perde siparişi

Sandalye Minderi Yapımı: Yenileme ve KaplamaBugün sizlere çok renkli bir konuyla merhaba diyorum. Konumuz sandalye minderi yapımı! Evinizde birbirinden güzel ve hoş sandalyeleriniz varsa hazırlayacağımız malzemelerle sandalyeleri renklendirebilir minderlerini yenileyebilir, daha kullanışlı ve dekoratif hale getirebilirsiniz.Eski sandalyenizden sıkıldınız ya da içinizi ferahlatacak bir sandalye örmek istiyorsanız bu yazımı baştan sona okumalısınız. Sandalyeleri resimdeki gibi boyamak ve minder yüzleri değiştirmek için can atacaksınız.

Sandalyeniz ister rengarenk isterseniz de koyu renklerden oluşsun minderleri yenilemek bazen çok iyi bir fikir olabilir. Şöyle ki ev dekorasyonuna renk katacak cıvıl cıvıl renklerden oluşan desenli minderleri sandalyelere montajını yaptığınız zaman buna değeceğini göreceksiniz.

Dilerseniz sandalye minderi yenileme konusunu adım adım sizlerle paylaşmaya başlayayım.Renkli sandalyeleri balkonda kullanacaksanız size gerekli olan balkon süsleri fikirleri aşağıdaki içerikte!

Adım adım sandalye minderi yapımı

1. Adım: 

Evde atıl vaziyette duran sandalyenizi uygulama yapacağınız ortama getirin ve işleme hazırlayın.

MUTLAKA OKUYUN:  Halat İpten Raf Yapımı Videolu Anlatım

2. Adım:

Gerekli malzemeler:

– Bez kumaş(sandalye minderine kapatacak şekilde)
– Zımpara(sandalyeyi boyama öncesi zımparalamak için)
– Sprey boya(sandalye için istediğiniz renk)
– Kumaş makası(kumaş kesmek için)
– Zımba tabancası(kumaşı mindere monte edebilmek için)
– Tornavida(minderi sandalyeden ayırmak için)3. Adım:

Sandalye minderi tornavida yardımı ile sandalyeden ayırıyoruz.

4. Adım:
sandalye-minder-yapimi

Sandalyeden söktüğümüz minderi düz bir zemine yatırıyoruz. Hazırladığımız bez kumaşı da minderi kaplayacak şekilde sıkı tutarak ölçüyü alıyoruz. Minderin önemli bir bölümünü kaplayacak şekilde hazırladığımız kumaşı makas yardımı ile kesiyor ve minderi zımba makinesi ile montaj yapmaya hazır hale getiriyoruz.

5. Adım:

minder-icin-kumas-kesimi renkli-sandalye-kumas-minder-yapimi

Hazırladığımız kumaşı minderi örtecek şekilde kaplayıp zımba makinesiyle montajını yapıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz nokta kumaşın minderi sıkıca kavramasını sağlamak ve potluk olmasını engellemektir.
6. Adım:

renkli-sandalye-minder-yapimi-zimpara

Minderi kapladığımıza göre şimdi de sandalyeyi boyamaya geldi. Sandalyeyi boyamak için öncelikle sandalyeyi boyamaya hazır hale getirmek gerekiyor. Zımpara yardımı ile sandalyenin tamamını zımparalayınız. Zımparalama işlemi bittiyse sandalyenizi sprey boya ile boyayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Karton Kutudan Sepet Yapımı (Videolu)

mor-renk-sandalye

Renkli sandalye ve minder yapımı burada sona erdi, artık kullanıma hazır, güle güle kullanın 🙂

Mutfakta aslında Amerikan mutfak masasına uygun sandalyeleri kendiniz de tasarlayabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x