İpten Saksı Yapımı

Modern ve Ferah Salon Dekorasyon Fikirleri ve Örnek Modeller

El Dokuması Halılar

Banyoyu İşlevsel Kullanmanın 6 Pratik Yolu

Pembe Yatak Odası Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015

Evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz birçok renk var. Her odanın kendine özgü renklerinin olduğuna inananlardansanız işte bu yazımız tam size göre. Pembe rengin yatak odası dekorasyonuna harika bir hava katacağını düşünüyoruz. Bu noktadaki bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşalım.

yatak-odasi-modelleri

Öncelikle pembe rengin neden yatak odasına çok yakıştığını açıklığa kavuşturalım. Pembe takdir edersiniz ki kadınlara özgü renklerin başında gelmektedir. Kadınların hemen hemen her noktada tercih ettiği renk olan pembeyi yatak odalarında da görmek istemeleri çok tabiidir. Biz bu yazımızda pembe yatak odası dekorasyonu üzerinde duracak ve size dekorasyon fikirleri vereceğiz.tozpembe-yatak-odalari

Yatak odaları şimdi tozpembe

Yatak odaları günün yorgunluğunu atacağınız yani dinlenip uyuyacağınız neredeyse tek mekândır. Dolayısıyla yatak odasında kullanılacak olan dekorasyon renkleri çok önemlidir. Örneğin, duvar ve mobilyalarda kullanacağınız pembe tonları, siz dinlenirken sizi rahatlatacak, odanıza göz atarken hayallere dalmanıza yardımcı olacak bir renktir. Yatak odasında çok canlı bir rengin kullanılmasını doğru bulmuyoruz. Örneğin, koyu sarı ve turuncu bir renk tonlamasıyla tasarlanmış bir yatak odası zamanla sizi yoracak, uykunuzu tam alamamanıza sebep olacaktır. Hâlbuki tozpembe renginde rahat bir uyku çekmek elinizde olmaktadır.

pembe-yatak-odasi-fikirleri

Pembe rengini yatak odası dekorasyonunda tamamlayıcı renklerle kullanmalısınız. Örneğin, pembe renginin yanında kullanacağınız beyaz renk güzel bir kombinasyon oluşturacaktır. Duvarda tozpembe renkler kullanırken mobilyada beyaz geçmesi güzel bir ev dekorasyonu oluşturacaktır. Bu kombinasyonların tam tersini de yapmanız uyumlu hava katacaktır.

pembe-yatak-odasi-dekorasyonu

Bugünkü yazımızda pembe yatak odası dekorasyonunun nasıl yapılabileceği hakkında bilgiler verdik. Sizler için sunduğumuz görsellerden yararlanarak örnek modelleri inceleyebilirsiniz. Daha farklı bambaşka ev dekorasyon fikirleri ile yeniden görüşmek üzere. İyi dekorasyonlar!

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!