Protan Membran Ürünleri ile Kalite Çok Yakınınızda!


Kullanım amacı her ne olursa olsun yapıların konforlu, sağlam ve uzun ömürlü olmasının altında yatan en önemli etken başarılı izolasyon çalışmalarının yapılmış olmasıdır. Protan Turkey yenilikçi çalışmaları ile sektörüne yön veren bir isim olarak farklı özelliklere sahip membran ürünleri ile çatı izolasyon başta olmak üzere tüm izolasyon çalışmalarında çıtayı yükseltmeyi başarmaktadır.

İzolasyon çalışmalarında başarının elde edilebilmesi için ilk kural en kaliteli ve kullanım amacına uygun, doğru malzemelerin tercih edilmesidir. Doğru ve kaliteli malzemeler, kaliteli işçilikle uygulandığında yapıların iç, dış, temel ve çatılardan su alması kolaylıkla engellenebilir. Bu durumda yapıların uzun ömürlü olmasının önündeki en büyük engellerden biri olan su maruziyeti devre dışı bırakılmış olur. Yapıların farklı noktalardan suya maruz kalması birçok farklı olumsuzluğa neden olabileceğinden dolayı tüm yapılara izolasyon çalışması yapılması kadar kaliteli malzemeler kullanılmasının da önemli olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Protan Membran Ürünleri ile Kalite Çok Yakınınızda!
Protan

Herhangi bir binaya izolasyon uygulaması yapılmaması ya da yanlış veya kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılırsa etkili bir koruma sağlanması mümkün olmaz. Bunun sonucunda yapıların taşıyıcı kısımlarında ve gövdelerinde yer alan donatıların korozyona uğraması riski oluşur. Korozyon yapıların yük taşıma kapasitesinde azalmalara neden olan son derece olumsuz bir durumdur. Yapıların ana taşıyıcı sistemlerinde herhangi bir nedene bağlı olarak bozulma oluşması, olası bir doğal afet esnasında kırıklar ya da çatlaklar oluşmasına neden olabilir. Yapıların su almasının neden olabileceği zararlar bununla da sınırlı değildir. Su alan yapılarda insan sağlığı açısından ciddi sorunlara neden olabilen küf, mantar ve diğer organik maddeler oluşabilir. Bu tür olumsuzlukların engellenebilmesi için tüm yapılarda temelden çatıya kadar kaliteli membran ürünleri kaliteli işçilikle uygulanmalı ve başarılı izolasyon çalışmaları yapılmasının önemi göz ardı edilmemelidir.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Membran Ürünleri için Doğru Adres Protan Turkey

Protan Membran Ürünleri ile Kalite Çok Yakınınızda!
Membran ürünleri

Çatı izolasyon uygulamaları, her tür binanın başta su olmak üzere olası tüm dış faktörlerden kaynaklanabilecek olumsuz etkilere karşı korunmasını sağlar. Membran ürünleri çatı izolasyon uygulamalarının en önemli unsuru olarak yapıların sudan korunmasını ve uzun yıllar boyunca sağlam bir şekilde ayakta kalmasını sağlar.

Çatı izolasyon uygulamaları kaliteli ve doğru malzemeler kaliteli işçilikle uygulanarak gerçekleştirildiğinde, çatıların her tür su tehdidine karşı korunması sağlanabilir. Eğer izolasyon çalışması yapılacak olan alanın özelliklerine uygun membran ürünleri seçilmezse ya da seçilen membran ürünleri doğru bir şekilde uygulanmazsa; her ne kadar kullanılan malzeme su geçirmez özelliğe sahip olsa da çatının kıvrımları arasında oluşan boşluklardan su sızması gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Bu nedenle membran seçimi sırasında uygulama alanına uygun kalınlıkta ve özellikte malzemelerin tercih edilmesi konusunda titiz bir yaklaşım sergilenmelidir. Aynı zamanda kaliteli işçiliğin izolasyon uygulamalarının başarısı üzerinde doğrudan etkili bir unsur olduğu unutulmamalıdır.

Çatı İzolasyonu ile Yapıların Ömrünü Uzatabilirsiniz!

Protan Membran Ürünleri ile Kalite Çok Yakınınızda!
Çatı izolasyonu

Protan Turkey sektörünün öncü isimlerinden biri olarak farklı ihtiyaçları karşılayacak özellikte ve çeşitlilikteki ürünleri ile müşterilerine en uygun fiyatlı alternatifleri sunmaktadır. Protan SE membran ürünleri esnek ve yumuşatılmış özellikleri ile ön plana çıkmakta olup kavisli ve düz alanlara kolayca takılabilir ve uygulanabilir. Yapısal özellikleri gereği her tür iklime ve hava koşuluna dayanıklı olan Protan SE membran ürünleri polyester donatılı PVC’den imal edilirler. Açıkta kalan çatı yüzeylerinin yanı sıra serme yöntemiyle vakumlu çatı sistemlerine de pratik bir şekilde uygulanabilirler. Mekanik olarak sabitlenebilir ya da gevşekçe döşenebilirler. Kavisli, düz ve eğimli çatıların tüm şekil ve kombinasyonlarında kullanılabilen Protan SE membran ürünleri her tür alt tabakaya ve yüzeye döşenip uygulanabilme özelliğine sahiptir. 

Yumuşatılmış bir ürün olup polyester ve iplik takviyesi bulunan Protan SE membran esnek PVC’den üretilmesinin yanı sıra alev geciktirici ve UV ışınlarına dayanıklılık özelliklerine sahiptir. Bunlara ek olarak düşük ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılığı artırma özelliği taşıyan stabilizatörler içerirler. 

Protan Turkey tüm membran ürünlerini en kaliteli malzemeleri kullanarak, büyük bir titizlik içerisinde üretir. Standart olarak kaymaz yüzeylere sahip oldukları için Protan membran ürünleri yağışlı havalarda yapılan kurulum ve bakım çalışmalarında dahi güvenlik unsurunun ön planda olmasını sağlamaktadır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x