Paletten Sehpa Yapımı

Koridor Dekorasyon Fikirleri

Yeni Bir Tarz Vintage Mutfak Dekorasyonu

Dekoratif Renkli Saksı Modelleri ve Fikirleri

Görünce Bayılacağınız Polimerik Zemin Kaplama ile 3 Boyutlu Zeminler

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 30 Kasım 2015

Bugün sizlere ev dekorasyonuna farklı bir boyut kazandıracak polimerik zemin kaplama konusuna değineceğim.

Polimerik zemin kaplama, epoksi olarak bilinen kimyasal boya türleri ile yapılan ve 3 boyutlu zeminler oluşturan bir zemin uygulamasıdır.

polimerik zemin kaplama

polimerik zemin kaplama

Neden polimerik zemin kaplaması?

Polimerik kaplama sadece zemine değil, duvar, tavan, mobilya gibi alanlara da uygulanabiliyor. Polimerik zemin kaplama ile 3 boyutlu zeminler ev dekorasyonu için oldukça farklı diyebilirim.

Özellikle 3 boyutlu olması, yüksek çözünürlük ve kaliteli baskılarla ev dekorasyonunda epey karşımıza çıkacak bir uygulama. Ben de bugün sizlere hem polimerik zemin kaplama hakkında bilgi vermek hem de 3 boyutlu polimerik zemin kaplama örneklerini size sunmak istedim.

Polimerik zemin kaplaması ile banyo, mutfak, yatak odası, oturma odası, antre, mutfak gibi hemen hemen tüm odalarda uygulanabiliyor. Polimerik zemin kaplama örnekleri incelendiğinde çizilme, yırtılmaz, kırılmaz yani kısaca asla deforme olmayan yapılarının olduğunu göreceksiniz.

Polimerik kaplama ev dekorasyon fikirleri içinde çok yakında hak ettiği yeri bulacak. Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte sıkça karşımıza çıkacak dekorasyon fikirlerinden diyebilirim.

polimerik zemin kaplama

polimerik zemin kaplama

3 boyutlu polimerik zemin kaplaması nasıl uygulanıyor?

Polimerik zemin kaplaması için öncelikle zemin istatistiği yapılmalıdır. Zemine uygulanacak resmin kaplamaya uygun olup olmadığına bakılmalıdır.

Yansıtılacak resmin düzgün görünebilmesi için zeminin düz bir yapıda olması ya da düz bir yapıya kavuşması için tesviye yapılması gerekiyor.

Zemin için düşünülen resim ya da fotoğrafa karar vermeniz gerekiyor, sanırım en eğlenceli yer burası. 🙂 Daha sonra özel tekniklerle seçtiğiniz resim ya da fotoğraf zemine aktarılıyor.

En son aşamada ise solventsiz sıvının zemine kaplanmasıyla işlem sona eriyor. Tüm bu uygulama yazın en fazla 1 gün kışın ise 2 gün sürebiliyor.

polimerik zemin kaplama

polimerik zemin kaplama

3 boyutlu polimerik zemin kaplaması sağlığa zararlı mı?

Yapılan uygulama antibakteriyel özelliği ile tam bir kullanıcı dostu bir ürün. Özellikle zemin üzerinde oynayan çocuklar için rahatlıkla yaptırabileceğiniz bir uygulama.

3 boyutlu polimerik zemin için en önemli şey ev dekoruna tatlı, tebessüm ettiren güzel bir hava katmasıdır.

Bununla birlikte içerden ya da dışardan gelen gürültüleri engelleyen hem ses hem de ısı yalıtımı sağlayan bir yapıda olduğunu da belirtmek gerekiyor.

3 boyutlu denilince aklıma gelen 3 boyutlu duvar kağıtları konuma da göz atmanızı öneriyorum.

3 boyutlu Polimerik zemin kaplama örnekleri

Sizin için hazırladığım 3d polimerik zemin örneklerini inceleyerek evinize yaptırmak istediğiniz uygulama hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

ramazan turk 15 Ocak 2016

Ben dekorasyon işi yapıyorum bu malzeme ilgimi çekti uygulaması zormu yardımcı olursaniz sevinirim

Zeynep 16 Ocak 2016

Ramazan bey uygulaması zor değil. Yeni çıkan bir malzeme, istediğiniz görseli zemine yansıtabiliyorsunuz. Yurt dışında epeydir yapılıyor ancak bizde yeni yeni uygulanan bir işlem. Dekorasyon işi ile ilgileniyorsanız mutlaka gündeminize almanızı öneririm.

Epoksi zemin kaplama 22 Nisan 2016

Teşekkürler paylaşımlarınız için. Çok yardımcı oldunuz. Kullanıcının tasarım yapma imkanı var mı bu uygulamada.

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Mandaldan Saksı Yapımı

Mandaldan Saksı Yapımı

11 Eylül 2015