Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım


Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yazımızda sizlere portakal kokulu mum yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Kendin yap kategorisinde oldukça önemli bir yere sahip olan el yapımı çalışmaların farklı detaylarını kolaylıkla bu kategorimizde bulabilirsiniz. Sizlerin daha iyi anlayabilmesi için bir de video hazırladım. Aşağıdaki videoyu izleyerek portakal kokulu harika mumlar yapabilirsiniz.


Evde bol bol portakal kokusu hissetmeniz için bu güzel yazıyı yazdım umarım beğenmişsinizdir. Fıstık kabuklarından mumluk yapmak isterseniz de aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ortalama 6 ile 8 saat arasında yanacak bir portakal mum yapmak ister misiniz?


Bir nevi mum gibi düşünebilirsiniz aslında. Çünkü yapımında mum da kullanacağız.

Kokulu Mum Yapımı için Gerekenler

Ev dekorasyonu konusunda kendin yap kategorisi oldukça önemlidir. Bu yüzden evinize farklı bir hava katacağını düşündüğümüz portakal mumuna hemen başlayabiliriz. Öncelikle portakalı ortadan ikiye bölmemiz gerecek ama kesmeden.


Yani kabuğunu soyarak çıkaracağız (yere yatmış şekilde dursun portakal ve üstünden keselim).

Sonra kesilmiş olan kabuğu yere koyalım ve içine zeytin yağı dökelim. Tabi komple değil, zeytin yağı kesinlikle kabuğun içindeki sapını geçmemeli (zaten buna imkan yok ama olur da sap yarım çıkar, ya da benzeri bir şey olursa aklınızda olsun).


Sonra portakalın diğer yarısının kabuğunu keserek yıldız şeklinde bir desen yapın. Çünkü bunu lambanın kapağı olarak kullanacağız. Şekilde gördüğünüz gibi bir ayarlama yapabilirsiniz.

Ardından bir kapak oluşacak ve bu da lambayı çok tatlı bir hale sokacak değerli arkadaşlar. Sonrasında yapacağınız işlem, lambayı yakmak olsun (tabi içindeki bölmeyi yakarak işe başlayacaksınız. Ama dikkatli olmak lazım, çünkü biraz bekletecek sizi yanmadan önce).


Ve ardından lambanız hazır! Işıkları söndürüp inceleyebilirsiniz. Mutlu son 🙂

Sizlere portakal kokulu mum yapımı konusunu daha rahat anlayabilmeniz için bir galeri hazırladım. Galerideki görselleri inceleyerek siz de kendinize harika bir portakallı mumlar yapabilirsiniz.


Portakal Kokulu Mum Yapım Aşamaları

Aşağıda adım adım mum yapımı için görsel detaylarını inceleyebileceğiniz resimler mevcuttur. Mum yapımını görmek için görsellerin üzerine tıklayınız.

Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım
Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım
Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım
Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım
Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım
Portakal Kokulu Mum Yapımı Videolu Anlatım

Daha farklı bir fikir arayanlar için aşağıdaki bağlantı çok işe yarayabilir: Limondan Mumluk

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x