perde siparişi

Philips FC9919 Marathon Ultimate Süpürge İncelemesiBugün sizlere eşimle birlikte uzun araştırmalar sonucunda almaya karar verdiğimiz Philips FC9919 Marathon Ultimate süpürgeyi tanıtmak istedik.Philips FC9919 süpürgesini internet üzerinden satın aldık ve sizlerle birçok görsel ve video ile deneyimlerimizi paylaşmak istedik.

Philips’in ev elektroniği konusundaki bilinirliği ortada. Hal böyleyken başka marka süpürgelere pek fazla bakmadığımızı belirtmek isterim.

Philips FC9919 almadan önce aklımı karıştıran tek bir süpürge olduğunu belirteyim: Rowenta RO8366 Silence Force MultiCyclonic süpürge.Yazımın ilerleyen aşamasında neden Rowenta’dan vazgeçtiğimi sizlere aktaracağım.

Dilerseniz şimdi Philips FC9919 süpürgeyi incelemey geçelim…

Philips FC9919 kutu içeriği:

Philips süpürgenin oldukça sağlam ve orijinal kutusunda geldiğini belirtmek isterim.Kutu üzerindeki karton boşluklar sayesinde süpürge güvenle kargoya verilebiliyor bu kutu sayesinde. Siz siz olun ürün kutusunu atmayıp kiler gibi bir yer varsa orada saklayın derim.

Philips FC9919 kutu içerisinde en alt kısımda bulunuyor. Diğer aksesuar ve aparatlar ise hemen süpürge çevresindeki boşluklara yerleştirilmiş.

Kutuyu açarken eşimle birlikte heyecanlandığımızı belirtmek isterim. 🙂
Kutuyu tamamen dışarıya boşalttığımızda tüm kutu içeriğini yukarıdaki görselde görebilirsiniz.

Kutu içerisinden çıkan parçaları buraya yazmak gerekirse;

 • Philips fc9919 süpürge.
 • TriActiveMax başlık.
 • Sert zemin başlığı.
 • Aralık temizleme başlık aparatı.
 • Fırça ve küçük başlık.
 • Metal 2 parça teleskopik boru.
 • Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi.

Philips FC9919 teknik özellikleri:

İncelemiş olduğumuz süpürgenin teknik özelliklerini Philips’in sitesinde ve diğer sitelerde belki daha detaylı bulabilirsiniz ancak süpürge seçerken benim dikkat ettiğim birkaç detayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Devir ekonomi ve tasarruf devri. Bu noktada seçeceğiniz süpürgenin A sınıfı enerji tüketim sertifikasına dikkat etmelisiniz. Bu noktada Philips FC9919 süpürge en üst seviye olan A sınıfı enerjiye sahip.

MUTLAKA OKUYUN:  Koridor Avizesi Modelleri 2021(Videolu)

Süpürgenin toz tutma sınıfı ve sert zeminde toz toplama sınıfı A sınıfı şeklinde sınıflandırılmış. Halıda toz toplama sınıfı olarak da C sınıfında yer aldığını belirtmemiz gerekiyor.

Yapmış olduğum araştırmalar bu verilerden daha iyi bir üst sınıf süpürgenin pek de olmadığına işaret ediyor varsa da Dyson süpürgeler kullanıyor olabilir onların da fiyatları herkes tarafından malum.(Ortalama 1.500TL’den başlıyor.)

Philips FC9919 650W oranında çalışan süpürge 2.400W’lık bir performans sergiliyor. Son yıllarda süpürgelerin Watt genişliği ile ilgili düzenleme yapıldığını duymuşsunuzdur. Günümüzde artık daha düşük enerji tüketimi için daha düşük Watt harcayan süpürgeler üretiliyor.

Süpürgenin emiş gücünün gerçekten çok güçlü olduğunu söyleyebilirim. Eski süpürgemizin de Philips’ti ancak bu süpürge kadar yüksek bir emiş gücüne sahip değildi.

Süpürge ihtiyacınız varsa Philips Marathon

Eğer süpürge ihtiyacınız var ve evinizde gerçekten bir hijyen arıyorsanız marka konusunda da Philips’e karar verdiyseniz mutlaka Marathon serisinden bir süpürge almaya çalışın.

Philips’in Ultimate Marathon serisi içerisinde birçok süpürgesi mevcut. Kafanız birazcık karışabilir, tabi bu ürünler arasında da inanılmaz fiyat farklılıkları mevcut.

Burada dikkat edeceğiniz şey: Sizin neye, hangi özelliklere, hangi aparat ve başlıklara ihtiyacınız olduğunu tespit etmeniz gerekiyor.

Örnek verecek olursak, şu anda incelediğimiz Philips FC9919 süpürge ile FC9924 ürünü arasında sadece 2 fark var. FC9924’ün kutu içeriğinde ekstra olarak TriActiveZ başlık yer alıyor. Bu başlık Rowenta süpürgelerde yer alan başlığa çok benziyor.

Halk arasında halı dövücü olarak bilinen bu başlık benim şu anda incelemiş olduğum FC9919 ürünün kutu içeriğinde yok.

FC9924’ün bir diğer artısı süpürge sapında uzaktan kumanda yer alması. Bu iki özellik dışında tüm motor özellikleri, başlık ve diğer aksesuarları aynı. Ben bu noktada bu iki özellik için +300TL ödemek istemediğim için Philips FC9919’ü tercih ettim.

Dileyen benim gibi Phlips FC9919 süpürge tercih edip daha sonra TriActiveZ başlığı sonradan 100-150TL fark ödeyerek temin edebilir. Ancak kullandıkça daha iyi görüyorum ki buna gerek bile yok.

MUTLAKA OKUYUN:  İnox Nedir, İnox Ne Demek?

Çünkü ürünün yanında gelen aparatlar ziyadesiyle iyi toz çekişine sahip.

Philips FC9919 filtreler:

İncelediğimiz süpürgede 2 adet filtre bulunuyor. Bunun bir tanesi süpürgenin hemen arkasında

Philips marathon ultimate 9919 süpürgede yıkanabilir motor filtresi kullanılıyor. Süpürgenin hemen arkasında bulunan bu filtreyi zaman zaman temizlemenizi öneriyorum.

Bu gördüğünüz filtrenin 2 yılda 1 değiştirilmesi öneriliyor. Eğer böyle bir süpürge almak isterseniz bu durumu aklınızın bir köşesine yazın.

İncelemiş olduğumuz Philips Fc9919 süpürge yıkanabilir Hepa13 filtreye sahip. Bu filtrenin 2 ayda 1 değiştirilmesi önerilse de bu maddi olarak büyük bir külfet olacağı için en azından senede 1 kez değiştirmenizi öneriyorum.

Bu filtrenin yıkanabilir olması oldukça pratiklik kazandırıyor. Özellikle temizlik sonralarında ılık su ile hiçbir deterjan kullanmadan yıkamanızı özellikle öneriyorum. Daha sonra gölgede kuruması gerektiğini unutmayın.

Bu işlemler makinenizin kolay kolay bozulmasının önüne geçtiği gibi, çekim gücü zayıflaması gibi şikayetleri de ortadan kaldıracaktır.

Görmüş olduğunuz filtreler ve incelemiş olduğumuz süpürge antialerjiktir. Özellikle evinde bizim gibi küçük bir bebeğe sahipseniz bu süpürgenin bunun gibi nimetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Philips FC9919 toz haznesi ve başlıklar:

Philips FC9919 süpürge toz torbasız bir süpür olması sebebiyle oldukça kolay toz boşaltmaya sahip.

Yukarıda gördüğünüz kaba tüm toz ve kirler hapsoluyor. 2,2 litre genişliğe sahip olan bu kabı temizlik sonralarında çıkarıp yıkamanızı ve gölgede kurutmanızı öneriyorum.

Philip FC9919 süpürgede kullanmak üzere gelen başlık sayısı 4. Bunlar;

 • TriActiveMax başlık.
 • Sert zemin başlığı.
 • Aralık temizleme başlık aparatı.
 • Fırça ve küçük başlık.

Hanımlar genellikle tek bir başlık ile tüm evi süpürüyor ancak bu oldukça yanlış bir uygulama. Özellikle seramik ve laminat parkeye sahipseniz mutlaka sert zemin başlığını kullanmanızı öneriyorum.

Philips sert zemin başlık testi:

Yukarıdaki video ile sert zemin başlığın etkisini inceleyebilirsiniz.

TriActiveMax başlık halılarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir başlık. Oldukça dinamik bir yapısı olan bu başlığın kenarındaki kalın kıllar sayesinde halı yüzeyinde bulunan tüm kıl ve tüyler yakalanabiliyor.

Philips FC9919 ve TriActiveMax başlığın performansını merak edenler sizler için çekim yaptığımız ve Youtube’a yükledğimiz videoyu izleyebilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Çamaşır Makinesi Seçimi için +8 Marka

Philips TriActiveMax başlık çekim kuvveti testi:

Philips FC9919 ve diğer tüm süpürgelerin performansını ölçmek istiyorsanız kolunuzu kullanmalısınız. Başlık testi için de birebir diyebilirim. Süpürgeyi test ederken biz de bu yöntemi kullandık.

Philips FC9919 shagy halı performans testi

Oldukça geniş bir anlatımda sunduğum Philips FC9919 süpürgeyi son olarak temizliği en zor shagy halılarda deneyelim istedik. Bu noktada sizler için bir video daha hazırladık.

İlginizi Çekebilir: Dört muhteşem Philips elektrikli süpürge tavsiyesi yazımı okuyarak daha farklı süpürge tavsiyelerini inceleyebilirsiniz.

Philips FC9919 & Rowenta RO8366 karşılaştırması:

Sizlere yazımın başında da belirttiğim şekilde araştırmalarım neticesinde 2 süpürge arasında kaldığımı belirtmiştim. Tabi incelememizde de görüleceği şekilde tercihimi Philips’ten yana kullandım.

Teknosa’da her iki süpürgeyi de denemiş biri olarak; Rowenta’nın kasa ağırlığının daha fazla olduğunu ve süpürgenin halı üzerindeki gidişinin zor olduğunu söyleyebilirim.

Philips’in halı üzerindeki gidişi, süpürme kabiliyeti çok daha yüksek ve kolay. Rowenta daha hantal kaldığı için süpürmek işkenceye dönüşüyor desek yalan olmaz.

Rowenta’nın da Philips’e göre + yanları bulunuyor. Mesela yazımın ortalarında bahsettiğim halı dövücü başlık Rowenta Ro8366 içinde standart olarak geliyor.

Ayrıca Rowenta Ro8366 süpürge, Philips’e göre daha düşük sesle çalıştığı için tercih sebebi olabilir. Ancak bu farkın çok büyük olduğunu söyleyemem.

İlginizi Çekebilir: 3 sessiz elektrikli süpürge tavsiyesi yazımı okuyarak en sesiz elektrikli süpürge tavsiyelerini inceleyebilirsiniz.

Sizlere olabildiğince objektif bakış açısıyla Philips FC9919 süpürgenin artı ve eksilerini anlatmaya çalıştım. Temizlik konusunda bizim gibi biraz titizseniz, araştırarak ve deneyerek süpürge almanızı öneriyorum.

He bir de ihtiyaçlarınızı belirleyerek hareket etmeniz hem size hem de cebinize artı olarak dönecektir. Kullanmayacağınız özelliklere fazladan para vermenize gerek olmadığını bir kez daha hatırlatmak isterim.

Evinizi istediğiniz gibi süpürebileceğiniz bir süpürge almanız dileğiyle… 🙂Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x