perde siparişi

Pandemi Sonrası Ev Dekorasyonu için +10 FikirPandemi sürecinde hepimiz eve kapanmak zorunda kaldık. Bu durum her ne kadar hoşumuza gitmese de, sağlığımız için gerekliydi. Vaka sayılarına göre zaman zaman evde kalmaya devam edeceğiz. En azından kesin tedavi bulunana kadar… Peki pandemi sonrası ev dekorasyonu için neler yapılabilir hiç düşündünüz mü?Birçoğumuz yoğun çalışma koşullarına alıştık ve evde uzun süre oturmak bize zor geldi. Ancak görünen o ki alınan kararlar, artık iş hayatımızın evde devam edeceğini gösteriyor.

Peki ya size evde sıkılmadan çalışmanızı sağlayacak ve evinizi muhteşem bir yer haline getirecek dekorasyon fikirlerimiz olduğunu söylesek?

Böylelikle evde çalışırken ya da zaman geçirirken sıkılmayacak, sıcacık bir yuvanın keyfini çıkarabileceksiniz.O zaman başlayalım!

Neler Okuyacaksınız?

1.Hijyen Kurallarına Göre Evinizi Dekore Edin

Kapalı ve açık vestiyer

Bize göre en önemli Pandemi sonrası ev dekorasyonu kuralı hijyendir. Sonuçta hepimiz, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını düşünmek zorundayız.  

Dışarıya çıkmak zorunda olduğunuz durumlarda eve tekrar döndüğünüzde, kıyafetinizi değiştirmeniz gerekecek. Bu yüzden pratik bir vestiyer ya da portmantoya ihtiyacınız olacak. Kapalı ve açık olmak üzere iki bölümden oluşan vestiyerler ile hem ayakkabılarınızı, hem de kıyafetlerinizi geçici olarak saklayabilirsiniz.Ayrıca vestiyerin bölmelerinden bir tanesine mutlaka dezenfektan yerleştirin. Böylece her dışarıdan geldiğinizde ellerinizi temizleyebilirsiniz.

2.Artık Evden Çalışacaksınız

Home ofis

Artık birçok kişi Home Ofis çalışacak. Yani çalışmalarına evde devam edecek. Kurumsal şirketler bu konuda hazırlıklarını tamamladı bile. Artık sıra sizde…

Evinizde bir odayı, daha verimli ve uzun çalışabilmek için küçük bir ofis haline dönüştürebilirsiniz. Böylece evden çalışma daha zevkli hale gelecek.
3.Dışarıdan Gelenler için Ekstra Önlemler Alın

Peki ya dışardan gelenlerin kıyafetleri ve ayakkabıları ne olacak. Biraz tuhaf gelecek ama vestiyerde bulundurduğunuz dezenfektan ürünü ile misafirlerinizi temizlemeniz gerekecek.

MUTLAKA OKUYUN:  Küçük Salonda Yemek Masası Nereye Konmalı?

Ayrıca misafirlerinizin ayakkabılarını da vestiyerin kapalı olan bölümüne koymalısınız.

4.Gıdaların Güvenliği için Mutfağı Yeniden Dekore Edin

Gıdaların güvenliği

Salgın süresince en önemli konulardan bir tanesi gıda tabi ki. Normal yaşantımızda yediklerimize ve içtiklerimize dikkat ediyoruz. Artık daha da dikkat etmek zorundayız.

Güvendiğiniz marketlerden alışveriş yapmak doğru bir tercih olacaktır. mümkünse internet üzerinden sipariş vermek tercih edilmeli.  

Gıdaları sağlıklı muhafaza edebilen derin dondurucu ve buzdolabı satın alarak işe başlayabilirsiniz. Ayrıca mikrop ve bakteri barındırmayan yüzey koruyucu kaplama malzemelerini mutfağınızda kullanabilirsiniz.

5.Her Şey Çocuklarımızın Sağlığı İçin

Antibakteriyel çocuk yatağı

Çocuklarınızın sağlığı için ev dekorasyonu işlemlerinde çocuk odalarına daha da özen göstermelisiniz. Gerekirse antibakteriyel yatak ya da mobilyalarla eskilerini değiştirmelisiniz.

6.Özel Pandemi Misafir Odası Tasarımı

Misafir odası takımı

Misafirlerinizi ağırlamak, hem onların sağlığını hem de kendi sağlığınızı korumak adına özel bir misafir odası tasarlayabilirsiniz. Kullandığınız mobilyaların yüzeyleri mikrop ve bakteri barındırmayan özellikte olmalıdır.

Misafir odası tasarımında duvarları özel kimyasal yalıtımlar kullanarak boyatabilirsiniz.

7.Süper Hijyenik Boyalar

Antibakteriyel boya

İnternette bulabileceğiniz özel boyalar ile tüm odalarınızı tekrar elden geçirebilirsiniz. Böylece duvarlarınızda da bakteri ve virüsler barınamayacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Kartepe Rengi ile Boyanmış Evler 2021

Tüm evinizin hijyen olmasını sağlayacak boya önerilerine, https://www.dekordiyon.com/en-saglikli-duvar-boyasi-hangisi/ buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

8.Özel Balkon Tasarımı

Cam balkon

Eskisi gibi balkon keyfi yapmak istiyorsanız, salgın koşullarını göz önünde bulundurarak, balkonlarınızı yeniden tasarlamanız gerekecek. Çünkü koronavirüs havadan da bulaşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey, balkonuz açık tasarlanmış ise cam balkon ya da pimapen ile kapatmak olacaktır.

9.Özel Aydınlatma Sistemleri

UVC sterilizasyon aydınlatma sistemi

UVC özelliği olan aydınlatma sistemlerini tercih ederek, yaşadığınız ortamda virüs ve bakteri barınmasını önleyebilirsiniz.

10.Müstakil Evi Olanlar İçin Ekolojik ve Sürdürülebilir Ürünler

Cam balkon yaz bahçesi

Bahçe alanlarına ek olarak özel olarak tasarlanmış cam balkon sistemleri yaptırmayı düşünmelisiniz. Böylece bahçe keyfini pandemiden korunarak devam ettirebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm önerileri uygulayarak, salgından en üst düzeyde korunabilmeniz mümkün. Son olarak https://www.dekordiyon.com/ev-duzenleme-fikirleri/ linkinde yer alan yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x