Pratik Ev Dekorasyonu için +20 Fikir(Videolu)


Zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz, dostlarımızı ağırladığımız evlerimiz bizler için çok değerlidir. Bu nedenle evlerimizi zamanın ruhuna uygun bir şıklıkta dekore ederken aynı zamanda pratik özelliklere de sahip olmasını isteriz. Canlılık, görsellik, ferahlık, modernite ve estetik özelliklere sahip dekorasyonlar yaparken aynı zamanda pratik ev dekorasyonu yapmak için her detayı titiz bir şekilde düşünmeliyiz. Evimizin her odası için pratik ev dekorasyonu yapabilir evimizi bir evden daha öte keyifli bir yaşam alanı haline getirebiliriz. Evinizi pratik ve dekoratif olduğu kadar estetik bir şekilde dekore etmek için pratik ev mobilyaları ile eşyalarıyla şu önerilere göz atabilirsiniz.


Pratik Mutfak Dekorasyonu

Pratik Ev Dekorasyonu için +20 Fikir(Videolu)
 1. Mutfağınız küçük bir mutfaksa mutfak dolabı yerine modern mutfak rafları veya mutfak askılıkları tercih etmelisiniz.
 2. Küçük mutfaklarda L veya U konsept mutfak tezgahı tercih edebilirsiniz. Pişirme alanı ve su tesisatını köşe noktalarına dizayn ederek mutfağı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.
 3. Mutfağınız geniş bir mutfak ise mutfak adası tercih ederek mutfağın daha dolu ve daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.
 4. Amerikan mutfak tercih edecekseniz mutfak masasını salon ile mutfağın birleşim alanına monte ederek sanal bir sınır oluşturabilirsiniz.
 5. Mutfak içinde yer alan her noktayı dekorasyon içine dahil etmeli ve ölü nokta bırakmamalısınız.
 6. Mutfak içinde yer alan elektronik cihazları yan yana veya üst süte dekore edebilirsiniz. Elektrik kabloların ortada görünmesini önleyecek ve cihazları bir arada şık bir şekilde dekore etmiş olacaksınız.

Pratik Yatak Odaları

Pratik Ev Dekorasyonu için +20 Fikir(Videolu)
 1. Yatak odalarında başucu abajuru yerine sarkıtma aydınlatmalar tercih ederek komidinlerin üzerini boş bırakabilir ve farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.
 2. Yatak odasında yer alan elbise dolapları veya gardıropları gömme gardırop olarak tercih edebilir ve yatak odasının daha geniş kalmasını sağlayabilirsiniz.
 3. Yatak odasında orta sehpayı puf koltuk şeklinde tercih ederek hem oturacak bir alana sahip olursunuz hem de fonksiyonel bir mobilya ile salonda daha az yer işgal etmiş olursunuz.
 4. Yatak odası ölçülerine göre orantılı yatak boyutları tercih etmek size daha şık ve daha dekoratif yatak odası dekorasyonu yapma fırsatı sunacaktır.
 5. Yatak odası içinde yer alacak aynaları duvara sabitleyecek şekilde tercih ederseniz hem duvar dekorasyonu yaparak yatak odasına farklı bir hava kazandırmış olursunuz hem de aynaların yatak odası içinde yer işgal etmesini önlemiş olursunuz.
 6. Elbise dolapları veya gardıropları sürgülü kapak modellerinden tercih etmek kapakların işgal ettiği alanı yatak odası içinde dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlayacaktır.

Pratik Salon Dekorasyonu

Pratik Ev Dekorasyonu için +20 Fikir(Videolu)
 1. Salonlarınız ne kadar geniş olursa olsun çok kaba ve büyük eşyalar tercih etmemelisiniz.
 2. Duvar dekorasyonu yerine tv ünitesinin içinde yer aldığı duvar dekorasyonları tercih ederek hem duvarı dekore etmiş olursunuz hem de tv için özel bir dekorasyon yapmış olursunuz. TV ünitesi niş modelleri için linke tıklayabilirsiniz.
 3. Orta masa seçiminde orta masanın altını raf olarak kullanabileceğiniz bir tasarım tercih ettiğinizde kitaplarınız ve süs aksesuarları için özel bir yer yapmış olursunuz.
 4. Duvara monte edeceğiniz raf sistemleri ile dekoratif aksesuarlarınızı kusursuz bir şekilde sergileyebilirsiniz.
 5. Aydınlatma armatürü olarak oda ile orantılı ve şık bir tasarım tercih etmek salonun estetiğini artırmanıza yardımcı olacaktır.
 6. Az sayıda eşya kullanarak dekorasyon yapmak daha şık bir salona sahip olmanızı sağlayacaktır.
 7. Salon içinde kitaplık tercih edecekseniz tv ünitesi veya duvar dekorasyonu ile uyumlu bir tasarım yapmalı, salonun fonksiyonelliğini artırmalısınız.
 8. Salon içinde yer alan elektronik cihazlar için dekoratif kablo kanalları tercih etmek hem salonun daha derli toplu görünmesini sağlayacak hem de kabloların ve diğer bağlantı elemanlarının şık bir şekilde kamufle edilmesini sağlayacaktır. Kablo gizleme fikirleri için linke tıklayabilirsiniz.

Bu öneriler ile hem fonksiyonel ev dekorasyonu hem de dekoratif ev dekorasyonu elde edebilir, görsel anlamda farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x