perde siparişi

Pet Şişeden Gece Lambası Yapımı Videolu AnlatımDeğerli takipçilerimiz pet şişeden gece lambası yapılışı nasıl olur, nasıl yapılır, naçizane fikirlerimle sizlere anlatmaya çalışacağım. Pet şişelerden gece lambası yapımı çok kolay, masrafsız olması ve eve harika dekoratif görüntüler oluşturması bakımından mükemmel bir kendin yap fikridir.Pet şişeden gece lambası nasıl yapılır?

Yazıda daha farklı anlatsak da aşağıdaki video ile de şişeden gece lambası yapılışını öğrenebilirsiniz.

Pet şişesinden gece lambası için gerekli malzemeler:

Pet şişesinden gece lambası için gerekli malzemeler
  1. 6 Adet 500ml pet şişe
  2. Farklı renklerde 3 adet boya
  3. fırça
  4. bıçak
  5. makas
  6. 1 adet led lamba

Pet şişe kapakları ile kapı süsü yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.Pet şişelerden gece lambası yapımı:

Videoda da anlatıldığı üzere şişelerden gece lambası yapılışı, oldukça kolay, ekonomik, ihtiyacı gideren, rengarenk görüntüsüyle harika ortamlar yaratan süper bir kendin yap ev dekorasyon fikri.

Pet şişeden gece lambası yapımı için 6 adet pet şişelerin kapak kısmından 6 cm ileriye doğru bıçak yardımıyla işaretlenir, küçük delik açılır. Bu işlem kapak kapalıyken yapılmalıdır. İşaretlenen yerden makasla düzgün bir şekilde kesilir. Kapak çıkartılır, kestiğimiz şişeyi 6 eşit parçaya bölelim ve kapak kısmına doğru düzgünce keselim.

Pet şişelerin kesilmesi

Pet şişelerden gece lambası yapımı için kesilen parçaları yaprak görüntüsü vermek için dışarı doğru döndürelim. ( plastik olduğundan düzgünce dönecektir. )

MUTLAKA OKUYUN:  Kozalaktan Çam Ağacı Yapımı Yılbaşı Süsü


Döndürülen kısımları yaprak görüntüsü elde etmek için makas yardımıyla düzeltelim. Pet şişelerin hepsini bu şekle getirelim.

Pet şişelerin boyanması

Fırça ile ayrı ayrı renklerle 6 adet kesilen çiçek görünümlü duy hizmeti verecek parçaları boyayalım. Kapakların iç kısımlarını da boyayalım, kurumaya bırakalım.

Pet şişelerden gece lambası yapımı için hazırlanan pet şişe kapaklarını sivri uçlu bıçak yardımıyla led lambaların gireceği büyüklükte yuvarlak şekilde kapakların ortasını oyarak açalım. Kapakları yerlerine kapatalım.
Boyanan pet şişeler

Belirli aralıklarla orantılı bir şekilde, rengarenk olmak kaydıyla led lambaları kapaklarda açılan yuvarlak bölümlere yerleştirelim. Ortaya harika bir ev dekorasyon fikri çıktı. Kullanımı kolay her yerde kullanabilen gece lambası hazır bir konumdadır.

Pet şişelerden gece lambası

Pet şişeden daha farklı şeyler tasarlamak isterseniz aşağıda yer alan pet şişeden neler yapılır konusuna bir atmanızı öneririm.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x