perde siparişi

Rezidans Ev Dekorasyonu İç Mimar TasarımlarıRezidans ev dekorasyonu için örnek tasarımlara geçmeden evvel sizlere rezidans ev nedir, rezidans ev nasıl olur sorularına kısaca yanıt vermek gerekiyor. Çünkü alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olan rezidans evlerde farklı konseptler, farklı stiller ve yaşam tarzları tercih ediliyor. Bu içerikte rezidans ev satın almış ancak rezidans ev içi dekorasyonu konusunda fikir arayışında olanlara fikir vermek için düşünülmüş dekorları bulabileceksiniz.Rezidans ev nedir, rezidans ev nasıl olur?

Rezidans denildiği zaman, genellikle çok kattan oluşan tek binalar akla gelmektedir. Rezidans evlerde 7/24 resepsiyon hizmeti, sauna, fitnes, yüzme havuzu gibi sosyal hizmetler ile kapalı otopark gibi imkanlar standart olarak yer alır. Rezidanslarda konfor, 5 yıldızlı otel standartlarında sunulmaktadır. Kat maliklerinin kendilerini özel hissettikleri bu yaşam alanlarının ev içi dekorasyon tasarımları da normal dairelerden biraz daha farklı sunulmaktadır. Genellikle iç mimarın önderliğinde yapılan özel tasarımların yer aldığı rezidans dekorasyon tasarımlarını bu içerikte daha net bir şekilde görebileceksiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Tavan Ayna Kaplama Modelleri 2021 Videolu

Rezidans ev dekorasyonu için örnek tasarımlar

Özgüntur İnşaat’ın Zoya Rezidans için tasarladığı örnek tasarımlara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Rezidans evlerde hakim rengin siyah, kahve, gri olduğunu söylemek gerekiyor. Otel konseptinin yansıtıldığı bu dekorlarda normal dairelerdeki renklerin biraz dışına çıkmak zorunluluk gibi bir şey.

Rezidans antre giriş dekorasyonu

Rezidans evin girişinde oldukça uzun bir koridor yer alıyor. Hemen solda dresuar tasarımı ve hemen yanında vestiyer yer alıyor. Ortamı hareketlendirmek için büyük bir tablo kullanılmış. Evin birçok yerinde granit zemin karoları rezidansın havasını oldukça değiştirmiş.Koridorda kullanılan kapılar oldukça uzun bir yapıda. Rezidanslarda tavan yüksekliği normal evlere göre biraz daha uzun olduğu söylenebilir. Ayrıca rezidanslarda salon kapısı genellikle karanlık cam ve demir doğramadan oluşan malzeme kullanılıyor.

Rezidans mutfak tasarımı

Rezidans evlerde genellikle amerikan mutfak dekorasyonu seçilse de burada yalı mutfak tasarımı tercih edilmiş.

Mutfak dolabının hemen karşısına konumlandırılan televizyon ve yemek alanı ile birlikte mutfak dolabı ve fırın için özel alan olarak kullanılmış.Mutfak havasını değiştiren şeyler arasında tercih edilen renkler, kullanılan malzemeler ve mobilya tercihleri geliyor. Şimdilerde rezidans mutfakları kapısız şekilde tasarlanıyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Gri Koltuk Takımı Duvar Rengi için +15 Güzel Fikir

Rezidans salon tasarımı

Rezidans ev dekorunda salon dekoru yine siyah, krem, gri, kahverengi gibi renklerle sağlanıyor. Modern çizgilerin hakim olduğu bu mimari çizimde aydınlatma detayları ile oldukça şık bir hava kazandırılmış.

İlginizi Çekebilir: Koltuk takımları renk kombinleri için aşağıdaki fikirlere bir göz atabilirsiniz.
Rezidans evlerde tercih edilmesi gereken mobilyalar da gerçekten önemli bir yere sahip. Ortamın genel havasına ayak uyduracak mobilyalar tercih edildiğinde ciddi anlamda modern bir tasarım ortaya çıkabiliyor.

Oturma odası TV ünitesi tasarımı

Rezidans evlerde tercih edilen en önemli detay da oturma odaları için tasarlanmış TV üniteleridir. Oldukça şık ve kullanışlı bir havada tasarlanan bu üniteler hem kullanışlı bir ortam hem de oldukça şık bir yaşam alanı oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir: TV ünitesi niş modelleri için tıklayın!

Rezidans misafir banyo tasarımı

Rezidans ev dekorasyonu için banyo tasarımları da oldukça önemlidir. Yeni teknolojilerin kullanıldığı farklı dekorlarla zenginleştirildiği banyo dekorasyonu oldukça şık bir alan oluşturmaya müsait.

İlginizi Çekebilir: Hilton banyo tasarımları için tıklayın!

Misafir banyosunda kullanılan banyo dolabı ve modeli.

Misafir banyosunda kullanılan klozet ve duşa kabin tasarımı.

Rezidans çocuk odası tasarımları

Rezidans çocuk odaları için oldukça geniş seçenekler mevcut. Kullanışlı bir çocuk odasında yatak, çalışma masası ve gardırop olmazsa olmazlar içindedir. Bunu çocuğunuz için kişiselleştirebilir şekilde tasarladığınızda oldukça şık bir dekor ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın en güzel çocuk odaları için ilham alın!

Çocuk odasında gardırop dekoru ve konumlandırıldığı alan da hayati öneme sahip. Örneğin, kapının arka kısmının değerlendirildiği bu alanda gardırop mekanın ruhunu bozmamış.

Rezidans yatak odası tasarımı

Yatak odasında da yine oldukça şık dekorlar yapmak mümkün. Özellikle ebeveyn banyosu ve giyinme odasının dekora etki ettiği bu odalarda oldukça güzel bir dekor yapmak biraz ustalık istiyor.

Otel konseptinde tasarlanan yatak odaları, giyinme odası dekoru ile de ön plana çıkıyor. Hanımların giyinme odası dekoruna ne kadar önem verdiğini bilmeyen yoktur.

İlginizi Çekebilir: Yatak odası tasarımları için tıklayın!

Rezidans evlerde konforun ön planda olduğunu söylemiştik. Özellikle yatak odalarında ebeveyn banyo olması ciddi kolaylık ve bir o kadar da konfor oluşturuyor.

Sizlere bu içerikte örnek bir rezidans evin iç mimari tasarımları hakkında önemli detaylar sunduk. Herkesin hayalindeki eve ulaşması dileğiyle…Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x