya da keten natürel dokulu türevlerde seçilmelidir. Ahşap yemek takımları, bol raflı ahşap büfeler, kitaplıklar ve tunç biblolar, masif bir tv ünitesi rüstik tarzın olmazsa olmazlarındandır. Siz de evlerinizde bu sözünü ettiğimiz tasarımları bir araya getirerek rustik dekorasyon uygulamaları yapabilirsiniz.Rustik dekorasyon stili hakkında daha geniş bilgiler için tıklayın.

MUTLAKA OKUYUN:  Ahşap Banyo Dolabı, Tezgahı, Rafı ve Diğer Aksesuarlar


Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x