perde siparişi

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? | Evde Petek TemizlemePeteklerin kireç, kum vb. sebeplerle tıkanması maddi olarak da bizi üzecektir. Petek temizliği yapmazsak sıcak suyun petek içinde tam olarak devir daimi tamamlamaması sebebiyle evimiz yeteri kadar ısınamayacak, evi ısıtmak için de kombinin ısısını yükseltmek gerekecek bu kısır döngü her gün tekrar edilecek ve ay sonunda kabarık fatura olarak bize dönecektir.Petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız sorusu için günümüzde profesyonel firmalar var ancak bu firmalara ulaşmak ülkemizin her bölgesinde çok mümkün değil. Bu firmalar özel aletler ve kimyasallarla petek temizliği yapabilmektedirler. Petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız sorusu gündeme geliyor. İşte sizlere fikir veren aşağıdaki videoya bir göz atmanızı öneriyorum:

Kalorifer Petekleri Temizliği Nasıl Yapılır Video Anlatım

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Evde petek temizleme, kombinin ısısının değişmemesine rağmen evin içindeki ısının yeterli gelmemeye başlamasından sonra aklımıza gelebilir.

Petek temizliği

Bazı firmalar her ne kadar iki yılda bir düzenli temizlik önerse de bu kesin bir kural değildir. İhtiyaca göre bu sürenin azaltılıp uzatılabileceğini söyleyebiliriz.

MUTLAKA OKUYUN:  Geometrik Duvar Boyama için En İyi Teknikler!


Eğer ihtiyaç olursa iki yıldan daha kısa bir süre içinde de temizlik düşünülebilir. Ama petekleriniz ile ilgili bir sıkıntınız yoksa bu sürenin uzatılması da mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığım ve elektrik faturasının düşmesini sağlayan klima temizliği nasıl yapılır konusunu da okumayı unutmayın.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliğinin püf noktaları

Petek temizliği için bir firma ile anlaşmadıysanız ve eliniz bu konulara yatkınsa siz de petek temizliği yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki sırayı takip etmeniz gerekiyor:  • Kombiyi kapatın
  • Kombideki suyu balkon ya da banyodaki vanalardan tahliye edin.
  • Kombiye giriş vanalarındaki iki filtreyi söküp çamaşır suyu bir kabın içinde bekletin.
  • Petekleri yerinden çıkarmak için vana bağlantılarındaki rekorları sökün ve peteği yerinden sökerek banyoya taşıyın.
  • Peteklerin su girişlerinden hortum vasıtasıyla tazyikli su verin. Bu işlemi kirli ve tortulu suyun berrak bir suya dönüşmesine kadar sürdürün.
  • Diğer petekler için de aynı işlemleri tekrar edin.
  • Petekleri ve filtreleri yerine takın. Peteklere eski seviyesine kadar su verin.
  • Tahliye vanasını kapatın ve peteklerin havalarını alın.
  • Bu işlemlerin sırasında ya da işlem esnasında yapacağınız hataların kombinize ya da peteklerinize zarar vereceğini unutmayın.
MUTLAKA OKUYUN:  P1 Modifiye Sprey: Dünyanın En Güçlü Kir ve Leke Sökücüsü

Petek Temizliğinin Faydaları

Radyatör temizliği nasıl yapılır

Petek temizliğinin en belirgin faydası daha az doğal gaz faturası ödemenizdir. Temiz peteklerdeki sıcak suyun dolaşımı sorunsuz olacağı için evin ısınması daha hızlı ve problemsiz olacaktır.

Az faturanın ödenmesi ülke ekonomisine de bir katkı sağlayacağını söylemekte yarar var. Aklınıza takılanları yorum alanından benimle ve ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Petekleri kapatmak tasarruf sağlar mı, merak edenler için harika bir içerik!


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x