Pullu Yastık Yapımı: Ombre Tasarım Modası!


Son zamanların saç trendlerinden görmeye alıştığımız Ombre modasını dekorasyonda da görmek hakikaten güzel. Bilmeyenler için söylemek istiyorum ombre, saçta koyu tonlardan açığa doğru giderek yapılan bir tarz. İşte renk tonları ile oynayarak yapılan pullu yastık yapımı ombre modasını bugün sizlerle dekorasyonda nasıl kullanıldığını anlatacağız.


Kolayca pullu yastık nasıl yapılır?

Bu noktada sizlerle ombre yuvarlak pullu yastık yapımı konusunu paylaşacağım. Renklerin tonlarıyla oynayarak farklı tasarım fikirlerine ulaşabileceğimiz birçok kendin yap ev dekorasyon fikirleri mevcut. Aslında rengin farklı tonlarını kullanarak güzel bir kırlent oluşturuyoruz ombre yastık yapımı ile.

Şimdi sizlere ombre yastık yapımı için gerekli malzemelerin listesini vereceğim:


Pullu Yastık Yapımı: Ombre Tasarım Modası!

Ombre pullu yastık yapımı için gerekli malzemeler:

* İstediğiniz bir renk kırlent.(Elinizde kırlent yoksa ve elinizdeki kumaşı değerlendirmek istiyorsanız kare biçimli iki adet kumaşı dikerek ve içine elyaf doldurarak harika bir yastık ve kırlent tasarlayabilirsiniz.)

* Yastığın renginin farklı tonlarında keçe kumaş.(İnternette ya da dükkanlarda aynı rengin farklı tonlarında birçok keçe kumaş satılıyor, istediğiniz rengin tonlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.)


* Silikon tabancası.

* Kalem


* Makas

* Model kağıdı.


Malzemeler hazırsa yuvarlak pullu yastık yapımı için kolları sıvıyoruz.

Yuvarlak pullu ombre yastık yapılışı

Pullu Yastık Yapımı: Ombre Tasarım Modası!

İlk olarak model kağıdının üzerine koyulacak yuvarlak bir obje sayesinde yuvarlak örnek bir model çıkarın. Bunun için tuvalet kağıdı rulosundan tutun da küçük kavanozların alt kısımlarından yararlanabilirsiniz.


Pullu Yastık Yapımı: Ombre Tasarım Modası!

Yuvarlak örnek modeli kesin ve keçenin üzerine sabitleyerek(iğne yardımıyla) her renk tonunda 15 civarı küçük yuvarlak kesin.

Pullu Yastık Yapımı: Ombre Tasarım Modası!

Kesilen yuvarlakları açık ton en üstte olacak şekilde aşağı doğru kırlentin üstüne dikin. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta en koyu tonu en aşağıdan başlamak suretiyle yukarı doğru gelmenizdir. Nedeni yuvarlak pulların üst üste gelerek geçişi tam yansıtması ve güzel görünmesidir.

Kırlentin en altından yuvarlak pulları yapıştırmaya başlıyoruz. Burada kolaylık olması için kırlentin en altına çizgi halinde silikonu sürün ve en koyu olan yuvarlak pulları yapıştırmaya başlayın. Burada önemli olan iki nokta var.

Birincisi ton geçişlerine dikkat etmek, ikincisi bir önceki sıradaki iki yuvarlak pulun birleştiği noktanın üstüne bir pul gelecek şekilde yapıştırmanızdır. Yani iki pulun keşistiği yerin tam ortasına pulları yapıştırarak ilerlemeniz gerekiyor.

Pullu Yastık Yapımı: Ombre Tasarım Modası!

Kırlentin tamamını tüm renk tonları ile yapıştırma işi bittiği zaman yuvarlak pullu ombre yastık yapımı tamamlanmış oluyor.

Yastık için kullanacağınız sınırsız renk seçeneğinin olduğuna tonlarla oynamak yerine tamamen rengarenk bir yastık modeli de yapabileceğinizi unutmayın. Bir başka kendin yap dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x