perde siparişi

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken +4 KriterEv dekorasyonu yaparken evimize yerleştirdiğimiz tüm parçalar ayrı ayrı önem taşımaktadır. Çünkü her biri bir bütünü oluşturmakta ve bizde bütün üzerinden güzele ulaşmaya çalışmaktayız. Bu sebepten ötürü de ev dekorasyonunda seçtiğimiz her parçaya özellikle halı, perde gibi ana parçalara bilhassa özen göstermeliyiz. Peki perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler neler? Aşağıdaki başlıklara göz atarak perde seçimi yapabilirsiniz.Tarza uyumu nasıl?

Ev dekorasyonu yaparken mutlaka bir dekorasyon tarzı belirler ve evinizi bu tarza göre döşersiniz. Doğal olarak seçeceğiniz diğer parçalarında dekorasyonla uyum içinde olması bilhassa önem taşımaktadır. Yani perde seçerken de bu odada nasıl bir tarz kullanılacak, nasıl bir tarz hakim olacak sorusunu akıllara getirerek perde seçimi yapılmalıdır. Bu sayede olağanın dışına da çıkılmamış olur.

Uzun perde mi yoksa kısa perde mi?

Perde seçiminde uzun perde mi kısa perde mi
Perde seçiminde uzun perde mi kısa perde mi

Perde seçimi yaparken en çok karşı karşıya kalınan soru ise perde tercihimizi uzun perdelerden yana mı yapmalıyız? Yoksa kısa perdelerden yana mı yapmalıyız? Perde tercihlerinizde uzun veya kısa seçimi yapmanızda hangi odaya perde seçildiği ve oda dekorasyonu genel olarak çok önem taşımaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Cam Balkon Perdesi Modelleri 2021

Koltuk takımı kullanılan ve şık döşenen oturma odalarında mutlaka uzun perde kullanılmalıdır. Ancak kanepe kullanılan ve daha basit döşenen salonlarda kısa perde kullanılması daha doğrudur.Mutfaklarda da kesinlikle kısa perde tercih edilmelidir. Çocuk odalarında da özellikle çocukların takılıp düşme gibi risklerinin önüne geçmek için uzun perdelerden uzak kalınmalı ve kısa perdeler tercih edilmelidir. Yatak odasında şıklığı yakalamak ve daha ağır bir duruşu sergilemek için uzun perde seçimi yapılmalıdır.

Mutfak perde modelleri içeriği için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kumaşın veya tülün kalitesi nasıl?

Perde seçerken kumaşın tülün kalitesi nasıl
Perde seçerken kumaşın tülün kalitesi nasıl

Perde seçiminde elbette ki kalitede çok önemlidir. Perdenizin tülü ya da kumaşı kaliteli olmalıdır ki yırtılma, kaçma gibi durumlar yaşamayın. Kumaşınızın kaliteli olması sayesinde kaliteli kombinler yapabilir ve perdelerinizi daha uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ucuz ve kalitesiz mal tercih etmeniz devamlı olarak dekor değiştirmeye gitmenize de sebep olacaktır.Kendinden katlı kumaş seçmek!

Perde seçiminde kendinden katlı kumaş seçmek
Perde seçiminde kendinden katlı kumaş seçmek

Perde seçerken düz perde seçmek yerine kendinden katlı olan tül perde ya da kumaş perde seçimi yapmanız evinizi daha şık ve hoş bir görünüme kavuşturacaktır. Kendinden katlı kumaşlarda kalıp gibi bir görüntü oluşur ve bu sayede daha sağlam bir duruş sergilemiş olursunuz.

MUTLAKA OKUYUN:  2021 Perde Modelleri ile Dekorasyon Fikirleri

Perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler için bazı kriterleri sizler için anlatmaya çalıştık. Gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli yazısını da okuyabilirsiniz.


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x